SON DAKİKA

Hoca herkesi tehdit etmiş, etmeye devam ediyor...

A- A+

-Bu jenerikte bazı şeyleri ifade etmeye çalıştık, eğer üzerlerine düşeni yapmazlarsa o zaman film ortaya çıkar. 

-“Kulağınızı çekerim. Benim kafamı bozmayın, sahanın ortasına girer, size problem çıkarırım” 

-“Philip’e “gebertirim seni” 

-"Şu mesajı da alın lütfen. Bakın seçim geliyor"


Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Yılmaz Vural, “Ortadaki bir ifade var ve yerine gelmiyorsa bu yakışmaz. O gün filmin jeneriğiydi. Üzerlerine düşeni yapmaz ise esas film başlar” dedi.

Kulüp tesislerinde gazetecilerle bir araya gelen Vural, “Bu hafta başında acayip keyifliyiz. Futbolun bütün dinamikleri sağ olsunlar bizi aradılar, “hocam sizi tebrik ederiz” dediler. Malatyaspor’un bu galibiyetle tekrar gündeme gelmesi tabii hepimizi utlu ediyor. Sonuç olarak karşımızda çok ciddi bir maddi değeri ve önemli oyuncuları olan bir takımı 40 dakikaya yakın 10 kişi oynamamıza rağmen yenmek önemliydi” dedi.

Barış, Nuri Fatih, Mert Miraç, Berat ve Haqi Osman’ın sakatlıkları nedeniyle Philip’in de cezası nedeniyle Eyüpsor maçı kadrosunda yer alamadığını kaydeden Vural, Philip Awuku’nun 5 maçlık cezasının Rizespor maçından sonra sona ereceğini belirtti.

Donsah’ın ciddi bir sakatlığının olmasına rağmen takımı yalnız bırakmadığını aktaran Vural, “Arka adalesindeki probleme rağmen çıkıp görevini en iyi şekilde yaptı. Donsah’a teşekkür ediyorum” dedi.

Tecrübeli teknik adam, maç sonrası basın toplantısında uyarlarını sert bir dille ifade etmeye çalıştıklarını belirterek, “Aslında buna hakkımız var mı bilmiyorum ama istiyoruz ki Malatyaspor takımı Malatya’nın önemli bir markası ve yerlerde sürünmesin ve kent bu önemli markasına sahip çıkalım. Kaldığımız otelde iki gün içinde önce Adana Demirspor sonra Eyüpspor kaldı. Bu takım ligden düşerse bu otellerde kalacak takım bulamazlar. Dolayısıyla ellerini ceplerine atsınlar, bu kadar pinti olmasınlar, bu takıma destek olsunlar” diye konuştu.

“ÜZERLERİNE DÜŞENİ YAPMAZLARSA O ZAMAN FİLM ORTAYA ÇIKAR”
Vural, takımın 400-500 milyon borcu olduğunu ve yönetimin bunu tek başına çözemeyeceğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu takım büyük bir sıkıntıda. Bu sırf yönetim kurulundaki 5-10 arkadaşın çözebileceği bir iş değil. Yönetim kurulu üzerine düşen ve gelmeden oturup konuştukları gibi “Ben bu kadar, sen bu kadar verirsen bu bütçeyi sezon sonuna kadar oluştururuz” diyen kardeşlerimiz, lütfen o gün o masada oturup imzaladıkları o protokolü yerine getirsinler bizim istediğimiz bu. Getirmeyeceklerse ifade etsinler, nedenini açıklasınlar. Kimseye silah çekip cebinden parasını alacak halimiz yok. Burada destek verilmesinin anlamı budur. Bu yüzden biraz kafamız bozuluyor çünkü orada bir ifade varsa ve yerine gelmiyorsa yakışmaz. O gün o filmin jeneriği gibiydi, asıl film şimdi başlıyor. Bu jenerikte bazı şeyleri ifade etmeye çalıştık, eğer üzerlerine düşeni yapmazlarsa o zaman film ortaya çıkar. 
O zaman hepimiz bir şeyleri ifade etmek zorunda kalırız.”

“YÖNETİM İKİ FUTBOLCUNUN DAHA ÖDEMESİNİ YAPTI”
Vural, yönetimin Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) alacakları için başvuran ve ödeme zamanları gelen 2 futbolcunun ödemelerinin yönetim tarafından yapıldığını ifade ederek, “Takımda şu an asayiş berkemal” dedi.

Vural, Eyüpspor karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını ifade ederek, “Taraftarımızın mutluluğu bizi sonuçtan ziyade çok mutlu etti. Çoktandır onlarında buna ihtiyacı vardı. Umarım inşallah bu bizim için bir başlangıç olur. Buraya geldiğimiz günden beri Bodrum maçını kaybettik ama takımda farklı bir yapılaşma oldu. Bodrum’un çabasından değil de kendi kendimizi mağlup ettiğimiz bir maçtı. Sonrasında o iyi oyunu devam ettirdik. Penaltıyı kaçırmasak çok farklı boyuta gidecek bir maç, aleyhimize döndü ve 2-0 geriye düştüğümüz maçta, 107’inci dakikada attığım golle Adanaspor ile 2-2 berabere kaldık. Tabii ki Adana deplasmanındaki bu dönüş hepimizi mutlu etti. Oyuncuların maçı bırakmamaları, istekleri ve sonuna kadar verdikleri mücadele bu takımın ileriye yönelik çok şey yapacağı kanaatini bizde oluşturdu. Son olarak da burada çok ciddi ve sezon başladığından beri lider devam eden bir ekibe karşı galibiyet aldık. Ligin kaderini ve döngüsünü değiştirdik. Samsunspor kazanarak liderliği rakibimizden almış oldu” diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam, ligin üst kısmına farklı bir enerji getirdiklerini kaydederek, “Diğer takımlarda umutlandı” dedi.

“VALİMİZİN VERECEĞİ DESTEK MALATYASPOR’UN KADERİ OLACAK”
Gençlerbirliği ve Altınordu’nun kadrolarına yeni isimler kattıklarını dile getiren Vural, şunları söyledi:
“Erzurumspor, Denizlispor ve biz oyuncu alamadık. Yeni katılımlar ve ekonomik katkılarla aşağıda bir hareketlenme söz konusu. Elindeki imkanlarla buradan çıkış yapmak zorunda olan bir takım olarak bu takımın muhakkak maddi ve manevi desteğe ihtiyacı var ki elindeki dinamizmi sonuna kadar kullanabilsin. Valimiz bizim arkadaşımız, kardeşimiz, saygı duyduğumuz bir büyüğümüz bize vereceği desteği biliyorum. Onun vereceği destek Malatyaspor’un kaderi olacak.”

“İSTANBUL’DAKİ MALATYALI İŞ ADAMLARI VE BAZI MAKAMLARLA GÖRÜŞTÜM”
Vural, İstanbul’daki Malatyalı işadamlarıyla görüşmeler yaptığını ifade ederek, “Türkiye’de bize destek olabilecek her makamı arıyoruz. Dostlarımız sağ olsunlar yardımcı olacaklarını ifade ediyorlar. Buraya bir hareket getirmek anlamında, Malatyaspor’un kendi kendine iç dinamiğini sağlayacak, tepki verecek bir şeyler yapmak zorunda. Yoksa bu sosyal faaliyetten yoksun kalacak. Bizler burada bugün varız, yarın yokuz. 30 farklı takım değiştirdim ve birkaç tane çalıştığım böyle 9 takım var. Burada olmazsa başka bir yerde iş buluyoruz. Bu takım önümüzdeki sene faaliyetini devam ettirecekse ve bizim bunda katkımız olacaksa dünyanın en mutlu insanlarından biri olurum. Ben buna inanıyorum, inanmazsak buraya gelmeyiz. Kör değiliz, bakıyoruz. Her şeyi görüyoruz. Gelmeden bu takımı inceledik. Kapasitesini, bu şehrin dinamiklerini biliyoruz” diye konuştu.

“OYUNCULARIN ÖDEMELERİ YAPILIYOR”
Takımda şu anda asayişin berkemal olduğunu dile getiren Vural, “Oyuncular kafalarındaki ekonomik sorunları bir tarafa attılar. Kaptanlar Rahman Buğra ve Abdulsamed’e teşekkür ediyorum. Kaptanlık işlevini bayağı etkin bir şekilde yapacak duruma geldiler. Yabancı arkadaşlarımız morallendi. Yönetim kurulumuz, federasyona alacakları için başvurmuş ve alacaklarının zamanı gelmiş olan 2 futbolcumuzun daha alacaklarını verdiler. Sırasıyla gelenleri vermeye çalışıyorlar, verecekler. İnşallah bizde alacağımız sonuçlarla bunu destekleyip, insanların “Burada işler galiba doğru gidiyor” düşünmeleriyle, biraz daha katılımlarını sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“CANINIZI YAKARIM”
Teknik direktör Yılmaz Vural, futbolcuları kolay kart görmemeleri için uyardığını ifade etti. Vural, futbolculara yaptığı uyarıda, “canınızı yakarım, kulağınızı çekerim. Benim kafamı bozmayın, sahanın ortasına girer, size problem çıkarırım” dediğini anlattı.

Tecrübeli teknik adam, takımın çok kart gördüğünü ifade ederek, “Çocuklara, “canınızı yakarım” dedim. “Kulağınızı çekerim. Benim kafamı bozmayın, sahanın ortasına girer, size problem çıkarırım” diye söyledim. Futbola ait olmak kaydı ile görülen karta bir şey demem. Burak’ın gördüğü karta kızmam. Sertlikten dolayı bir kırmızı kart gördü, ikincisinde aşır güç kullandı ve rakibe arkadan müdahale etti, niyeti o topu almaktı. Onu hoşgörüyle karşılarım. Ama diğer taraftan Aly Malle’nin diğer taraftan hakeme itiraz edip, kart görmesine tahammül edemem. O kadar zekâ yapın müsait değilse git başka iş yap kardeşim. Neye itiraz ediyorsun? Ne oldu da itiraz ettin? Bir oyuncu saha içerisinde bunu düşünemiyorsa bu tehlikeli bir şey. Yapmayacaksın bunu, sonra tepki gösterdiğimizde “niye yapıyorsun?” diyorlar. Yapma, adam gibi sana söylüyoruz, anlatıyoruz. Her şeye kafanız çalışıyor da buna mı çalışmıyor? O yüzden Aly Malle’ye biraz sert konuşacağım” dedi.

“SENİ GEBERTİRİM”
Philip Awuku’yla da uzun uzun konuştuğunu anlatan tecrübeli teknik adam, “Philip’e “gebertirim seni” dedim. 5 maç bize çok katkıda bulunan bir oyuncu olarak yok. Bunu yaparken düşünmedin mi? Adam atmış seni çık kardeşim, ne küfür edip, bağırıyorsun? Yaptın da ne oldu, kendini tatmin ettin. Şimdi aramızda en pişman olan sensin. Bu takımın kabadayısı sen misin? Oynamadığın için maç başı almayacaksın, prim almayacaksın ve bir tarafa itileceksin. Oyuncular için en tehlikeli olan şey ki bunu onlara da söyledim; hastalanmayın, sakatlanmayın ve kart görmeyin” diye konuştu.

Teknik direktör Yılmaz Vural, ligde 10 maç kazanarak, 42-43 puanı yakalamak zorunda olduklarını söyledi.

“SEÇİM GELİYOR, BU DURUM SİZİ ETKİLEMEZ Mİ?”
Vural, takımın bir raya oturduğunu ifade ederek, “Birde ekonomisiyle ilgili söz veren kardeşlerimiz, verdikleri sözleri yerine getirirse ki yapılmayacak bir şey değil. Sözlerini yerine getirmeyeceklerse net söylesinler ki başka kanallara gidelim, yardım isteyelim. Bütün bunları konuşurken yalvarır pozisyona düşüyorum. Yalvaracak bir şey yok. Malatya, kendileri, siyaset kaybeder. Burası siyasi bir yapının yüzde 70 oyunu aldığı bir yer. Şimdi siz insanları bu sosyal yapıdan mahrum ederseniz sizi etkilemez mi? Şu mesajı da alın lütfen. Bakın seçim geliyor, neyse düşünceleri Allah hepsini muvaffak etsin. Burada bizim siyasi bir boyutumuz yok. Ama vermeden almak Allah’a mahsustur. Size bu kadar sahip çıkan bir halka verilir” dedi.

Tecrübeli çalıştırıcı, Eyüpspor maçı sonrası yaptığı açıklama sonrası kendisine bir dönüş olup olmadığı yönündeki soruya, “Hayır bir dönüş olmadı” cevabını verdi.

Takımın 10 maç kazanmak zorunda olduğunu dile getiren Vural, 42-43 puanı yakalayamadıkları taktirde işlerinin zor olduğunu kaydetti.

“VALİMİZ EN BÜYÜK TEMİNATIMIZ”
Vural, takımın 2024 Ocak’a kadar iki dönem transfer yasağının olduğuna dikkat çekerek, “Daha bu bir dosyadan. Benim en korktuğum şey; arkadan bir 3 puan daha silinirse yazık olur. Federasyondan da ricam, bu cezayı değiştirin. Bizde ne kabahat var? Puan almamıza rağmen küme düşen bir takımın hocası olmak istemem. Benim emeğimi niye çalıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Federasyonla konuştum, 35 tane FİFA’da dosyamız var” diyen Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bunlar teker teker değerlendirilecek. Değerlendirildiğinde her ödenmeye para için puan silinecek. Bizden puan alacaklı olurlar. Verecek o kadar puanımız yok. Dolayısıyla maalesef böyle bir derdimizde var.”

Vural, Malatya Valisi Hulusi Şahin’in en büyük teminatları olduğunun ifade ederek, “Onun bizi yönlendirmesinden başka yapacak bir şeyimiz yok. Bu takım ligde kalırsa önümüzdeki sezon bu takım atak yapabilir. Borçlarıyla ilgili bir çalışma yaparak, bütün dinamikler ayağa kaldırılır” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar