SON DAKİKA
Reklam

MHP 55 Yaşında

MHP 55 Yaşında
A- A+
Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu ve MHP İl Başkanı Gökhan Gök MHP'nin 55. kuruluş yıldönümü nedeniyle birer mesaj yayınladılar. 

-MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “Milliyetçilik fikriyatının son siyasi teşkilatı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu yayınladığı mesajda şu ifadeleri kaydetti, "Milliyetçi Hareket Partimizin Kuruluşunun 55. Yılını Onurla, Gururla, Yürekten Kutluyoruz.

Türk milliyetçilerinin ve son 55 yılına damgasını vurmuş Milliyetçi Hareket Partisi'nin öncelikli mücadele maksadı ve varlık nedeni, kahramanların taşıdığı milli bekanın kopartılmadan devamını sağlamaktır.

Bu, büyük Türk milletinin elden ele taşınan mukaddes bir emaneti ve her neslin diğerine devretmek zorunda olduğu bir ata yadigârıdır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesi ile ‘Milliyetçi Hareket Partisi milliyetçiliğin bir şuur olarak taşlara nakşedildiği Orhun'dan günümüze kadar gelen ve yaşayan milliyetçilik fikriyatının son siyasi teşkilatıdır.’

Allah’a şükrediyorum ki, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde; Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in açtığı yoldayız, 9 Şubat 1969’dan tam 55 yıl sonra yine aynı yerdeyiz, yine aynı çizgideyiz, yine aynı iradenin izindeyiz.

Asırlarca kıtaları aydınlatan Üç Hilal, milli diriliş ve milliyetçi uyanışın sembolü olmaya devam edecektir.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin, ‘Hevesle, heyecanla, imanla, akılla, yürekle, iradeyle, vazgeçilmez yeminle mutlaka başaracağız, muhakkak davamızı yaşatacağız. Milliyetçi Hareket Partisi'nin siyaset anlayışının; öznesi insan, nesnesi devlet, yüklemi demokrasi, cümlesi ise millettir.’ Sözlerini  yüksek sesle ifade ediyoruz.

Kurucu Genel Başkanımız, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmet ve minnetle anıyorum.

Vatan ve millet uğruna bedenlerini siper eden, candan geçen, yardan geçen, serden geçen, bir hilal uğruna hayattan geçip manevi muhafız ve kılavuzumuz olan aziz şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle anıyorum.

Davamız için bedel ödemiş, zindanları aydınlatmış, taş duvarları inançlarıyla aralamış yüzleri Yusuf, sabırları Yunus, sebatları devasa gazilerimize, Taş Medreseli yiğitlerimize sağlıklı ve uzun ömürler temenni ediyorum."

-MHP İl Başkanı Gökhan Gök, “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Gökhan Gök ise yayınladığı mesajda şu ifadeleri kaydetti; "Uğruna gönül verdiğimiz ve çizgisinden bir an olsun ayrılmadığımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin, 55. yılını idrak ediyoruz. 9 Şubat 1969 yılında Başbuğumuz Alparslan Türkeş tarafından Adana’da temelleri atılan ve “Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin” (CMKP), Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüştüğü bu süreçte partimiz; Atatürk’ün çizgisinden, Üç Hilal’in gölgesinden bir an olsun ayrılmamıştır. Bugün de Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde; büyük bir kararlılık ve yılmaz bir çalışma azmiyle doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam etmekteyiz. 
 

Tam 55 yıldır Türkiye’nin düzen ve huzurunu bozmak için fırsat kollayanlara inat; huzur ve barışı tahsis ettik. Ülke refahı için gece gündüz demeden çalıştık. Kanımızla, canımızla tarih yazdığımız bu topraklarda; şer ve nifak tohumlarının yeşermesine müsade etmedik. 

 Günü geldiğinde, Bizler de bu davanın sevdalısı ülkücüler olarak; sancağı devraldık ve zamanı geldiğinde evlatlarımıza devretmek için sağlam temeller attık. Yıllar içinde davamız uğruna gözünü kırpmadan göğsünü siper eden binlerce Ülkücü şehidimiz oldu. İşte bu yüzdendir ki; Milliyetçi Hareket Partisi, siyasi bir parti olmanın çok ötesindedir. Sadece yüreği yetenlerin müdahil olduğu; sadece gönülden bağı olanların bir an olsun canını ortaya koymaktan imtina etmediği bir davadır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in yönetiminde Milliyetçi Hareket Partisi, milli çıkarları her türlü kişisel ve kurumsal endişe ve önceliklerin fevkinde tutmuş 'Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben' şiarını, partimizin siyasi düsturu haline getirmiştir.

Bu kutlu davanın, Milliyet Hareket Partisi’nin Malatya İl Başkanı olarak, başta Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş olmak üzere; bu davanın her çilesine talip olmuş, uğruna canını, kanını, tüm hayatını ortaya koymaktan ve bedeller ödemekten çekinmemiş tüm büyüklerimizi rahmetle yâd ediyor; Partimizin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye hürmetlerimi ve şükranlarımı sunuyor, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 55. yılını kutluyorum.”

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar