SON DAKİKA

Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Projesi devam ediyor

Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Projesi devam ediyor
A- A+

Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yazıhan ve Arapgir de Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı projesi ile ilgili 2022 yılı bilgilendirme, proje kapsamında kuzu küpeleri ve verim kayıt defteri dağıtımı ile ilgili toplantı yapıldı. Toplantıda Islah projesi küpeleri ve verim kayıt defterleri dağıtıldı.

Toplantıya; İl Tarım  ve Orman Müdürü Tahir Macit, Yazıhan ilçe Belediye Başkan Vekili Ata Murat Orman, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Dr. Selami Aygen, Yazıhan ve Arapgir Tarım İlçe Müdürleri ilçe ve birlik teknik personelleri, Islah projesinde ki Arapgirli ve Yazıhanlı yetiştiriciler katıldı.

Ev sahibi olarak bir konuşma yapan Yazıhan belediye başkan yardımcısı Ata Murat Orman, katılımcılara teşekkür ederek, “Sezonun tüm çiftçilerimiz adına yetiştiricilerimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, “Çok değerli yetiştiricilerimiz, bugün Halk Elinde Hayvan Islah Projesi 9 yıldır Yazıhan’da devam etmektedir. Bu projemiz 10. yılına girmiştir. Bu anlamda 2022 yılı içerisinde hayvancılıkla iştigal eden, özellikle bu projede seçkin yetiştiricilerimizin bulunulduğu görevini yerine getiren, yapmak isteyen, devam etmek isteyen arkadaşlarımız tekrar devam edecektir. Ama görevini yerine getiremeyen arkadaşlarımız bu projeden ayrılacaktır ve güncellemeler yapılacaktır.” dedi.

Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit “Koyun ve Keçi yetiştiricileri birlik başkanımız tarafından ortak yürütülen projeyi Tarım ve Orman Bakanlığımız her alanda destekliyor. Bu proje için seçilmiş sürü sahiplerinin sizlerin sürülerinin kalitesini arttırarak hem yavru veriminin, hem de et ve süt verimin artığını gördükleri takdirde farklı insanlarda bunu yapmaya çalışacaktır. İnşallah bu proje devam eder aynı zamanda bu projeyi işletmesinde uygulayan çiftçilerimize Bakanlığımızın desteği var.

Bu destek bir nebze de olsa hayvancılık yapanların yem ihtiyacını veya diğer giderlerini karşılama imkanı oluyor. Bu da büyük bir avantaj. Ben emeği geçen başta ilçe müdürümüz, şube müdürümüz birlik başkanımıza toplantıya katılan yetiştiricilere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan İhsan Akın yetiştiricilere Islah projesi hakkında yapmaları gerekenleri genel olarak anlattı, Yazıhan ve Arapgir ıslah projesi Teknik personelleri Ayşegül Karakuş yetiştiricilere sunum yaparak bilgi aktardı

Programın sonunda ise 2022 yılı verim kayıt defteri, kuzu küpeleri, bilgilendirici, el kitapçığı gibi bilgilendirici materyaller dağıtıldı.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar