SON DAKİKA

Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi Toplantısı yapıldı

Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi Toplantısı yapıldı
A- A+

Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi 3.5 yıl devamı için muvafakatname, taahhütname ve bilgilendirme esaslı toplantı Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Salonu’nda yapıldı. 

Toplantıya Tarım ve Orman İl Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Dr. Selami Aygen, Proje Lideri Prof. Dr. Zeki Erişir, Malatya Tarım Platformu Başkanı ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, proje teknik elemanları ve projedeki yetiştiriciler katıldı.

Tarım ve Orman İl Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Selami Aygen, “Projemizde 3. Dönemdeyiz ıslah projesi ile beraber sürülerin gelişimlerini hep birlikte görmeye başladık. Bu şekilde devam edip sürülerimizin verimlerini daha fazla arttıracağız” ifadelerini kaydetti.

Proje Lideri Prof. Dr. Zeki Erişir, “Bugün Malatya halk elinde ıslah projemizin 3. 5 yıl toplantısını yapıyoruz. Bu projede iki 5 yılımız tamamlanmış durumda. Sürülerimizdeki verim artışlarının devamını diliyor ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Malatya Tarım Platformu Başkanı ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, “Projemizin 3.5 yılına geçtik.  Projedeki sıkıntılarımızı sorunlarımızın eksiklerimizin giderilmesi yerine getirilip yapılması gereken tartım, doğum , koç katımı dönemleri ve kayıt tutmada tartımlarda proje teknik elemanlarımıza daha fazla yardımcı olmak için görevlerinizi daha iyi güncel yaparak sorumluluklarınızı yerine getirmeliyiz. Projemizin bu süreci hayırlı olsun.” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar