SON DAKİKA

Malatya 1. OSB’de Yönetim Değişti… Sektörlerinde En Güçlü Sanayiciler Yönetimde 

Malatya 1. OSB’de Yönetim Değişti… Sektörlerinde En Güçlü Sanayiciler Yönetimde 
A- A+

Malatya’da son günlerde iş ve işlemlerinde usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı iddia edilen Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu’na 4 yıl süreyle görev yapmak üzere 1. OSB’de fabrikası olan 3 yeni sanayici girdi.  Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine 300 milyon dolarlık fabrika yatırımı bulunan Akif Baştürk seçildi.

 

“Paralel yönetim” oluşturularak bazı usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı iddiaları üzerine Vali Aydın Baruş’un talebi üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gönderilen müfettiş incelemesi ile gündeme gelen Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu’nun seçimi yapıldı.

 

Yönetmelik gereği 4 yılda bir yapılması gereken Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi için yapılan seçim de Vali Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan devam ederken, yeni yönetim kurulu üyesi olarak ise Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesinde fabrikası bulunan ve Malatya’nın tanınmış işadamı ve sevilen isimlerinden olan 31 yıldır faaliyette olan Fırat Entegre Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Topgül, yine 30 yıldır faaliyette olan bölgenin en büyük iplik fabrikalarından sahip Penteks Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özhüsrev ve son olarak 300 milyon dolar tutarında fabrika yatırımı yapan Baştürk Cam Yönetim Kurulu Başkanı Akif Baştürk girdiler.  Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine ise Akif Baştürk’ün seçildiği öğrenildi.

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Başkan Vekilliği görevi teklifini kabul etmediği ve başkan vekilliği görevini sanayicinin içinde olan bir ismin yapmasını daha uygun olacağını bildirdiği öğrenildi.

 

TSO tarafından “kurumunu temsilen” isim gönderilmediği ve iddia ve usulsüzlüklerin hedefi olan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Dündar ve sanayici Ramazan Babacan, yeni dönem için aday olmadılar.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar