SON DAKİKA

“Kimi Siyasilerin ve Güçlülerin Rezerv Alandaki Binaları Yıkılmıyor”

“Kimi Siyasilerin ve Güçlülerin Rezerv Alandaki Binaları Yıkılmıyor”
A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Kimi siyasiler, kimi güçlüler, AKP yakınlarının rezerv alanında evleri yıkılmıyor. Onları rezil edeceğim, rezil edeceğim!” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, “Bakın, değerli arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde Bakan geldi, plan üzerinde çalışıyorlar. Malatya'nın merkezinde 2 cami var, biri Teze Cami, biri Söğütlü Cami. Bakan bakıyor, on beş aydır plan yapıyorlar, bakıyorlar cami yok, cami. Nerede? Onların da haberi yok. Ya, vicdansızlar, gezdiler, gezdiler, camiye yer beğenmeye çalışıyorlar. Bakın, burada uyarıyorum: Kimi siyasiler, kimi güçlüler, AKP yakınlarının rezerv alanında evleri yıkılmıyor. Onları rezil edeceğim, rezil edeceğim! Onları uyarıyorum: Bir tane fakir fukaraya haksızlık yapılırsa bilin ki Veli Ağbaba Cumhuriyet Halk Partisi olarak onun yanında olacak. Sizin gibi tuzu kuruların, milletvekillerinin, zenginlerin yanında olmayacak. Cami ne oldu, biliyor musunuz: Söğütlü Cami yok. On beş ay sonra ortada plan diye bir şey olmadığı ortaya çıktı maalesef. Şu yönetimin hâline bakın. Değerli arkadaşlar, bir rezerv alan var, rezerv alan. On beş ay geçmiş, rezerv alanı Ankara’da çiziyorlar; Malatyalı mimarın haberi yok, mühendisin haberi yok, belediyenin haberi yok, belediye meclisinin haberi yok. Rezerv alanın da ne olacağı belli değil” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar