SON DAKİKA

“Malatya’nın sesi olacağız”

“Malatya’nın sesi olacağız”
A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Adayı Enver Kiraz, “Malatya’nın sesi olmak istiyoruz. Malatya’yı birleştiren ve bütünleştiren bir ses olmak için yola çıktım. Malatya’nın hakkını alması için daha fazla sesimizi yükseltir, şehrimizin sesini duyururuz” dedi.

Kiraz, 14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.

Darende ilçesinin yanı sıra Yaygın, Erenli, Serintepe, Bahçelievler, Recepevler, Dolamantepe, Eski Malatya ve Kemerköprü mahallelerini ziyaret eden Kiraz, vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşları tek tek dinleyen Kiraz, “Beni bilen bilir, Malatya’da herkes benim referansımdır. Düşüncesi ve görüşü ne olursa olsun; bu 11 yıl içerisinde sadece parti il başkanlığı yapmadım, hep Malatya’nın birlik ve beraberliğine hizmet etmeye çalıştım” diye konuştu.

“MALATYA’YI BİRLEŞTİREN VE BÜTÜNLEŞTİREN BİR SES OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIM”
Kiraz, her zaman “Önce memleket, önce Malatya” dediğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kimin ne derdi ne sorunu varsa bunlara çözüm üretmeye çalıştım. Bu dönemde de mecliste Malatya’nın sesi olmak istiyoruz. Malatya’yı birleştiren ve bütünleştiren bir ses olmak için yola çıktım. Malatya’nın hakkını alması için daha fazla sesimizi yükseltir, şehrimizin sesini duyururuz. Malatya maalesef hakkını alamıyor. Malatya, uzun yıllardır AK Parti’ye ciddi destek veriyor ama karşılığını alamıyor.”

“HER ZAMAN MALATYA’NIN YANINDA, MALATYALILARIN EMRİNDE OLACAĞIZ”
Mecliste Malatya’nın sesi olmak için yola çıktığını bunun için destek istediğini dile getiren Kiraz, “Malatya’nın birleştirici gözü olmak istiyorum. Malatya’yı seviyoruz, hep beraber burada yaşıyoruz. Her zaman Malatyalıların emrinde ve Malatya’nın yanında oluruz. Bu seçime bir ittifakla giriyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu. 14 Mayıs’ta sizlerin desteğini istiyoruz” dedi.

“MECLİSTE BANA RAHATLIKLA ULAŞABİLECEKSİNİZ”
Cumhurbaşkanlığı ile meclisteki çoğunluğunda önemli olduğunu dile getiren Kiraz, “Vaatlerimiz meclis çoğunluğundan geçiyor. Bizim gibi sorunları ve problemleri biliyorsunuz. Vaatlerimizi gerçekleştirmek için meclis çoğunluğuna ihtiyacımız var. Malatya’da bir milletvekilimiz var. Veli Ağbaba tek başına çalışıyor maalesef yalnız kalıyor. Daha fazla milletvekili ve güç olması lazım. Ben ikinci sıra milletvekili adayıyım, 11 yıl il başkanlığı yaptım, çeşitli görevlerde bulundum. Bu dönem çok rahatlıkla iki veya daha fazla milletvekili çıkarabiliriz. Ben milletvekili olursam bana çok rahat ulaşabileceksiniz. Meclise de artı iki avantaj sağlamış olacaksınız. İki milletvekili fazla çıkarırsak mecliste de avantajlı olacağız” ifadelerini kullandı.

“İKTİDARIMIZDA HERKES HAKKINI ALACAK”
CHP iktidarında herkesin hakkını alacağını ifade eden Kiraz, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Devlet kadrolarında birçok liyakatsiz görev yapıyor. Çocuklarınız üniversiteyi bitiriyor, gidiyor ve mülakatta eleniyor. 90 puan alıyor ama eleniyor. İktidarın il başkanına ve milletvekiline ulaşamayan tüm çocukların hakkı yeniliyor. O mülakatlarla atanan liyakatsizler yüzünden devletimiz ağır hasar aldı. Cumhuriyet Halk Partimizin, Millet İttifakımızın iktidarında inanıyoruz ki Hekimhan, Malatya ve Türkiye hakkını alacak. Yoksulluğu tamamen ortadan kaldıracağız. Aile Destekleri Sigortası projemizi hayata geçireceğiz. Bununla yoksulluğu ortadan kaldıracağız. Her aileye en az asgari ücret kadar gelir sağlayacağız. İktidarımızda yoksulluk, Aile Destekleri Sigortası ile son bulacak. Ailenin hiçbir geliri yoksa tam altın vereceğiz. 5 bin lira geliri var ise bunu 8 bin 500 TL’ye tamamlayacağız. Kayısı üreticisine mazotu ÖTV’siz vereceğiz. Malatya üreticisi mazotu ÖTV’siz alacağı için yatı fiyatından daha ucuza mazot alabilecek, tarlasını sürüp, hasadını kaldırabilecek ve geçimini sağlayabilecek."

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar