SON DAKİKA

Kasap Esnafı Verilen Sözlerin Gerçekleşmesini Bekliyor

Kasap Esnafı Verilen Sözlerin Gerçekleşmesini Bekliyor
A- A+

 Malatya Kasaplar Odası Başkanı Yusuf Küçer, 31 Mart yerel seçimi öncesinde Ksaap Pazarı esanfına verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi. 

Küçer, kasapların hiçbir komisyona dahil edilmediğine dikkat çekerek,  “Sıkıntılarımız var. Birincisi kasaplar hiçbir komisyona dahil edilmiyor. Herkes kendi başına bir baş çekiyor. Kasapların burada bir ağırlığı var. Kıyma çekimi, et parçalama, kesim; kasaplardan başka herkes yapıyor. Bakıyorsun berber kıyma makinesi koymuş, et çekiyor. Manav et çekiyor. Bu normal olarak kanunen yasak. Ben aynı zamanda Türkiye Kasaplar Federasyonu Yönetim Kurulu üyesiyim. Şimdi biz Bakanlarla görüştüğümüzde, Bakanlığın bize verdiği kararnamede bunun yapılması kesinlikle yasak. Çok büyük cezaiyi yaptırımlar uygulanıyor. Fakat Malatya’da biz 3 senedir bunu bir türlü  faaliyete geçiremiyoruz. Adam berber kıyma çekiyor. Zabıtayı aradığımızda; zabıta diyor ki ‘Biz bir şey yapamayız.’” şeklinde konuştu.

-"Burası otoparkmış gibi, terk edilmiş bir alan gibi görünüyor"

Vatandaşın depremden sonra kasap esnafının yeni yerinin nerede olduğunu bilmediğini söyleyen Küçer, bu konuda Büyükşehir’den ‘açılış’ talep etti. 31 Mart yerel seçimi öncesinde verilen sözlerin bir kısmının tutulmadığını ifade eden Küçer,  “Reklamımız biraz eksik. Otoparkın altı olduğu için kolonlara tabelalar asılacaktı. Verilen sözler tam yerine getirilmedi. Bir kısmı getirildi, bir kısmı getirilmedi. Biz bu etrafın düzeltilip, buradaki trafik sorununun, bu ucube görüntünün, insanların rahatlıkla eşiyle çocuğuyla şuraya gelip rahat rahat alışveriş yapması için elimizden geleni yaparız. Dışardan gelen millet burayı göremiyor. Çünkü  geldiği zaman sanki burası otoparkmış gibi, terk edilmiş bir alan gibi görünüyor.” ifadelerini kaydetti. 

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar