SON DAKİKA

Kuruluşuna destek vermişti, bugün gururla teşekkür etti

Kuruluşuna destek vermişti, bugün gururla teşekkür etti
A- A+

Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz, kuruluşuna Kalkınma Bakanlığı döneminde destek verdiği İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü için, geldiği Malatya’da, “Beşli çapraz operasyon yaptılar karaciğer naklinde dünyada bir ilki başardılar. Özellikle Malatya’da bu deprem ortamında böyle başarılı çalışmalar hepimiz için bir moral ve iftihar kaynağı oldu.” dedi. Yılmaz., kuruluş öncesinde Prof. Dr. Sezai Yılmaz’dan aldığı sözü de hatırlatarak, sözünde durduğu için Sezai Yılmaz’a ayrıca teşekkür etti. 

Malatya programı kapsamında Malatya Büyükşehri Belediyesi Meclis Salonu’nda Malatya İş Dünyası ile Buluşma adlı toplantıya katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü ile ilgili durumu da paylaştı. 

-“Kuruluş için Sezai Hocadan söz istedim, söz verdi, sözünde durdu, teşekkür ediyorum”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz şunları söyledi, “Karaciğer Nakil Enstitüsü kuruldu, az önce Sezai yılmaz hocamızla da yukarıda bir görüştük. O tarihlerde ben yine Kalkınma Bakanıyım. Bir heyet olarak geldiler arkadaşlarımız Sezai Hoca ile birlikte bu projeyi konuştuk o zamanlar ve destek olduk. Şöyle bir anlaşma yaptık Sezai hocayla kendisi de burada, ‘Malatya’dan ayrılmayacak olursanız, destek oluruz’ dedim. Bu işler ekiple olan işler, uzmanlıkla olan işler. Sağ olsun o da bize söz verdi ve sözünü tuttu. Huzurunuzda kendisine çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten teşekkürler. Bu sene de biliyorsunuz beşli çapraz operasyon yaptılar karaciğer naklinde dünyada bir ilki başardılar. İnşallah önümüzdeki süreçlerde çok daha ileri aşamalara geçecekler. Avrupa'da bir numara şu anda karaciğer nakil merkezimiz,  dünyada ikinciyiz galiba. Özellikle Malatya’da bu deprem ortamında böyle başarılı çalışmalar hepimiz için bir moral ve iftihar kaynağı oldu. Bütün ekibini,  hocamızı,  emeğe geçen herkesi tekrar tekrar tebrik ediyorum.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar