SON DAKİKA

Malatya BAM'ın Kuruluşu Belirsiz

Malatya BAM'ın Kuruluşu Belirsiz
A- A+

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Malatya Bölge Adliye Mahkemesi’nin (BAM) açılış tarihinin belli olmadığını açıkladı. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Adalet Akademisi ile TİSK tarafından Sakarya’da ortaklaşa düzenlenen 'İş Hukuku Değerlendirme Sempozyumu'nda katıldı. 

Bakan Tunç, “İstinaf incelemeleri yapan 15 bölge adliyemiz var. 18’e çıkardık ama 17’si Haziran'dan sonra faaliyete geçmiş olacak. 2 Bölge Adliye Mahkememiz daha faaliyete geçecek. Biri Tekirdağ birisi de Denizli. Malatya'yı da inşallah sonraki yıllarda faaliyete geçirmeye çalışacağız” dedi.

Malatya, Denizli ve Tekirdağ'da bölge adliye mahkemeleri kurulmasına ilişkin karar, 10 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. 6 Şubat depremleri öncesinde Akçadağ yolu üzerinde önce otel, sonra ise özel okul olarak faaliyet gösteren Cafana Mahallesindeki binada kuruluş çalışmaları Malatya BAM, deprem sonrasında bu binaların ceza mahkemelerine tahsis edilmesi üzerine faaliyete geçemedi. Malatya BAM’a önce Başsavcı, ardından ise  Başsavcı Vekili ataması dışında, hakim ve savcı ataması yapılmadı.  Ömer Mete, Malatya BAM Başsavcısı olarak atanmıştı, ardından Malatya Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanmıştı.

FOTO: Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medya hesabı.

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar