SON DAKİKA

“Karakaya Baraj Gölü kenarında sulama suyu sorunu yaşanmamalı”

“Karakaya Baraj Gölü kenarında sulama suyu sorunu yaşanmamalı”
A- A+

“Karakaya Baraj Gölü kenarında sulama suyu sorunu yaşanmamalı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Battalgazi ilçesinde 42 köye yaptığı ziyaretlerin ardından Eskimalatya’da esnaf ziyareti ve muhtarlarla istişare toplantısı düzenleyerek bölge ziyaretini tamamladı.

Eskimalatya’da çay ocaklarında oturan vatandaşlarla oturarak sohbet eden MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, vatandaşların Cumhur İttifakı ile ilgili sorularına da cevap verdi.

 

Eskimalatya’daki esnafları da işyerlerinde ziyaret ederek, durumlarını ve şikayetlerini dinleyen Fendoğlu, Silahtar Mustafapaşa Kervansarayı’nda MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan’ın da katıldığı istişare toplantısında Kemerköprü, Hasırcı, Bahçelievler, Kadıçayır, Yeni Mahalle, Toygar, Yarımcahan, Çolakoğlu, Ağılyazı, Alacaklı, Karabağlar ve Meydanbaşı Mahalle Muhtarları ile birlikte istişare ve durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıya Battalgazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adil Culha’da katıldı.

Fendoğlu, “Eskimalatya başta olmak üzere bölgedeki mahal eve köylerimizin karşılaştığı en büyük sorun sulama suyu, sulama suyundan kaynaklı enerji gideridir. Bu konunun özellikle takipçisi olacağım. Tarımsal üretimi yüksek köylerimize devletimizin hibe destekleriyle mutlaka köy ortak kullanımı için Güneş Enerjisi Santralleri kurmalıyız. Yine hayvansal üretim yapan vatandaşımızın özellikle yüksek fiyata çıkan yem sorununu da yerinde çözmek için girişimlerde bulunacağım. Malatya tarımının gelişimi için yeni bir planlama ve stratejiyi ortaya koymak için tüm yerel kurumlarımızın imkanlarını ve bilgi birikimini bir araya getirmeliyiz. Malatya’da sanayi büyüyor, doğrudur. Ama dünyada tarım artık stratejik bir sektör olmuştur. Malatya’nın tarım alanlarını korumalıyız, tarımsal üretimini yüksek verimle arttırmalıyız. Şehir planlarını da tarımı ve hayvancılığı koruyacak şekilde düzenlemeliyiz. Malatya barajlar kenti, ama sulama suyu plansız bir şekilde kullanıldığı için sorunlar yıllardır çözülmemiş. Karakaya Baraj Gölü kenarında sulama suyu sorunu yaşanmamalı. Tüm kurumlarımız sahaya inmeli. Ayağı toprağa değmeyen, sahada toz yutmayanlar, eli meyveye değmeyen kurum yöneticilerini sahada görmek istiyoruz.” İfadelerini kaydetti.

 

Fendoğlu, “MHP Genel Başkanımız, Bilgi Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin gösterdiği hedef MHP teşkilatları ve ülkücü hareket için gerçekleştirilmesi ve ulaşılması gereken bir hedeftir. Bu nedenle 2023 seçimleri için Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin gösterdiği hedefe ulaşmak için köy köy, mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak ve kapı kapı dolaşacağız, gerçeği anlatacağız. Sahada esnaflarımızın, köylümüzün büyük bir teveccühünü gördüm. Halkımızın MHP’ye ve liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye güveni tamdır.” dedi.

 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan ve partili yöneticiler Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar’ı da ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar