SON DAKİKA

“İdam meselesini gündemimize almalı ve tartışmaya başlamalıyız”

Yavuz Ağıralioğlu, "Psikopat katiller, çocuk tecavüzcüsü cani sapıklar, askerimizi, polisimizi ve vatandaşlarımızı şehit eden teröristler için, idam meselesini gündemimize almalı ve tartışmaya başlamalıyız!" dedi.

“İdam meselesini gündemimize almalı ve tartışmaya başlamalıyız”
A- A+

Yakın zamanda siyasi parti kurarak siyaseti hareketlendirmesi beklenen Yavuz Ağıralioğlu, Balıkesir'de harçlığını çıkarmak için motokurye olarak çalışan ve bıçaklanarak öldürülen Ata Emre Akman olayı ile ilgili olarak, “psikopat katiller, çocuk tecavüzcüsü cani sapıklar, askerimizi, polisimizi ve vatandaşlarımızı şehit eden teröristler için, idam meselesini gündemimize almalı ve tartışmaya başlamalıyız! Toplum vicdanını kanatan ve adaleti örseleyen acı hadiseler sebebiyle artık bu konu, kaçınılmaz bir mecburiyet olarak, kamuoyunun ve siyaset kurumunun önündedir.." dedi.

Yavuz Ağıralioğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

"Kasten yaralama ve tehditten 6 ayrı suç kaydı bulunan E.Ö. ve cinayetten 10 yıldır hükümlüyken izinli olarak serbest olan babası..." 

Kendi ayakları üzerinde durabilmek ve üniversite harçlığını çıkartmak için motokuryelik yapan Ata Emre Akman evlâdımızın acılı anne ve babasının yürek yakan vakur açıklamalarını, bütün Türkiye gibi acı ve hüzünle okuduk, izledik. 

Şu, altın gibi pırıl pırıl çocuğu, gencecik yaşında hayattan ve sevdiklerinden koparan, bozuk infaz sistemi ve adaletsiz hukuk düzenidir! 

Maalesef ki bu masum yavrumuz da sıradaki mazlum insanımız katledilinceye kadar, birkaç gün daha sosyal medyada yazılacak ve sonrasında unutulacak! 

Biz, millete karşı sorumluluğumuzla tekrar hatırlatalım: 

Bu infaz sistemi yüzünden, kendi hâlinde ve işinde gücünde yaşayan her masum vatandaşımız, bir psikopat katil tarafından katledileceği günü, "sokaktaki sırasını" bekliyor! 

Suç işlemeyi alışkanlık hâline getirmiş bireylerin topluma kazandırılması, yamalı yasalarla mümkün değildir. 

Reform adı altında parlatılan sönük ve sözde kanunlaştırmaların ve mevcut infaz mevzuatının, yaralarımıza çare olmak yerine, uygulamayı her seferinde daha da zorlaştırdığı ortadadır. 

Tekrar tekrar suç işleyenlerin infazının kolaylaştırılmasına dair, toplumdaki cezasızlık algısı ayyuka çıkmışken meclis gündemine getirilmesi planlanan 9. Yargı Paketinde düzenlenen ikinci kez mükerrirlere yönelik koşullu salıverilme hakkı, bu algıyı perçinleyerek artıracaktır. 

Belli ki cezanın ıslah ediciliğini esas alan modern hukuk, bu suç makinesi canilere bir çare olamıyor! Maalesef, cezaların hiçbir caydırıcılığı yok! 

Herkesi derinden yaralayan bu gibi suçluları, milletimizin maddi imkânları ile besliyoruz, sonra vakti gelince sokağa salıyoruz ve bir masumun daha kanına gireceği suç vaktini bekliyoruz.

 Şimdi, hukukçularımız söylesinler! 

Bu cani, kaç yıl ceza alacak? 

Kaç yıl yatacak? Eğer erken bir affa denk gelmez ise ne zaman dışarı çıkacak ve ne zaman aramızda yeni kurbanlarını arayacak? 

Böyle kamu düzeni, böyle adalet mi olur? 

Vicdan sızlar, yürek kan ağlar!

"Bu ülkenin, aksayan hukuk düzeni ve problemli adalet mekanizması yüzünden ve darbe dönemlerinin acı tecrübeleri sebebiyle karşı çıkanlar da muhakkak ki olacaktır; ancak "kesin kanıtlarla ve bağlayıcı hükümlerle sınırları net bir şekilde çizilmiş şekilde"; psikopat katiller, çocuk tecavüzcüsü cani sapıklar, askerimizi, polisimizi ve vatandaşlarımızı şehit eden teröristler için, idam meselesini gündemimize almalı ve tartışmaya başlamalıyız! 

Toplum vicdanını kanatan ve adaleti örseleyen acı hadiseler sebebiyle artık bu konu, kaçınılmaz bir mecburiyet olarak, kamuoyunun ve siyaset kurumunun önündedir... 

Evlâdımıza rahmet olsun. Artık sıra başkasına gelmeden, siyaset kurumunun ve "olmayan adalet kurumunun" aklı başına gelmelidir."

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar