SON DAKİKA

“Malatya'da şu anda milletvekilini artıracak tek partiyiz"

“Malatya'da şu anda milletvekilini artıracak tek partiyiz
A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Adayı Enver Kiraz, “Hiçbir oyu zayi etmeden bir araya toparlamalıyız. Bir oyu Kemal Kılıçdaroğlu’na verip cumhurbaşkanı yaparsak, bir oyu da meclis çoğunluğu için Cumhuriyet Halk Partisi’nde birleştirirsek, burada daha fazla milletvekili çıkarırız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 24 yıl aktif siyasetin içerisinde yer alan ve 11 yıl il başkanlığı yaptıktan sonra milletvekili adayı olan Enver Kiraz, 14 Mayıs seçimleri kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Türkiye açısından son derece kritik bir öneme sahip olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında gece gündüz çalışmalarına devam eden Kiraz, bu kapsamda Arguvan ilçesini ziyaret ederek hem esnaf hem de vatandaşlarla bir araya geldi.

Esnafla bir araya gelerek, sorun ve sıkıntılarını dinleyen Kiraz, daha sonra ilçeye bağlı mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

Kiraz, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, 14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminin Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, “Hiçbir oyu zayi etmeden bir araya toparlamalıyız. Bir oyu Kemal Kılıçdaroğlu’na verip cumhurbaşkanı yaparsak, bir oyu da meclis çoğunluğu için Cumhuriyet Halk Partisi’nde birleştirirsek, burada daha fazla milletvekili çıkarırız” dedi.

“MALATYA’NIN HAKKINI ALMASINI İSTİYORUZ”
Malatya’da CHP’den bir milletvekilinin olduğunu, yeni dönemde daha çok milletvekili ile mecliste Malatya’nın sorunlarını dile getirip, çözüm üretmek istediklerini anlatan Kiraz, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Veli Ağbaba’yı izliyorsunuz, iyi çalışmalar yapıyor. Malatya’nın sesi ve gücü oluyor. Türkiye genelinde de onur duyduğumuz işler yapıyor. Bizde ona destek olmak istiyoruz. Malatya’nın sesinin daha gür çıkmasını arzu ediyoruz. Bu anlamda Malatya’ya desteğin daha fazla gelmesini istiyoruz. Malatya hakkını alamıyor, bundan sonraki süreçte Malatya’nın hakkını almasını arzu ediyoruz. Bunun için mutlaka sandığa gidelim ve oyumuzu kullanalım.”

“MİLLETVEKİLİ SAYIMIZI ARTIRACAĞIZ”
“Cumhuriyet Halk Partisi’nin etrafında birleşelim” ifadesini kullanan Kiraz, “Malatya’da şu anda milletvekilini artıracak tek parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu anlamda AK Parti veya MHP’den milletvekili eksiltecek tek parti de Cumhuriyet Halk Partisi. Cumhuriyet Halk Partisi’nde birleştiğimizde Malatya’da milletvekili sayımızı artıracağız, AK Parti’nin milletvekili sayısını da düşüreceğiz. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

“DAHA MUTLU BİR ÜLKEDE YAŞAMAK İÇİN HERKES BİR ARAYA GELDİ”
Kiraz, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerin Türkiye için büyük öne m taşıdığına da vurgu yaparak, “Cumhuriyet Halk Partisi, iktidara yürüyen en önemli partidir. Cumhuriyetimiz ikinci yüzyılına girecek. Cumhuriyetin birinci yılı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir araya gelerek, ülkedeki bütün unsurlar birleşerek laik demokratik cumhuriyet kuruldu. Şimdide cumhuriyetin ikinci yüzyılını kuracağız. Cumhuriyetin ikinci yüz yılında da yine bir Kemal’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde herkes birleşti ve bütünleşti. Bugün birçok parti “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganını atıyor. Çocuklarımızın geleceği, bu ülkenin demokrasisi, bizim değerlerimiz olan insan hakları, barış ve kardeşlik için herkes bir araya geldi. Daha emin adımlarla, daha mutlu bir ülkede yaşamak için bu birliktelik kuruldu” ifadelerine yer verdi.

“CUMHURBAŞKANLIĞI KADAR MECLİSTEKİ ÇOĞUNLUKTA ÖNEMLİ”
Cumhurbaşkanlığı kadar milletvekilliği seçiminin de önemli olduğuna dikkat çeken Kiraz, “14 Mayıs’ta iki seçim yapacağız. Birincisi cumhurbaşkanlığı seçimi, aslında bir iktidar seçimi olacak. Bu sistemi değiştireceğiz ama şu anda seçime mevcut sistemle gireceğiz. Dolayısıyla cumhurbaşkanlığı kimdeyse iktidarda onda olacak.…

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar