SON DAKİKA

"Malatya için şu kanıdayız; yerinde daha fazla dönüşüm yapılması"

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, "Yaklaşık 5 yıl önce göreve başladık. Belediye Başkanı olarak geriye dönüp baktığımızda utanacağımız bir işin olmadığını görmek de bizi sevindiriyor. Allah’ın izniyle hep beraberce yolumuza devam edeceğiz." dedi.

A- A+

 Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Merdivenler, Pelitli, Yenice ve Hacıhaliloğluçiftliği Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldiler.

Ziyaretlerde konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Mahallelerimizde planlanana asfalt çalışmalarını kısa süre içinde bitirmeyi planlıyoruz. Ulaşım anlamında sorun bırakmayacağız. Özellikle depremle birlikte ana gündem maddesi deprem oldu. Diğer bölgelere baktığımızda bu bölgelerin biraz daha avantajlı olduğunu görüyoruz. Ağır hasarlı binalarımız var ama daha az. Yeri uygun olanlar yerinde dönüşüm yapabilecek yeri uygun değilse de hazine arazileri üzerine inşa edilecek konutlardan alabilecek. Malatya için şu kanıdayız; Malatya’da yerinde daha fazla dönüşüm yapılması. Mahallelerimizi geziyoruz ve sahada ciddi problemlerle karşılaşmıyoruz, buda sevindirici tabi. Yaklaşık 5 yıl önce göreve başladık. Belediye Başkanı olarak geriye dönüp baktığımızda utanacağımız bir işin olmadığını görmek de bizi sevindiriyor. Allah’ın izniyle hep beraberce yolumuza devam edeceğiz. Biz sizlerinin yanındayız ve bize gelip sorunu anlattığınızda anında çözümü kavuşturmak için de sizlerle olmaya devam ettireceğiz. Bizim kapımız da sürekli sizlere açık ve her zaman gelebilirsiniz ve sohbet edebiliriz. Biz bu makamlara hizmet için geldik, hizmetlerimizi sizlerle birlikte sürdüreceğiz.” dedi.
 

Krısal mahalle ziyaretlerinde konuşan AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de “Deprem bölgelerini Cumhurbaşkanımız hiçbir zaman unutmadı unutmayacak. Belediyelerimiz esasında deprem olmasaydı bugün çok başka şeyleri konuşuyor olacaktık. Bugün düşünün bu kadar binası yıkılan ve yıkılacak olan bir ilde altyapının ne hale geldiğini yolların ne hale geldiğini düşünün. Fakat biz başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bugün gitmiş olduğumuz mahallelerde bu yol sorununun çözüme kavuşturulduğunu görüyoruz. Bu da bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Az sayıda sıkıntılı bölüm var bunlarında talimatını başkanımız zaten verdi, en kısa sürede yapacaklar. Tabi Malatya 3 ayak üzerinde yükselen bir şehir. Birincisi Malatya bir ticaret merkezi, ikincisi bir sanayi merkezi üçüncüsü tarım merkezi. Dolayısıyla sulamalar önemli. Bu bölgelerde yaptığımız ve yapacağımız barajlarla beraber bölgede sorun çözülecek. Bizim en önemli sorunumuz ve gündemimiz şehir merkezimizin yeniden inşası ve ihyası. Ticaret merkezlerimizin hayata geçmesi. Kırsal mahallelerimizde toplu yer gösterenlerin köy konutlarının ihaleleri devam edecek. Zaten şu ana kadar dokuz bin köy konutu ihalesi yaptık. Bir yandan inşaat ve planlama faaliyetlerini devam ettirirken elbette ki bu şehrin devam eden projelerini de takip ediyoruz ve bu projeleri hayata geçirme noktasında ısrarcıyız ve gayretkarız. İnşallah planlanan süreler içerisinde projeleri Malatya’mıza kazandıracağız. “ ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Cero (9 ay önce)
    Sayın Tüfekçi onu bunu ziyaret edip duracağına bu ilin yıkılan binaları ve yerinde dönüşümü ile ilgili çözümler üretsin ve hükümete sunsun bakalım. Ahbap çavuş muhabbetleri ile peynir gemisi yürümez.
    0
    0
    Yanıtla
Çok okunanlar