SON DAKİKA

Malatya bürokrat hikayeleri… (3)

Malatya bürokrat hikayeleri… (3)
A- A+

Tuz mundar olmuş…

Kurumun yöneticisi o kadar zeki ki, yaptığı akçeli ahlaksız işlere kendisini denetlemekle yükümlü olan bağlı bulunduğu kurumdaki yöneticiye de bulaştırmış. Yani ahlaksızı şikayet ettiğinizde gelip denetleyecek kişi de aynı zamanda bir ahlaksız. Ancak unutulmasın, ilahi adalet şaşmaz.

Malatyalı şehit düşen son şehidi hatırladınız mı, ismi Celal Tekedereli. Ailesi Yaka Mahallesinde oturuyor. Şehadet haberi ailesine verildiğinde ve taziyeye gidildiğinde Ay Yıldızlı Bayrağımızın asıldığı ev mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Sıvasız kerpiç ev. İşte o kerpiç evden çıkan yiğitler bu ülke için koşa koşa ölüme giderken, maalesef bu ülke için, bu millet için hizmet etmesi gereken bazı kurum yöneticileri zenginleşmek için İngiliz tayları gibi dört nala koşuyorlar. Ağızlarında “gem” olmayınca, milletin malını “yem” olarak görüyorlar.

Hikaye şöyle;

Malatya’da bir kurum yöneticisi iş alımlarında akçeli sistemi tercih ediyor. Bunu yaparken şikayet edileceğini biliyor.  Bu nedenle mesela parti yöneticilerinden referansla gelebilecek olan isimlere pek yaklaşmıyor, çünkü kardan zarar ediyor. “Kadrolu iş alımında” zaman zaman “kendisine kalkan” yapmak için bağlı olduğu kurumun yöneticilerini de “ortak yapıyor.”

Malatyalı bir “gariban (!)”çocuğunu işe yerleştirmek için önce Malatya’daki kurumu, sonra Malatya’daki kurumun bağlı olduğu Ankara’daki kurumu ziyaret ediyor.  Malatya’daki yöneticiye “akçeli hediye” bırakıyor, aynı, “Akçeli hediyeyi” Ankara’daki kurumun yöneticisine bırakıyor. Ankara’daki yönetici, Malatya’daki kurumun yönetici şikayet edildiğinde denetleyecek kişidir. Yani denetimci sıfatını taşımaktadır. İşin Türkçesi şu; “Malatya’daki ahlaksızı ” şikayet ettiğinizde, gelip denetleyecek olan  aynı zamanda ortağı olan bir diğer ahlaksız.

Tuz mundar olmuş.

Bu tablo insanın hem kalbine, hem de aklına ağır geliyor!

Durum; artık örtbas edilemeyecek ve gizlenemeyecek kadar açık hale gelmiştir.

Orta da okun yaydan çıktığı gibi ahlaktan çıkmış olanların utanmazlığı var.

Bürokrat Hikayeleri

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar