SON DAKİKA

Malatya Çevre Yolu Yenileniyor, 4 Yeni Kavşak Yapılacak

Malatya Çevre Yolu Yenileniyor, 4 Yeni Kavşak Yapılacak
A- A+

Malatya çevre yolunun Kurban Bayramı sonrasında bakıma alınarak yenileneceğini açıklayan AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, mevcut çevre yolu güzergahına 4 yeni mkavşak düzenlemesi ekleneceğini kaydetti. Babacan, Kuzey Çevre Yoluna ise 2024 yılında aktarılacak bütçenin 550 milyon TL olduğunu kaydetti. 

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen ve  Karayolları Bölge Müdürü Yusuf Güneş ile yaptığı gödrüşmenin detaylarını kamuoyu ile paylaştı. 

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, “Bayramdan hemen sonra, mevcut çevre yolunun komple yenilenmesi işi başlıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılacak. Bunun haricinde, Büyükşehir Belediyemizin talebi doğrultusunda, şehrin trafiğini rahatlatacak; 2 tanesi şehrin batı tarafında 1. OSB ve 2. OSB dönemeçlerinde, 2 tanesi de doğu tarafında Araştırma Hastanesi ve Sincik bağlantı yolu dönemeçlerinde olmak üzere 4 büyük kavşak planlamaya alındı. Yine mevcut çevre yolu üzerinde Üniversite'den Çöşnük tarafına doğru olan yolda 8 kilometrelik bir bisiklet yolunun çalışmalarına başlanıyor.”

Milletvekili Babacan, Kuzey Çevreyolu ile ilgili olarak ise, “Ve elbette Kuzey Çevre Yolu... Kayseri kavşağından kesintisiz şekilde Battalgazi Ali Baba mezarlığına kadar gelen 38,2 km'lik kısmın tamamı Eylül sonu itibarıyla açılıyor. Kalan Hacıhaliloğlu Çiftliği'ne kadarki 15,3 km'lik kısmının ise ikmal ihalesi önümüzdeki ay yapılacak ve 2025 yılı sonu itbariyle bu kısım da açılmış olacak inşAllah. Bunun önemli bir bağlantı yolu olan ve daha önce 3,4 km'lik kısmı tamamlanmış olan Battalgazi Eski Malatya yolunun kalan 2,6 km'lik kısmının çalışmaları da bayramdan sonra başlıyor. Kısa zamanda tamamlanacak. Sayın Bakanımız ile görüştükten sonra şunu net şekilde söyleyebiliriz: 2024 ve 2025 boyunca Ulaştırma Bakanlığı'nın Malatya'da devam eden projelerine ilişkin herhangi bir ödenek problemi yaşanmayacak. Ki 2024 yılında sadece Kuzey Çevre Yolu için ayrılan ödenek 550 milyon TL. Tüm projelerin nihayete ermesi için takibi sürdürecek ve gelinen nokta hakkında şehri ara ara bilgilendirmeye devam edeceğiz.” şeklinde bilgi verdi.

malatyayenises.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar