SON DAKİKA

Keskin: “Bölünmüş yolda hız limiti 150 olmalı”

A- A+

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılış töreni düzenledi.

 

Törene Vali Vekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Umut Yalçın, İl Jandarma Komutanı Ercan Altın, Emniyet Müdürü Vekili İbrahim Altıntaş, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, İl Kültür Müdürü Çetin Şişman, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Minibüs ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Töreni açılışında konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Şahin, “Trafik düzeni ve güvenliğinin attırılması kara yolları kullanıcılarının kurullarına uyulmasını konusuna dikkat çekilmesi etkinliklerde beklenen nihai hedeflerdir. Bugün kara yolları düzenine uymamanın maliyeti kazalarla beraber kaybolan milli servet, can güvenliği olan sevdiklerimizden ayrı kalmak veya sakat yaşamaktır. Sağlıklı trafik düzenin temel unsurları, yol yapımında sorumlu kurumların uygun yol inşası, sürücü eğitimin en üst düzeyde verilmesi, teknik uygunluktaki araçlardaki araçlarla trafiğe çıkılması, hız limit ve kemer takılması gibi kurallara uyulması, yollarda konuşlanmış görevli personelin tavizsiz gereklere göre görev ifası şeklinde tanımlanabilir. Bugün için İçişleri Bakanlığının asli görevlerinden biri olan trafik düzeninin sağlanması aslında tüm vatandaşlarımız için de asli vatandaşlık görevi ve ödevidir. 7'den 77'ye tüm vatandaşlarımıza bu bilincin kazandırılması gerekmektedir." dedi.

 

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı  ve aynı zamanda Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şevket Keskin, konuşmasında çocuklara seslenerek, “Trafik kurallarını büyüklere siz öğreteceksiniz. Sürat yapacak olan anne ve babalarınızı engelleyecek olan sizlersiniz. Anne ve babalarınız kemer takmadan araç sürmeye başladığında onları engelleyecek olan sizlersiniz.” İfadelerini kaydetti.

 

Keskin şöyle devam etti; “Bütün yollar yayalara açık. Öncelikle yayalarında kurallara uyması lazım, esnafında uyması lazım, vatandaşında uyması lazım. Trafikte 3S kuralı var, Sabır, saygı ve sevgi. İnşallah İçişleri Bakanlığımızın yeni bir uygulaması olacaktır. Duble yolarda dahil edilmek üzere, kilometre hız limiti 140’a çıkartıp, ondan sonra 150 olursa, kazalarda da büyük oranda düşüş olacaktır. Siz 6 vitesli araç vereceksiniz, 260-300 sürat yapacak bir araç vereceksiniz, kuralları ve kanunları çıkartanlar uymayacak, ama radarı koyacaksın vatanda 120 hız sınırını aşınca ceza keseceksin. Böyle bir çifte standart olmaz, böyle bir uygulamada olmaz.” dedi.

 

-Yılın Trafik Ödülleri verildi

 

Polis Memuru Akın Akıncı ve Polis Memuru Harun Şanlı’ya Yılın Trafik Polisleri Ödülü, Astsubay Kıdemli Başçavuş Murat Altunbaş  ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Hakan Metin’e Yılın Jandarma Trafik Personeli Ödülü, Büyükşehir Belediye Ulaşım Daire Personeli Harun Aslan ve Belediye Trafik Zabıta Personeli Semih Şükrü Çalpala’ya  Yılın Belediye Trafik Personelleri Ödülü,  Fikret Gür’e Yılın Ambulans Sürücüsü Ödülü, Bilal Kızılırmak’a Yılın İtfaiye Aracı Sürücüsü Ödülü, Abdullah İnce’ye Yılın AFAD Kurtarma  Aracı Sürücüsü Ödülü, Şafak Kurhan’a Ticari Taksi Şoförü Ödülü,  Mevlüt Kocaemik’e Belediye Otobüs Şoförü Ödülü, Ergun Özen’e  Minibüs Şoförü Ödülü, Haydi Durdu’ya Servis Şoförü Ödülü, Mehmet Gün’e Şehirlerarası Otobüs Şoförü Ödülü verildi.

 

Trafik Haftası Resim Yarışmasında birinci olan Türkiyem Ortaokulu’ndan Fatih Özpan’a, ikinci olan Abdulhamithan Ortaokulundan Melis Çalışkan’a ve üçüncü olan Orduzu Elmasuyu Ortaokulu’ndan Halime Tetik’e de ödülleri verildi. Pınar Gürpıınar ve Serap İnal adıl öğretmenlere de ayrıca çalışmaları nedeniyle ödül verildi.

 

-Sergi açıldı

 

Trafik Haftası nedeniyle Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Emniyet Müdürlüğü, Malatya İl Jandarma Komutanlığı, AFAD İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından trafikle ilgili stantlar ile Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen yarımada değerlendirmeye alınan eserlerin yer aldığı sergi açıldı

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılış töreni düzenledi. Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılış töreni düzenledi. Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılış töreni düzenledi. Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılış töreni düzenledi.

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılış töreni düzenledi. Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılış töreni düzenledi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar