SON DAKİKA

İnönü'de 124 Akademisyene Başarı Ödülü verildi

İnönü'de 124 Akademisyene Başarı Ödülü verildi
A- A+

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 2023 Akademik Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törende, ulusal ve uluslararası alanda yayın, H-İndeks ve genç araştırmacı dallarında birimler nezdinde dereceye girerek ödül almaya hak kazanan akademisyenlere ödülleri takdim edildi.
 

Ödül törenine; Malatya Valisi Hulusi Şahin, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Neslihan Durak, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Behçet Bakır, Birlik Vakfı Şube Başkanı Sadi Ergül, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Özer, fakülte dekanları ve akademik personel ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan ödül töreninin açılış konuşmasını yapan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesinin 48 yıllık büyük bir birikime sahip olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“1975 yılında kurulan üniversitemiz 48 yıllık köklü ve güçlü geçmişinde verdiği eğitim-öğretim, ürettiği bilimsel bilgi ve topluma sunduğu hizmetlerle ülkemizin yükseköğretim hedeflerine ulaşmasında büyük katkı sağlamış, ulusal ve uluslararası düzeyde büyük başarılar elde etmiştir. Bu başarıda emeği geçen herkesi saygıyla anıyorum. Üniversitemiz kuruluşunda bu yana sürekli gelişerek ve güçlenerek karşılaştığı sorunları çözme becerisi kazanmış ülkemizin en köklü üniversitelerinden bir tanesidir. Üniversitemiz geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de her konuda ve her düzeyde akademik kalite ve standardını devam ettirecektir. Bunu gerçekleştirmek için tüm gayret ve çabamız ile uğraşıyoruz. Üniversitemizin ulusal ve uluslararası düzeydeki niteliğinin daha da yukarılara çıkarılması için her imkânımızı seferber edeceğimizin bilinmesini isterim.”

“2022’de Patent Başvuru Sayımız 2 Katına Çıktı”

İnönü Üniversitesinin 2021 yılı patent kategorisinde 4 alanda ülkemizin sayılı ilk 10 üniversitesi arasına girerek büyük bir başarıya imza attığının altını çizen Rektör Kızılay “Kurduğumuz kurumsal yapı ve destekle 2022 yılında bir önceki yıla göre patent başvuru sayımız 2 katına çıkmıştır. Üniversite sanayi işbirliğine verdiğimiz destekler ve sahada yaptığımız ziyaretler ile Teknopark şirketlerimizde son 6 yılda 7 kattan fazla büyüme göstermiştir.” dedi.

Törenle ilgili bilgi veren Rektör Kızılay şunları söyledi: “Bugün üniversitemizde uzun zamandır akademik anlamda önemli katkıları olan hocalarımıza verdikleri emeğin ufak bir karşılığı olan ödül takdim töreni için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Yaptığı kıymetli çalışmalar ile üniversitemize önemli katkıları olan hocalarımıza başarı belgesi verilecektir. Bu kapsamda; İnönü üniversitesi genel kategorisinde en iyi tasarım ürünü olarak seçilen projemiz ekibinde yer alan hocalarımıza ve ekonomik katkı sağlayan sanayicimize, üniversitemizde son 5 yılda patent tescili almış akademisyenlerimize, sağlık alanında önemli çalışmalar yapan, ülkemizi ve üniversitemizi ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılmasında yüksek katkı sağlayan ekibimiz adına bir akademisyen hocamıza üstün başarı ödülü,  son beş yıl içerisinde ulusal ve uluslararası düzeyde en yüksek bütçe ile kabul edilen üçer adet projemizin ekibine belge takdimi olacaktır. Fakültelerimiz, Meslek Yüksek Okullarımız, Yüksekokulumuz ve Konservatuarımız düzeyinde en fazla yayın yapan ve H-indeksi en yüksek olan akademisyenlerimize, aynı zamanda bu birimlerimizde akademik faaliyet yapan 40 yaş altı olan genç araştırmacılarımıza Genç Araştırmacı Ödülü verilecektir.”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesiyle ilgili bilgi verdikten sonra İnönü Üniversitesinin 2022 başarılarından ise şu şekilde bahsetti:

“2022 yılında üniversitemiz YÖKAK tarafından akredite edilerek Kurumsal Akreditasyon Belgesi almıştır. Bununla birlikte üniversitemizin tüm birimlerinde program akreditasyonlarına odaklandık. 2019 yılından beri TSE EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahibiz. Bu yıl da TSE-İSO-EN 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi alan ilk devlet üniversitesi olduk. Üniversiteleri derecelendiren iki önemli kuruluş olan The Times Higher Education (THE) ve The SCImago Instutitions Rankings (SCImago) 2022 yılı için yaptıkları sıralamalarda üniversitemiz dünya üniversiteleri arasında en nitelikli yükseköğretim kurumları arasında yer almıştır. Verdiğimiz bu desteklerin bir sonucu olarak URAP verilerine göre, 2021-2022 Akademik Yılında 179 üniversite arasındaki genel sıralamada bir önceki akademik yıla göre 2 derece yükselen üniversitemiz 31. sırada yer almıştır. InCites veri tabanından bakılan yıl bazlı yayın sayımız bir önceki yıla göre %26 artış göstermiştir. Son 5 yıllık zaman dilimindeki yayın sayımız 3.196’ya ulaşmıştır. Yayınlarımızın  %43,75’i Q1 ve Q2 nitelikteki dergilerde yer almaktadır.”

Organ nakli konusunda dünyanın en ileri merkezi olan İnönü Üniversitesinin yaptığı bilimsel çalışmaların bu alanda “Malatya Kriterleri” olarak literatürde kabul gördüğünü vurgulayan Prof. Dr. Kızılay “Karaciğer nakli yapan ekibimiz dünyanın hemen hemen her bölgesinde bilim insanlarına güçlü eğitim ve bilimsel destek vermeye devam etmektedir.” dedi.

“Sağlık Alanında Çok İddialıyız”

2022 yılında BAP ve dış kaynaklar tarafından desteklenen ve İnönü Üniversitesi öğretim elemanları tarafından yürütülen proje sayısının 509 adet olduğunu kaydeden Rektör Kızılay şöyle devam etti:

“İnönü Üniversitesi olarak uluslararası standartlarda hizmet üretmekteyiz. Özellikle sağlık alanında çok iddialı olduğumuzu belirtmek isterim. Turgut Özal Tıp Merkezimizde büyük ve riskli ameliyatlar başarı ile gerçekleştirilmektedir. Hastanemiz, ülkemizin ve dünyanın önemli organ nakli merkezlerinden biridir. Hastanemizde bugüne kadar 3.328 karaciğer, 374 böbrek, 1.364 kök hücre ve kemik iliği, 362 kornea, 10 ince bağırsak ve 5 pankreas nakli yapılmıştır. Onkoloji Hastanemiz kısa süre içerisinde karaciğer naklinde olduğu gibi kanser alanında da ülkemizin en önemli tedavi merkezlerinden biri haline gelmiş bulunmaktadır. Sağlık hizmetleri alanında 18 bin 350 metrekare kapalı alanı olan Diş Hastanemizin inşaatı hızla devam etmektedir.”

İnönü Üniversitesi içerisinde gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinlikleri ile “Engelsiz Üniversiteden” de bahseden Rektör Kızılay konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu eğitim-öğretim yılından itibaren öğrencilerimize mezun olduklarında katıldıkları tüm sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri içeren bir ‘Sosyal Transkript’i diploma eki olarak vereceğiz. Engelsiz Üniversite hedefi doğrultusunda çok büyük aşamalar kaydettik. 2022 yılı itibariyle ‘Mekânda Erişilebilirlik’ sorununu bütünüyle çözen üniversitemizde eğitimde ve sosyal etkinliklerde erişilebilirlik hedefine daha fazla yoğunlaşmaya başladık. ‘Üniversite Master Planı’ içinde yer alan en önemli gelişme akslarından olan ‘Üniversite Bulvarı’ Malatya Büyükşehir Belediyemizin desteği ile tamamlanmıştır. Master Plana bağlı olarak alternatif yollar, yol genişletme, kavşak düzenlemeleri, yeni eğitim-öğretim alanları oluşturma ve sosyal mekân düzenlemeleri çalışmalarımız devam etmektedir. 2022 yılı sonunda Green Metric tarafından yapılan ‘Dünya Yeşil Kampüs’ değerlendirmesinde üniversitemiz 208 sıraya yükseldi.”

Rektör Kızılay’dan sonra konuşan Malatya Valisi Hulusi Şahin, İnönü Üniversitesinin başarılara imza atan bir üniversite olduğunu ve birçok üniversiteye öncülük ettiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“İnönü Üniversitesinde çok değerli hocalarımız ve çok değerli fakültelerimiz var. Ama üniversitenin sadece lisans eğitimi veren bir yer olmadığını unutmamak lazım. Lisans, lisansüstü ve doktora eğitimleri verir. Bu en önemli parçalarından biri ama aynı zamanda bilimsel bilgi üretir. Toplumun ihtiyaçlarını görür ve bunlarla ilgili tespitler yapar, bu tespitleri projelendirir. Bunlar çok değerli ve önemli şeyler.”

İnönü Üniversitesi 2023 Akademik Ödül Töreni, ulusal ve uluslararası alanda yayın, H-İndeks ve genç araştırmacı dallarında birimler nezdinde dereceye girerek ödül almaya hak kazanan akademisyenlere ödül ve plaket takdimi ile son buldu.

Törende ödül verilen akademik alanlar ve akademisyenlerin isimleri şu şekilde: 

KARACİĞER NAKİL ÜSTÜN BAŞARI: Prof. Dr. Sezai Yılmaz

ULUSAL/ULUSLARARASI YAYIN, H-İNDEKS, GENÇ ARAŞTIRMACI

ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU:

Öğr. Gör. Murat ARPA (Ulusal/Uluslararası Yayın)

MALATYA MESLEK YÜKSEKOKULU: 

Dr. Öğr. Üyesi Nurettin MENTEŞ (Ulusal/Uluslararası Yayın)

Dr. Öğr. Üyesi Engin ÖZDEMİR (Genç Araştırmacı)

MALATYA OSB MESLEK YÜKSEOKULU: 

Doç. Dr. Mehmet ALTUĞ (Uluslararası Yayın)

Dr. Öğr. Üyesi Hacer GÜRKAN (Genç Araştırmacı)

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU:

Doç. Dr. Aydın AKTAŞ (Uluslararası Yayın, h-indeks)

Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem TEKİN (Genç Araştırmacı)

DEVLET KONSERVATUVARI:

Prof. Dr. Ünal İMİK (Ulusal/Uluslararası Yayın)

Doç. Dr. Derya KARABURUN DOĞAN (Genç Araştırmacı)

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU:

Doç. Dr. İsmail SÖYLEMEZ (Ulusal/Uluslararası Yayın)

Öğr. Gör. Dr. Fatih ÖZTÜRK (Genç Araştırmacı)

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ:

Doç. Dr. Şuayip Burak DUMAN (Uluslararası Yayın, Genç Araştırmacı)

Prof. Dr. Hilal ALAN (Uluslararası Yayın)

Doç. Dr. Cüneyt Asım ARAL (h-indeks, Genç Araştırmacı)

ECZACILIK FAKÜLTESİ: 

Doç. Dr. Selami GÜNAL (Uluslararası Yayın, h-indeks)        

Doç. Dr. Emine ŞALVA (Uluslararası Yayın)               

Prof. Dr. Kadir BATÇIOĞLU (h-indeks)       

Dr. Öğr. Üyesi Neşe BAŞAK TÜRKMEN (Genç Araştırmacı)

EĞİTİM FAKÜLTESİ (SOSYAL ALAN): 

Prof. Dr. Süleyman Nihat ŞAD (Ulusal/Uluslararası Yayın, h-indeks)          

Prof. Dr. Hasan DEMİRTAŞ (Ulusal/Uluslararası Yayın, h-indeks) 

 Doç. Dr. Serpil PEKDOĞAN (Genç Araştırmacı)

 (FEN ALAN): 

Prof. Dr. Ahmet YILDIZ (Uluslararası Yayın)           

Doç. Dr. Funda OKUŞLUK (Uluslararası Yayın, h-indeks) 

Prof. Dr. Bilal ALTAY (h-indeks)         

Doç. Dr. Aziz İLHAN (Genç Araştırmacı)

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ (SOSYAL ALAN):

Prof. Dr. Erhan AYDIN (Ulusal/Uluslararası Yayın, h-indeks)          

Prof. Dr. Vehbi BAYHAN (Ulusal/Uluslararası Yayın, h-indeks)     

Doç. Dr. Mustafa SOLMAZ (Genç Araştırmacı)     

Dr. Öğr. Üyesi Gökay KELDAL (Genç Araştırmacı)

(FEN ALAN): 

Prof. Dr. İsmail ÖZDEMİR (Uluslararası Yayın, h-indeks) 

Prof. Dr. Burhan ATEŞ (Uluslararası Yayın, h-indeks)        

Doç. Dr. Necmettin KILINÇ (Genç Araştırmacı)

GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ: 

Prof. Dr. Sevgi GÖRMÜŞ CENGİZ (Uluslararası Yayın)       

Prof. DR. Yüksel GÖĞEBAKAN (h-indeks)

HEMŞERİLİK FAKÜLTESİ: 

Prof. Dr. Behice ERCİ (Uluslararası Yayın ve h-indeks)     

Prof. Dr. Sermin TİMUR TAŞHAN (Uluslararası Yayın, h-indeks)   

Doç. Dr. Funda KAVAK BUDAK (Genç Araştırmacı)

HUKUK FAKÜLTESİ: 

Dr. Öğr. Üyesi Ünal KÜÇÜK (Ulusal/Uluslararası Yayın, Genç Araştırmacı)                

Arş. Gör. Uğur AŞKIN (Uluslararası Yayın)

 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ: 

Prof. Dr. Kahraman ÇATI (Ulusal/Uluslararası Yayın)        

Doç. Dr. Alptekin ULUTAŞ (Ulusal/Uluslararası Yayın,  h-indeks, Genç Araştırmacı)            

Prof. Dr. Serkan BENK (h-indeks)

İLAHİYAT FAKÜLTESİ: 

Prof. Dr. Abdurrahman KASAPOĞLU (Ulusal/Uluslararası Yayın, h-indeks) 

Prof. Dr. Saffet SANCAKLI (Ulusal/Uluslararası Yayın, h-indeks)

Dr. Öğr. Üyesi Ramazan MEŞE (Genç Araştırmacı)

İLETİŞİM FAKÜLTESİ: 

Prof. Dr. Ahmet YATKIN (Ulusal/Uluslararası Yayın, h-indeks)       

Doç. Dr. Fatma NİSAN (Ulusal/Uluslararası Yayın)              

Doç. Dr. Mevlüt AKYOL (h-indeks)            

Doç. Dr. Özgür KILINÇ (Genç Araştırmacı)

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ: 

Prof. Dr. Ali Adnan HAYALOĞLU (Uluslararası Yayın, h-indeks)     

 Doç. Dr. Barış Baykant ALAGÖZ (Uluslararası Yayın)

Prof. Dr. Sinan YAPICI (h-indeks)               

Doç. Dr. Abdullah ATEŞ (Genç Araştırmacı)

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ: 

Doç. Dr. Yeşim AKSOY DERYA (Uluslararası Yayın, Genç Araştırmacı)           

Doç. Dr. Tuba UÇAR (Uluslararası Yayın)    

Doç. Dr. Sibel ULUATA (h-indeks)

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ: 

Prof. Dr. Cemal GÜNDOĞDU (Ulusal/Uluslararası Yayın) 

Prof. Dr. M. Emin KAFKAS (Ulusal/Uluslararası Yayın, h-indeks, Genç Araştırmacı)             

Doç. Dr. Mehmet GÜLLÜ (h-indeks)

TIP FAKÜLTESİ 

(CERRAHİ TIP BİLİMLERİ): 

Prof. Dr. Brian Irving CARR (Uluslararası Yayın, h-indeks) 

Prof. Dr. Sami AKBULUT (Uluslararası Yayın, h-indeks)   

(DAHİLİ TIP BİLİMLERİ): 

Prof. Dr. Hakan PARLAKPINAR (Uluslararası Yayın, h-indeks)        

Prof. Dr. Hasan PEKDEMİR (Uluslararası Yayın, h-indeks)

(TEMEL TIP BİLİMLERİ):

Prof. Dr. Cemil ÇOLAK (Uluslararası Yayın)                                           

Prof. Dr. Süleyman SANDAL (Uluslararası Yayın, h-indeks)                                            

Prof. Dr. Nigar VARDI (h-indeks)                                                                             

Doç. Dr. Suat TEKİN (Genç Araştırmacı)

 

DIŞ KAYNAKLI PROJELER

-PROF. DR. MURAT ERDEMOĞLU (MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ)

PROF. DR. SEMA ERDEMOĞLU (FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ)

PROF. DR. HİKMET SİS (MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ)

DOÇ. DR. MUSTAFA BİRİNCİ (MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ)

“FELDPATİK CEVHERLERİN SIFIR ATIKLI DEĞERLENDİRİLMESİ: STRATEJİK HAMMADDELER İÇİN YEŞİL VE SÜRDÜRÜLEBİLİR KAYNAK KULLANIMI”

-

-DOÇ. DR. BERAT DOĞAN (MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ)

“PRETERM PREMATÜRE MAMBRAN RÜPTÜRÜ TANISI KOYULMUŞ GEBE KADINLARDA ÜRİNER METAGENOMİKS VE METABOLOMİKS VERİLERİN MULTİ-OMİKS ANALİZİ”

-

-PROF. DR. SEDAT YAŞAR (FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ)

PROF. DR. SERDAR ALTIN (FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ)

DOÇ. DR. FATİH BULUT (FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ)

“DÜŞÜK FİYATLI VE UZUN ÖMÜRLÜ SODYUM-İYON BATARYALAR”

-

-PROF.DR. NİYAZİ ÖZER (EĞİTİM FAKÜLTESİ)

ÖĞR. GÖR. HASAN TOMAN (YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU)

PROF. DR. SÜLEYMAN NİHAT ŞAD (EĞİTİM FAKÜLTESİ)

SELİM TOMAN 

DOÇ. DR. ABDULLAH ATLI (EĞİTİM FAKÜLTESİ)

ÖNDER YÜCEL

“The European social and transversal competence passport for youth with disabilities – a tool for validation of non-formal and informal acquired competences”

-

-PROF. DR. CEMAL GÜNDOĞDU (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

DOÇ. DR. MEHMET ILKIM (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

ARŞ. GÖR. BURAK CANPOLAT (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

DOÇ. DR. YALIN AYGÜN (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

DOÇ. DR. ŞAKİR TÜFEKÇİ (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

“SPORTS TRAINING FOR ALL ST4ALL”

-

-PROF. DR. CEMAL GÜNDOĞDU (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

DOÇ. DR. ŞAKİR TÜFEKÇİ (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

ARŞ. GÖR. BURAK CANPOLAT (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

DOÇ. DR.MEHMET ILKIM (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

DOÇ. DR.YALIN AYGÜN (SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ)

 “Martial Arts as tool towards InclusIon”

 

PATENTLER 

1-Prof. Dr. Serdar ALTIN (Fen Edebiyat Fakültesi)

Doç. Dr. Emine ALTIN (Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu)

“Primer tipi sodyum hipofosfit pil dizaynı”

2-Prof. Dr. İsmail ÖZDEMİR (Fen Edebiyat Fakültesi)

Öğr. Gör. Dr. Öznur DOĞAN ULU (İBTAM)

Dr. Öğr. Üyesi Neşe BAŞAK TÜRKMEN (Eczacılık Fakültesi) 

” Yeni altın heterosiklik karben kompleksleri ve bunların farmasötik ajan olarak kullanımları”

3-Prof. Dr. Kazım TÜRK (Mühendislik Fakültesi)

Prof. Dr. Paki TURGUT (Mühendislik Fakültesi)

 “Karayolu ve havaalanı pistlerindeki kar ve buzlanmanın önlenmesinde kullanılan ısınabilen karma lifli kendiliğinden yerleşen beton plak”

4-Prof. Dr. Serdar ALTIN (Fen Edebiyat Fakültesi)

Doç. Dr. Emine ALTIN (Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu)

“Yüksek kapasiteli ve uzun ömürlü Li-iyon ve Na-iyon pil ve bu pillerde kullanılan katot materyali üretim yöntemi”

5-Prof. Dr. Elif APOHAN (Fen Edebiyat Fakültesi)

Prof. Dr. Hasan KÜÇÜKBAY (Fen Edebiyat Fakültesi)

Prof. Dr. Özfer YEŞİLADA (Fen Edebiyat Fakültesi)

“Antikanserojen ve antimikrobiyal etkinliğe sahip koordinasyon kompleksleri”

6-Prof. Dr. İsmail ÖZDEMİR (Fen Edebiyat Fakültesi)

Öğr. Gör. Dr. Öznur DOĞAN ULU (İBTAM)

Dr. Öğr. Üyesi Neşe BAŞAK TÜRKMEN (Eczacılık Fakültesi)

“Yeni gümüş(ı) n-heterosiklik karben bileşikleri ve farmasötik bileşiklerde kullanımları”

7-Dr. Öğr. Üyesi Reyhan ZENGİN (Mühendislik Fakültesi)

“Lorentz alanlar ile çoklu frekanslı elektriksel empedans görüntülemesi”

8-Dr. Öğr. Üyesi İsmet YILMAZ (Eczacılık Fakültesi)

Deney hayvanı yemi hazırlama makinesi”

9-Prof. Dr. Turgay SEÇKİN (Fen Edebiyat Fakültesi)

“Bir biyomimetik yapıştırcı malzemesi üretim yöntemi”

10-Prof. Dr. Mehmet Emin TAĞLUK (Mühendislik Fakültesi)

Dr. Öğr. Üyesi İbrahim IŞIK (Mühendislik Fakültesi) 

“Nöronların sinaps fonksiyonunu elektronik tabanlı uygulayan yeni bir nöron modeli”

11-Arş. Gör. Murat TOPTAŞ (Mühendislik Fakültesi)

Prof. Dr. Mehmet YILMAZ (Mühendislik Fakültesi)

“Yangın söndürme bombası ve yangın söndürme bombası uygulama yöntemi”

12-Doç. Dr. Adnan Fatih KOCAMAZ (Mühendislik Fakültesi)

Prof. Dr. Nusret AKPOLAT (Tıp Fakültesi)

Mustafa HÜZ

 “Sesli komut ile lazer başlıklı yazıcı kullanılarak lamlara kod yazma yöntemi”

13-Doç. Dr. Yunus ÖNAL (Mühendislik Fakültesi)

“Bor ürünleri kristallerinin partikül boyut dağılımı ve habitinin iyileştirilmesi”

-

-EN İYİ TASARIM

Prof. Dr. Burhan Ateş (Fen Edebiyat Fakültesi)

Prof. Dr. Süleyman Köytepe (Fen Edebiyat Fakültesi)

Prof. Dr. Hakan Parlakpınar (Tıp Fakültesi)

Prof. Dr. Nigar Vardı (Tıp Fakültesi)

Prof. Dr. İlhan Geçit (Tıp Fakültesi)

Prof. Dr. Fatih Oğuz (Tıp Fakültesi)

Prof. Dr. Onural Özhan (Tıp Fakültesi)

Proje Sponsoru: Kemal Büyükaksakal

“Vesikoüretral Reflü Vur Tedavisi İçin Siklodesktrin Temelli Polimerik Mikroküre Doku İskelesi Formülasyonların Geliştirilmesi”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar