SON DAKİKA

Keskin, “Stokçuların ekmeğine yağ sürmeyin”

A- A+

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “İsraftan kaçınmak zorundayız. Özelikle vatandaşımız ulusal marketlere hücum etmesin. Evimize 5 litre lazımsa ihtiyacımız olan 5 litre yağı alalım. Eğer 20 litre yağ alırsak stokçuların ve kara borsacıların iştahını kabartırız, onların ekmeğine yağ süreriz.” dedi.

 

Esnaf ve Sanatkar Odalarının 2022 yılı olağan genel kurul süreci Arapgir Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın gerçekleştirilen genel kurulu ile tamamlandı.

 

Arapgir Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 2022 yılı olağan genel kurulu Arapgir Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’in divan başkanlığını yaptığı genel kurula Arapgir Belediye Başkan Vekili Basri Yılmaz, Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut, Arapgir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İlker Özan, Arapgir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Necip Urla ve oda üyeleri katıldılar.

Genel kurulda mevcut başkan Şenol Sekizsu tek liste ile yeniden aday olarak başkan seçildi.

 

-“Sıkıntı içindeyiz, sıkıntılar var, ama devletimize de sahip çıkmak zorundayız”

 

Genel kurulda konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Esnaf ve Sanatkar camiamız başta olmak üzere ülkemiz büyük bir sıkıntı içerisinde. Ama bu ülke bizim, bu devlet bizim, bu bayrak bizim, bu ezan bizim, bu topraklar bizim, siyaset gözetmeden, siyaset üstü olarak esnaf ve sanatkar camiası olarak bu zorluklara göğüs gereceğiz. Muhalefetiyle, iktidarıyla, partisiyle herkesin bu devlete sahip çıkması lazım. Zor bir dönemden geçiyoruz, ülkemizin etrafı ateş çemberi. Çevremizdeki coğrafyalarda savaşlar var. Ülkemizin ithalatta bazı alanlarda dışa bağımlı olması nedeniyle bazı sektörlerde önemli sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sıkıntıları atlatmak için hepimiz üzerimize düşeni yapmak zorundayız.” dedi.

 

-“İhtiyaç fazlası alışveriş stokçuların ve karaborsacıların ekmeğine yağ sürer”

 

Keskin şöyle devam etti, “İsraftan kaçınmak zorundayız. Özellikle vatandaşımız ulusal marketlere hücum etmesin. Evimize 5 litre lazımsa ihtiyacımız olan 5 litre yağı alalım. Eğer 20 litre yağ alırsak stokçuların ve kara borsacıların iştahını kabartırız, onların ekmeğine yağ süreriz. Vicdanlarını cüzdanlarına koyanlar, Allah’tan korkmadan depolarda bir ile yetecek yağ var, şeker var, tuz var.  Her tarafta bu stokçular var. Malatya’da da var bu stokçulardan. Başta Sayın valimiz olmak üzere tüm ilgili kurumları göreve davet ediyorum. Vatandaşımız ulusal marketlere akın ederek bu stokçulara ve karaborsacılara fırsat vermesin. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu sıkıntıları atlatacağımıza inanıyorum.”

 

-“Haksızlık yapanın her zaman karşısındayım”

 

Keskin, “Ben tüm esnaf ve sanatkârıma söz veriyorum; elimden geldiği kadar, dilim döndüğü kadar haksızlık yapan kim olursa olsun, gece-gündüz onların karşısında durdum, bundan sonrada durmaya devam edeceğim.  Esnaf ve sanatkarın hakkını savunmak bizim boynumuzun borcu. Stokçulara ve kara borsacılara karşıyım. Türkiye’de hiçbir zaman kıtlık olmayacak. Vatandaşımız ulusal marketlere akın ederek stokçuların ve kara borsacıların ekmeğine yağ sürmesin. Alışverişler de ihtiyacımız olanı kadar alalım. İhtiyacımız olmayanı raftan indirmeyelim.” diye konuştu.

 

Bu arada, Arapgir Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Şenol Sekizsu başkanlığındaki Yönetim Kurulu Yüksel Yavuz, Hüseyin Sonad, Aydın Üstündağ, Recep  Akbıyık, Kamuran Çataltaş ve Ahmet Koç isimlerinden oluşurken, Denetim Kuruluna ise Kenan Yüksel, Şemsi Gençay ve Mehmet Konbul seçildiler.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar