SON DAKİKA

“Malatyalılar kara kışta konteynerde, yıkıma neden sözde siyasetçiler villalarda yaşıyor”

“Malatyalılar kara kışta konteynerde, yıkıma neden sözde siyasetçiler villalarda yaşıyor”
A- A+
Reklam

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Eğer Malatya’da son 20 yılda Milli Görüş Belediyeciliği hakim olsaydı, Malatya deprem felaketlerinde bu kadar yıkım görmezdi. Resmi rakamlara göre 120 bin Malatyalı kara kışta konteynerlerde yaşıyor, ama Malatya’nın yıkımına neden olan tüm sözde siyasetçiler sıcak villalarda yaşıyor.” dedi.

-“ZENGİNLERE BELEDİYE İMKANLARI İLE VİLLA YAPANLARA GÖZ YUMANLAR MİLLİ GÖRÜŞÇÜ OLAMAZ”

31 Mart yerel seçim çalışmalarını esnaf ve mahalle ziyaretleri yaparak sürdüren Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “6 Şubat depremlerinde Malatya büyük bir deprem felaketi yaşadı. Malatya’da son 20 yılda yeni kurulan merkezler yerle bir oldu. Çünkü ahlaklı bir belediyeciliği kuramadılar. Binlerce Malatyalı ahlaklı yönetilmeyen belediyeler nedeniyle 30-30 yıllık birikimlerini kaybetti.  Şimdi birilerinin Malatya’da Milli Görüş taklidi yaptıklarını görüyoruz. 20 yıldır akıllarına gelmeyen, 20 yıldır hayatlarına yaklaştırmadıkları Milli Görüş belediyeciliğini şimdi hatırladılar. Malatya’mız da vatandaşımızın tüm birikimleri ile satın aldığı dairelerin çürük yapılmasına göz yumanların, bataklık alanlara sınırsız imar izni verenlerin, zenginlere belediye imkanları ile villa yapanların ve onlara göz yumanların Milli Görüş ile ilgisi, kan bağı ve yakınlığı olamaz.” dedi.

-“MALATYALILAR İKİNCİ BİR YIKIMI BİR DAHA KALDIRAMAZ”

Bilal Yıldırım şunları söyledi, “Eğer Malatya’da son 20 yılda ahlaklı belediyeciliği temel alan Milli Görüş hakim olsaydı, Malatya deprem felaketlerinde bu kadar yıkım görmezdi. Resmi rakamlara göre 120 bin Malatyalı kara kışta konteynerlerde yaşıyor, ama Malatya’nın yıkımına neden olan tüm sözde siyasetçiler sıcak villalarda yaşıyor. Bunların bu saatten sonra Malatya’ya ve Malatyalılara vereceği tek şey yıkımdır, felakettir. Malatyalıların, bunlara 31 Mart’ta gereken dersi vereceğinden eminiz. Çünkü Malatyalılar ikinci bir yıkımı bir daha kaldıramaz.” 

 • BÜLTEN
Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

2 yorum yapılmış

 • Cero (3 hafta önce)
  Gelsin onlarda 21 m2 lik alanda yaşasınlar da görelim. Yaptıkları fırıldaklıklarla, bozuk yapı ve projeleri görmezden geldiler ve arkasından imar affı çıkardılar bu sebeple de yeni ve eski yüzbinlerce bina ağır hasar aldı. Ülkede depreme dayanıklı yapı projeleri vardı ama hiç bir yerde zorunlu kılınmadı kasıtlı olarak çünkü yaranmaya çalıştıkları kişilerin kar marjinlerinin düşme ihtimali vardı. Şimdi gelmiş kentsel dönüşüm hikayeleri ile milletin cebindeki her kuruşa el koymak istiyorlar. Yeni yapılmış binaların büyük bir kısmı ağır hasarlar aldı peki bundan sonra yapılacaklar için doğru yapacaklarının garantisini nasıl vereceksiniz.
  0
  0
  Yanıtla
 • Kendilerine ZENGİNLER (1 ay önce)
  1 tane vilları olsa yine iyi. Kendileri aşırı zenginleştiği yetmezmiş gibi bir de sülaleri de aşırı zenginleşti, Malatya, Ankara, İzmir çeşme lerce villalar yazlıklar aldılar. Bu işlere girmeden önce icralık olanlar RÜYALARIN da bile göremeyecekleri servete ulaştılar !!!
  %100
  %0
  Yanıtla
Reklam
Çok okunanlar