SON DAKİKA

MHP İl Başkanı Samanlı milletvekili aday adayı oldu

MHP İl Başkanı Samanlı milletvekili aday adayı oldu
A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığını 3 yıldan beri yürüten Mesut Samanlı yayınladığı mektup ile milletvekili aday adayı olmak için görevden ayrıldığını açıkladı. Samanlı,  “MHP Malatya İl Başkanlığı görevimden, MHP Parti tüzüğünün 94. Maddesi gereğince önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için ayrıldığımı beyan ederim.” dedi.

MHP İl Başkanlığından ayrılan Mesut Samanlı’nın açıklaması şu şekilde:

“MHP’nin Değerli Mensupları ve Kıymetli Hemşehrilerim,

Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altındaki 30. Yılımı geride bırakmış bulunuyorum. Ortaokul yıllarımda Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı’nda hizmet ederek başladığım bu şerefli davada sırasıyla; Ülkü Ocakları İl Yöneticiliği, MHP Malatya ilçe yöneticiliği, il yöneticiliği, Battalgazi İlçe Başkanlığı ve MHP Malatya İl Başkanlığı görevlerini ifa ettim. 3 yıldır hizmet ettiğim MHP Malatya İl Başkanlığı görevimden, MHP Parti tüzüğünün 94. Maddesi gereğince önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için ayrıldığımı beyan ederim

Battalgazi İlçe Başkanlığı dönemimizde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin izlediği politikaları yerelde tatbik ettik; nezih şehrimizin tutum, beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımız ile hizmetimizi üç yıllık süre zaafında en üst seviyelere çıkardık. Ben ve yönetimim bu çalışma sürecinde Battalgazi ilçemizdeki oy sayımızı 14 bin civarından yüzde yüz artırarak 28 bin civarına getirdik. İlçe sakinlerimizin derdi ile dertlenip sevinci ile hemhal olduk. Çalışmalarımız ve gayretimiz büyüklerimiz tarafından takdir edildi ve bizler bu kutlu davanın il başkanlığı ile şereflendirildik. 

MHP Malatya İl Başkanlığı sürecimiz pandemi sürecine denk gelse de; bu üç yıllık süre zaafında hizmetlerimizi asla sekteye uğratmadık; yeise kapılmadan hizmetlerimize devam ettik. Hemşerilerimiz ile istişareyi ve irtibatı kesmeden; İl Başkanlığı görevimizi haklı bir gururla tamamlamış bulunduk. Gerek Battalgazi İlçe Başkanlığımız gerekse Malatya İl Başkanlığımız süresinde bizlerden güler yüzünü, hayır duasını ve desteklerini eksik etmeyen tüm hemşehrilerime, dava arkadaşlarıma müteşekkirim. Görev süremiz zaafında uyum içinde çalıştığım Kıymetli Malatya Milletvekilimize, MYK Üyelerimize, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanımıza, benimle omuz omuza yürüyen il yönetim kurulu üyelerimize ve ilçe başkanlarımıza da ayrıca teşekkür ederim.

Nezih şehrimiz Malatya’nın bir evladı olarak hizmetlerimi halisane bir gayeye bağlıyorum. Allah nasip eder, Genel Başkanımız takdir eder, sizler de destek olursanız;  gazi meclisimizde memleketimiz Malatya’yı ve siz kıymetli hemşehrilerimizi temsil etmek için yola çıkmış bulunuyorum. 

Şahsımı bu görevlere layık görüp; kendisini şehrimizde temsil etme şerefine layık gören MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye; görev ve sorumluluk tanımlamamızı yapan ve bu konuda büyük desteğini gördüğümüz MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın’a ve hepsi birbirinden kıymetli Divan Üyelerimize teşekkürü borç bilir, şükranlarımı arz ederim.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.