SON DAKİKA

Malatya İl Halk Kütüphanesi, bağışçılardan “Malatya içerikli” yayınlar bekliyor.

"Malatya Kent Arşivi bölümümüz de var. Yıllar içerisinde kütüphanemize ulaşan çok sayıda yayını arşivimize koyduk. Ancak yayınlanıp da kütüphanemize ulaşmamış eserler olabiliyor. Şahısların bu yayınlara sahip olduğunu tahmin ediyoruz. Bazen eski bir kitap, birkaç yaprak bir dergi çok değerli bilgiler içerebilir; araştırmacılar bu yayınlardan yararlanabilir"

Malatya İl Halk Kütüphanesi, bağışçılardan “Malatya içerikli” yayınlar bekliyor.
A- A+

Malatya Kanalboyu’nda, eski Atatürk Kız Lisesinin yerinde yaptırılan Malatya İl Halk Kütüphanesi, bağışçılardan “Malatya içerikli” yayınlar bekliyor. 

Malatya İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muzaffer Tekin, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla ilimize çok güzel bir kütüphane kazandırıldığını belirterek “Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a ve kütüphanemizin yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Birkaç gün içinde açılacak kütüphanemiz Malatyalı kitapseverlerin, öğrencilerin hizmetinde olacak. Genel anlamda yayın olarak eksiğimiz bulunmuyor; Bakanlığımız bu konuda bizi sonuna kadar destekliyor." dedi.

Tekin şunları söyledi, “Malatya içerikli yayınların sayısını arttırmak istiyoruz. Gayet modern teknolojiyle inşa edilen, binlerce eserin yer alacağı kütüphanemizde Malatya Kent Arşivi bölümümüz de var. Yıllar içerisinde kütüphanemize ulaşan çok sayıda yayını arşivimize koyduk. Ancak yayınlanıp da kütüphanemize ulaşmamış eserler olabiliyor. Şahısların bu yayınlara sahip olduğunu tahmin ediyoruz. Bazen eski bir kitap, birkaç yaprak bir dergi çok değerli bilgiler içerebilir; araştırmacılar bu yayınlardan yararlanabilir. Hem de toplumsal belleğimizi kayıt altına almış oluruz. Elinde Malatya içerikli yayın olan vatandaşlarımızın kütüphanemize bağışta bulunmasını bekliyor, katkı sağlayacaklara şimdiden teşekkür ediyoruz.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar