SON DAKİKA

İhsan Akın'a STK Başkanlarından ve Yetiştiricilerden Tam Destek

İhsan Akın'a STK Başkanlarından ve Yetiştiricilerden Tam Destek
A- A+

Malatya Tarım Platformu ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın'a AK Parti Yazıhan Belediye Başkan Aday Adaylığı nedeniyle yetiytiriciler tarafından destek verildi.

Malatya Tarım Platformu ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın için AK Parti Yazıhan Belediye Başkan Aday Adaylığı için destek verilen bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Birlik, Oda Başkanları, Kooperatif başkanları, kadın girişimciler, ilçe temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu, “İhsan başkanımın çalışmalarını takip ediyorum. Hem damızlık Koyun Keçi Birliğinin Kurucusu Birliği hem de Kırmızı et Birliği kurucusuyum. Ama şu anda içerimizde en pozitif olan, en çalışkan kardeşimiz, ilçe başkanlığına talip. Aslında İhsan başkanını kırsaldaki kuşlara sormak lazım. Çiçeklere sormak lazım. O pozitif orada aldığı pozitif enerjiyi inşallah Yazıhan’daki Yazıhan’ı bir küçük bir Çukurova’ya çevireceğine ben inanıyorum sonuna kadar destekliyorum başkanımı. Biz 6 Şubat depremini yaşadık. Allah ölenlere rahmet eylesin. Yani gerçekten yerel yöneticiler bizim yanımızda olmadıkları takdirde yaptığınız bütün projeler hiçbir işe yaramaz. Şu anda depremde biz yıllardır belki yirminin üzerinde kardeşimiz proje yaptı. Ne yazık ki gerçekleştiremedik. Yani tek üzüldüğüm depremde on beş tane süt toplama merkezi kurduk. Köylünün sütünü yerde bırakmadık. Yani yerel yönetimlerin desteğiyle biz onların desteğiyle yaptık. Eğer onlarla birlikte Malatya bir motorun dişçisi gibidir. Hem sivil toplum örgütü, hem yerel yönetici bizler birer motorun birer dişsizleriyiz aslında. Bir tanesi eksik kaldığı zaman bizim üretimle ilgili hiç kimseye faydamız olmaz.” şeklinde konuştu. 

AK Parti Yazıhan Belediye Başkan Aday Adayı, Malatya Tarım Platformu ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın,  “Malatya'ya yaptığınız hizmetlerle ilgili ve bundan sonraki yapacağımız, gerek Malatya'da gerek Yazıhan'daki hizmetler İlgili bu anı olarak bizlere bir plaket verecekler. Bu anlamda bu düşüncelerinden dolayı tüm platformdaki arkadaşlarımıza başkanlarımıza ve yönetimdeki arkadaşlarımıza, kadın girişimci grubumuza çok teşekkür ediyoruz. Çünkü biz yola çıktığımızdan bugüne, hep bir aile gibi ortak akıl noktasında birleştirici olarak hareket ettik. Kişi işiyle uğraşır, kişiyle uğraşırsanız iş yapamazsınız. Biz işimizi yaptık. Bugüne kadar yüzümüzün akıyla devam ettik. Bundan sonra da devam edeceğiz.” diye konuştu.  

Akın şunları söyledi,  “Büyük bir teveccüh var bize karşı ve her anlamda ve her alanda bizleri destekleyen tüm arkadaşlarımıza, gönül dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Tabi ki projelerimizi kamuoyuyla da paylaştık. Yazıhan’ımızı Mahalle görüntüsünden ilçe görüntüsüne, gerçek anlamda ilçe olabilmesi için de elimizden gelen her türlü projeyi zaten projelerimizi yapmışız. Bunları inşallah orada uygulayacağız. Benim buradan sizden istirhamım burada olduğu gibi her anlamda ve her alanda sizlerin de gönül dostlarınız var. Bizlere destek olarak her zaman yanınızdasınız. Biz de sizin yanınızdayız. Ama hep beraber ekipçe, bir tane gülle yaz gelmez, inşallah bundan sonra da ekip olarak beraber hareket edeceğiz, birbirimize destek olacağız. Yardımcı olacağız. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun diyorum. Sağ olun, var olun.”

Aziz Kurtoğlu tarafından Tarım Platformu adına hazırlanan plaket  İhsan Akın’a takdim edildi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Kazım Kılınç (5 ay önce)
    Tebrik ederim
    0
    0
    Yanıtla
Çok okunanlar