SON DAKİKA

Keskin'den “Trafik sigortası ve kasko piyasası denetlenmeli” çağrısı

Keskin'den “Trafik sigortası ve kasko piyasası denetlenmeli” çağrısı
A- A+

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnaf ziyaretinde bulundu.

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, esnafların hal ve hatırlarını sorarak sohbet etti. 

-“Bağ-Kur primine zam yapılmamalı”

Keskin, “Hepimizin ortak kanaati bir an önce herkesin önünü görebileceği bir ortamın sağlanmasıdır. Esnaf ve sanatkarımız son 3 yılda çok büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşadı. Önce pandemi nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadık, ardından ekonomik kriz nedeniyle yine en büyük sorunu yaşayan kesim olduk.  Halen sorunlarla baş etmeye çalışıyoruz. Özellikle 2023 yılında Bağ-kur Primlerine zam yapılmamalı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a esnafımız için verilen kredi destekleri için teşekkür ediyoruz. Bağ-Kur emeklisi maaşlarına da asgari ücret oranında zam yapılmalı.” dedi.

-Market Yasası bir an önce çıkmalı”

Market Yasasının mutlaka çıkması gerektiğini ifade eden Keskin, “Herkes market sorununun sadece esnaf ve sanatkarın sorunu olduğunu sanıyordu. Oysa market sorununun gelinen noktada da milli güvenlik sorunu olduğu ortaya çıkmıştır. Market sorunu bugün herkesin sorunudur. 3 harfli marketler kontrolsüz ve denetimsiz bir şekilde her biri 10 bini aşkın şube açtı. Önce halkımızı ekonomik anlamda yıldırmak istediler, şimdi halkın iradesini yönlendirmek istiyorlar, ardından ise ülkeyi yönetmek isteyecekler. Bu mantık tamda FETÖ politikasıdır. Belediye marketleri ve resmi tanzim satış mağazalarındaki fiyat düzenlemesi de yapılmalı.” dedi.

-“Trafik sigortası ve kasko piyasası denetlenmeli” çağrısı

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, Kasko ve trafik sigortası poliçelerinin altından çıkılamaz bur duruma gelindiğini de belirterek, “Zincir marketlerde yaşanan sıkıntının bir benzerini de sigorta ve kasko fiyatlarında görüyoruz. Araç kaskosunda poliçe bedelleri 5-6 kat artarken, zorunlu trafik sigortası ise dörde, hatta beşe katlanmış durumda. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nu göreve davet ediyorum. Sadece şoför esnafı değil, aracı olan herkes dertli.  Kasko yaptıranların sayısı yarı yarıya düşmüş durumda. Türkiye’de zorunlu olmasına rağmen trafik sigortası yapanların oranı yaklaşık yüzde 75 civarında olduğu ifade ediliyor.  Ulaşımda güven ortamı yok oluyor.  Trafik sigortası ve kasko fiyatları bir an önce gözden geçirilmeli.” ifadelerini kaydetti.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar