SON DAKİKA

İnönü Üniversitesi’ne 165 sözleşmeli personel alınacak

İnönü Üniversitesi’ne 165 sözleşmeli personel alınacak
A- A+

İnönü Üniversitesi’ne 165 sözleşmeli personel alınacak

İnönü Üniversitesine 2020 KPSS (B) gurubu puan sıralaması esas alınmak kaydıyla yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın toplam 165 sözleşmeli personel alınacak. İnönü Üniversitesi Rektörlüğü, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğünün sözleşmeli eleman ilanlarında istenen ve Türkiye’de ikinci bir örneği olmayan özel sertifika istemedi.

İnönü Üniversitesi’nden yayınlanan ilan da, “28 Haziran 2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine tabi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel istihdam edilecektir. İlanda belirtilen şartları sağlayan adaylar 2020 KPSS (B) gurubu puan sıralaması esas alınmak kaydıyla yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın alınacaktır. Sıralamaya girenlerin 1 (bir) katı kadar yedek pozisyon belirlenecektir. Asil kazananlardan başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacak.” denildi.

İnönü Üniversitesine 2020 KPSS (B) gurubu puan sıralaması esas alınmak kaydıyla yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın toplam 165 sözleşmeli personel alınacak

85 Hemşire, 71 sağlık teknikeri, 3 büro personeli ve 6 temizlik görevlisi olmak üzere toplam 165 sözleşmeli personel alınacak.

Adaylar 20 Temmuz 2022 tarihine kadar İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna şahsen yapabilecekler.

Bu arada, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğünün sözleşmeli eleman ilanlarında istenen ve Türkiye’de ikinci bir örneği olmayan özel sertifika istemedi.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.