DOLAR 18,4488 0.16%
EURO 17,8032 -0.32%
ALTIN 969,70-0,33
BITCOIN 346547-0,77%
Malatya
18°

AÇIK

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Gözde Akademi Hastanesi
Kahtalı, “Şahsıma ve hissedarı olduğum şirkete yapılan bu mesnetsiz ifadeleri kınıyorum.”

Kahtalı, “Şahsıma ve hissedarı olduğum şirkete yapılan bu mesnetsiz ifadeleri kınıyorum.”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin'in, Şeker Fabikası'nın şeker satışını aracı bir şirket üzerinden yapmasına ağır tepki gösteren açıklamasının ardından, AK Parti  Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, söz konusu şirketin ortakları arasında bulunduğunu belirterek yanıt verdi ve "Şahsıma ve hissedarı olduğum şirkete yapılan bu mesnetsiz ifadeleri kınıyorum." dedi.

ABONE OL
22 Şubat 2022 21:37
Kahtalı, “Şahsıma ve hissedarı olduğum şirkete yapılan bu mesnetsiz ifadeleri kınıyorum.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’in, Şeker Fabikası’nın şeker satışını aracı bir şirket üzerinden yapmasına ağır tepki gösteren açıklamasının ardından, AK Parti  Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, söz konusu şirketin ortakları arasında bulunduğunu belirterek yanıt verdi ve “Şahsıma ve hissedarı olduğum şirkete yapılan bu mesnetsiz ifadeleri kınıyorum.” dedi.

 

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’nın açıklaması şu şekilde;

“Son günlerde bir STK temsilcisi tarafından ortağı olduğum şirket üzerinden şahsıma mesnetsiz ifadeler kullanılarak algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bir Damla AŞ’yi töhmet altında bırakacak açıklamaların yapılması üzerine hassaten bu bilgilendirmeyi yapma gereği duyduk.

Hem ticari hem de siyasi hayatımda tüm Malatyalı Hemşerilerimizin de şahit olduğu üzere, alnımız ve fikrimiz “AK” bir şekilde bugünlere geldik.  Ticari ahlakımızı inançlarımız üzerine oluşturduk ve bugüne kadar bu prensiple hareket ettik.

Firmamız 25 yıldır 18 Gıda ve Temizlik malzemeleri firmalarının bayiliğini yapan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine dağıtım yapmaktadır. Firmamız bugüne kadar tek TL devlet desteği almamış ve hiçbir bankadan kredi ve faiz kullanmadan kendi öz sermayesiyle 100’e yakın personeliyle çalışan firmadır.

Bahsi geçen Şeker Fabrikası’nın şahsıma veya hissedarı olduğum Bir Damla AŞ’ye 50 kg torba şeker satışı bulunmamaktadır. Bize 5 kilogramlık paketler halinde gelip firmanın belirlediği kar oranıyla dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bir Damla AŞ sadece Türk Şeker Aş. Dağıtım firmasının 81 ildeki bayisinden biridir. Yaklaşık 1 yıldır bayiliğini yapmaktayız.

Türk Şeker Aş. Dağıtım firması sadece şeker satışı değil, salça, makarna ve hububat gibi paketli ürünlerin de satışını gerçekleştirmektedir.

Malatya’ya büyük yatırımlar kazandırmış ve yüzlerce hemşerimize istihdam sağlayan bir şirketin böylesine mesnetsiz ifadelerle töhmet altına bırakılması ne Ahilik anlayışına ne de bir STK temsilcisine yakışmamaktadır.

Bilinçli olarak yapılan kamuoyunu aldatan bu açıklamayı orada bulunan Oda başkanlarının da konuyu bilmeden anlamadan alkışlamaları şahsımı üzmüştür. Yasal süreç ve dağıtım ağı ile ilgili detaylı bilgiye Türk Şeker A.Ş. den ulaşabilirler.

Biz bugüne kadar firmamız olarak tüm yatırımlarımızı Malatya’mıza yaptık, bundan sonrada inşallah yatırımlarımızı Malatya’ya yapmaya devam edeceğiz.

Biz Allah deriz, peygamber deriz çünkü biz Müslümanız. Bugüne kadar kimsenin hakkını yemedik, bundan sonra da Rabbim nasip etmesin. Bizim inancımızda devlet malını haksız yere yiyenler ebedi hayatta cehennemliktir.

Sözlerime son verirken,

Allah Resulü (sav) “Ey iman edenler! Eğer bir fasık size bir haber getirirse onun aslını araştırın.” Emrini unutmamalıyız. Şahsıma ve hissedarı olduğum şirkete yapılan bu mesnetsiz ifadeleri kınıyorum.”

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
Web Tasarım

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.