SON DAKİKA
Reklam

"Malatya’da da farklı bir durumla karşılaşmayacağız"

A- A+
Reklam

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kuyulu Mahallesi’ne öğütme ve paketleme, Görgü Mahallesi’ne ise karker ocağı ve kırma/eleme tesisi yapılmak istenen Çimento Fabrikasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ağbaba; Bölge sakinlerinin 14 Aralık 2021 tarihinde yapılan “halkın katılımı toplantısında” tepkilerini dile getirdiği çimento fabrikasının Malatya’nın bağrına hançer saplamak anlamına geldiğini kaydetti.

ONLARCA TAŞ OCAĞI YETMEMİŞ OLACAK Kİ!

Ağbaba, Görgü (Cafana), Duruldu, Haçova, Kuyulu, Kuşdoğan, Çayırköy,Fatih Mahallesi’nin içerisinde yer aldığı Çerkezyazısı’nın taş ocakları aracılığıyla yok edilmek istendiğini,bölgede yaşayan köy ve mahalle sakinleri itiraz ettikçe taş ocaklarının kapasitesi artırıldığını belirterek, "Çimento fabrikalarının yakın bölgelerine ciddi zararlar verdiği bir gerçek. Malatya’da da farklı bir durumla karşılaşmayacağız. Fabrika açılırsa, vatandaş köylerini terk etmek zorunda kalacak, kayısı ağaçları kuruyacak, hayvancılık yapılamaz hale gelecek" dedi.

Bölge sakinlerinin ÇED süreci ile ilgili geçmişte tepki koyduklarını ancak fabrikanın yeni bir ÇED süreci başlatarak inatla fabrika yapmak için çaba gösterdiğini kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, “hem taş ocakları hem de çimento fabrikası ile Malatya adeta kaderine terk ediliyor. Çimento fabrikasının yapılacağı yerin yakınında MASKİ, Kızılay’ın Afet Barınma Sistemleri Fabrikası ile Çadır ve Tekstil Fabrikası, Gümrük Ticaret İl Müdürlüğü,eğitim kurumları  var." dedi.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar