SON DAKİKA

İran sınırında yakalanan 3 maymun Malatya'da yeni yuvasında

A- A+

İran Sınırındaki Gürbulak Sınır kapısında kaçak olarak Türkiye’ye sokulmak istenirken  yakalanan 3 makak maymunu Ağrı Doğa Koruma Şube Müdürlüğü tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat bahçesine teslim edildi.

Bölgenin tek Hayvanat Bahçesi olma özelliğine sahip olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi her geçen gün hayvan çeşit sayısını artırmaya devam ediyor.

78 türden yaklaşık 1300 hayvanın bulunduğu Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesine geçtiğimiz günlerde Ağrı sınırda yakalanan 3 makak maymunu daha eklendi.

Getirilen 3 maymun burada veteriner hekim kontrolünde geçirilerek, karantina altına alındı.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hanifi Acar, “Doğa Koruma 13. Bölge Müdürlüğü Ağrı Şube Müdürlüğü tarafından Gürbulak Gümrük Sınır Kapısı'nda yakalanan 3 tane Makak maymunu Büyükşehir Belediyemiz Hayvanat Bahçesine getirildi. Bu nedenle Ağrı Doğa Koruma Şube Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da böyle bir olayla karşılaştıklarında Doğu Anadolu Bölgesi’nin tek hayvanat bahçesi olan Malatya Büyükşehir Belediyemizin Hayvanat Bahçesi’ne teslim etmelerini arzu ediyoruz. Bize teslim edilmek üzere getirilen 3 adet makak maymununu karantinaya aldık. Veteriner hekimlerimiz tarafından bakımları yapıldıktan ve belli bir alıştırma süresinden sonra normal hayatlarına geçeceklerini tahmin ediyoruz.” İfadelerini kaydetti.

MALATYA'NIN GÜNDEMİNDEKİ VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN...

İran Sınırındaki Gürbulak Sınır kapısında kaçak olarak Türkiye’ye sokulmak istenirken  yakalanan 3 makak maymunu Ağrı Doğa Koruma Şube Müdürlüğü tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat bahçesine teslim edildi. İran Sınırındaki Gürbulak Sınır kapısında kaçak olarak Türkiye’ye sokulmak istenirken  yakalanan 3 makak maymunu Ağrı Doğa Koruma Şube Müdürlüğü tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat bahçesine teslim edildi. İran Sınırındaki Gürbulak Sınır kapısında kaçak olarak Türkiye’ye sokulmak istenirken  yakalanan 3 makak maymunu Ağrı Doğa Koruma Şube Müdürlüğü tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat bahçesine teslim edildi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar