SON DAKİKA

Kozluklu o çirkinliklere sert tepki gösterdi, “Dünyanın en alçak duygu hallerinden bir tanesi”

Malatyalı Gazeteci- Yazar Fuat Kozluklu, Malatya’nın da içinde yer aldığı 6 şubat deprem bölgesinde 14 Mayıs seçim sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakının birinci sırada yer almasından dolayı ortaya çıkan hakaretlere TRTHaber ekranında sert tepki gösterdi.

Kozluklu o çirkinliklere sert tepki gösterdi, “Dünyanın en alçak duygu hallerinden bir tanesi”
A- A+

Malatyalı Gazeteci -Yazar Fuat Kozluklu, 14 Mayıs seçimlerinin ardından Malatya’nın da içinde bulunduğu 6 Şubat deprem bölgesinde Cumhur İttifakının birinci sırada çıkması nedeniyle depremzedelere yönelik hakaretlere sert tepki göstererek, “İnsanlar canlarını kaybetmişken, can parçalarını kaybetmişken acı üzerinden bir çıkar, fayda beklemek dünyanın en alçak duygu hallerinden bir tanesi değilmidir?” dedi.

TRT Haber'de yayınlanan Gece Bakışı programının Malatyalı sunucusu Fuat Kozluklu, Malatya’nın da içinde yer aldığı 6 şubat deprem bölgesinde 14 Mayıs seçim sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakının birinci sırada yer almasından dolayı ortaya çıkan hakaretlere tepki gösterdi. Kozluklu “Seçim sonuçları nedeniyle depremzedelere yönelen eleştiriler çok çirkin ve insanlık dışı.” İfadesini kaydetti. 

Gazeteci -Yazar Fuat Kozluklu’nun TRTHaber ekranında gerçekleştirdiği yorumu şu şekilde; Deprem felaketinin yaşandığı kentlerden Erdoğan ve Cumhur İttifakına daha çok oy çıktığı diye sövüp-sayanlar, gösterdikleri dayanışmayı haram eden vicdan ve karakter yoksunlarını dinledim, okudum sosyal medyada sizler gibi. Ve hatta ‘Daha fazla felaket yaşayın’ diyebilen insanlıktan nasibini almamış yaratıkları gördüm. Yahu iyiliğin ya da halden anlamanın hesabı kitabı mı olur? Olur mu? Demek ki kimileri dayanışma gösterir gibi hareket etmiş, sosyal medya şovu için depremzedelerin yanında görünmüş, fotoğraf çektirmiş, konuşma yapmış, gözyaşları akıtmış. Vicdan yoksunlarının içlerinde besledikleri kötülüğün kurbanı olabilecekleri gibi bir ilahi adaleti de hatırlatmak gerekir. Bunlar benim görüşlerim. Geleceklerini arayan yaralı yürekleri oy tercihlerinden dolayı tahkir eden ve de üzen kim varsa yazıklar olsun diyorum onlara. Seçim sonuçları nedeniyle depremzedelere yönelen eleştiriler çok çirkin ve insanlık dışı. Acı ve yas üzerinden siyaset mi olur? İyiliğin, insanı iyileştiren bir tarafı olması gerekmiyor mu? İnsan bir iyilik yaptı diye karşı taraftan bir şey ister mi? Hele hele insanlar canlarını kaybetmişken, can parçalarını kaybetmişken acı üzerinden bir çıkar, fayda beklemek dünyanın en alçak duygu hallerinden bir tanesi değilmidir? Ve tabiki insanlarımızın fedakarlığının kendini bilmez az sayıdaki cılız bir kesim tarafından gölgelenmesini de kabul etmemeliyiz. Bir avuç kadar vicdansızdan söz ediyoruz, ama çok etkili oldu onların vicdansızlığı, onların acımasızlığı. Biz asil bir milletiz. 85 milyon tek yürek olarak dayanışmaya koştuk, koşmaya da devam edeceğiz. Deprem üstü siyaset üstü bir şey. Kendini bilmezlerin hadsiz sözlerine bizim milletimizin yok hükmünde muamele etmesi gerekir ki, öyle davranıyoruz. 6 Şubat depreminin ilk anından itibaren kalbiyle, vicdanıyla, ruhuyla bölgeye koşan, yardım eden, tüm yardımsever, dayanışma gösteren gerçek insanlarımıza şükran duymalıyız.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar