SON DAKİKA

Hava Atarak Değil, Hava Satarak Kazandılar

Hava Atarak Değil, Hava Satarak Kazandılar
A- A+

39 yaşındaki Lam ve 32 yaşındaki Paquette, dünya çapında Vitality Air adlı bir şirketin kurucularıdır. Bu şirket, Banff National Park gibi dünyanın en temiz havasına sahip bölgelerinden gelen hava örneklerini teneke kutulara doldurup 20 dolardan satma fikri üzerine kurulmuştur. Geçen yıl, bu ilginç girişimleri sayesinde tam 230.000 Dolar kazandılar.

İşlem süreçleri, havayı özel bir makine aracılığıyla yakalayarak boş tanklara ve daha sonra küçük teneke kutulara doldurmayı içerir. Şirket, "Sahip olabileceğiniz en temiz hava, bir tüpün içinde olsa bile" şeklinde bir pazarlama stratejisi benimseyerek bu benzersiz ürünü müşterilere sunuyor. 20 Dolardan satılan bu temiz hava, her geçen yıl daha geniş bir müşteri kitlesi tarafından tercih ediliyor. Geçen yıl, şirket 40.000 adet sattı.

Bu ilginç iş fikri, başlangıçta bir şaka olarak ortaya çıktı, ancak zamanla gerçek bir girişimcilik hikayesine dönüştü. Şu anda Çin'den Hindistan'a, Meksika'dan ABD'ye kadar dünyanın dört bir yanından insanlar, Vitality Air'in temiz hava dolu kutularını satın alıyorlar. Bu tüpler tıbbi amaçlar için kullanılmıyor; insanlar sadece temiz hava satın almak istedikleri için bu ürünleri tercih ediyorlar.

Girişimciler, bu işi eğlenceli bir deneyim olarak başlattıklarını ve su şişelerinden ilham alarak şişelere hava doldurmayı denemek istediklerini söylüyorlar. 2015 yılında Vitality Air'i başlatmak için yaklaşık olarak 1 milyon dolarlık bir yatırım yaptılar. Bu parayla bir kamyon ve römork aldılar, bir tesis kiraladılar ve havayı şişirmek için en son teknolojiye sahip temiz bir oda kurarak işlerine başladılar.

KAYNAK: Girişimci Kafası

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar