SON DAKİKA

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Efsane Geri Geldi

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Efsane Geri Geldi
A- A+

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, kurumun şube müdürlerinden Ali Cengiz vekâleten atandı. 

Cengiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel Müdürü Nihat Umut Döktür ile Bakan Yardımcısı Doktor Batuhan Mumcu’nun teklifi, Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un oluruyla 23 Temmuz 2023 tarihinden itibaren, Devlet Memurları Kanunun 86. maddesine istinaden vekâleten Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandı. 

Atamaya ilişkin bir açıklama yapan Cengiz “Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un tensipleriyle bu onurlu göreve getirilmiş bulunmaktayım. 6 Şubat depremlerinde sadece canlarımızı, evlerimizi, işyerlerimizi kaybetmekle kalmadık, kültürel varlıklarımız, turizmimiz de felaketten olumsuz etkilendi. Kurum olarak Malatya’nın toparlanarak ayağa kalkması sürecinde bize de büyük görev düşüyor. Mesai arkadaşlarımla birlikte gecemizi gündüzümüze katarak, ilgili tüm resmi ve özel kuruluşlarla birlikte işbirliği içerisinde gereken çalışmaları yapacağız” dedi. 

Cengiz “Deprem sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Malatya’da görevlendirilen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ve bakanlık üst düzey bürokratları depremden etkilenen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için gece gündüz, canla başla çalıştılar. Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve bürokratlarımıza Malatya’mızın yaralarına merhem olmasını minnetle anıyor, kendilerine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini sözlerine ekledi.

Cengiz Kimdir?

1989 yılında Malatya İl Turizm Müdürlüğüne atanan Ali Cengiz, 2002’de kültür ve turizm bakanlıkları birleşene kadar bu görevini sürdürdü. Kısa aralıklarla Artvin ve Kahramanmaraş il turizm müdürlükleri görevini de yürüten Cengiz, birleşmeden bu yana kurumun Turizm Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. 

Kurumdaki görevinin yanı sıra farklı dönemlerde Malatyaspor kulübünde basın sözcülüğü, genel sekreterlik, tesisler sorumluluğu gibi görevlerde bulunan Cengiz ayrıca yerel kanallarda Malatya müziğinin tanıtılmasına yönelik çok sayıda program yaptı. 

Cengiz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar