SON DAKİKA

MHP Kandil Etkinliğini Unutmadı

MHP Kandil  Etkinliğini Unutmadı
A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanlığı her kandilde olduğu gibi bu kandilde de vatandaşlar ile bir araya geldi ve namaz sonrası ikramlarda bulundu.

MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı; “Kandilin verdiği huzura yalnız varmak olmaz. Gün birlik olma günüdür; gün beraber olmak ve alınlarımızı hep beraber secdeye götürme günüdür. Ne mutlu ki Müslümanız ve bu huzura hep beraber erebiliyoruz. Ne mutlu ki kandillerde kardeşçe selamlaşmanın tadına varabiliyoruz.” dedi.

Başkan Mesut Samanlı’nın açıklamaları şöyle, "Her sene olduğu gibi bu sene de hemşehrilerimizle kandillerimizin feyzine varıyoruz. Bu öyle bir hissiyat ki; camiden uzak kalmak ihtimalini bile düşünemiyoruz. Cami kelimesi cem olunan; yani toplanılan yer demektir. Böyle uhrevi günlerde camide hemşehrilerimizle camilerde toplanmayacağız da ne zaman toplanacağız? Böylesi özel günlerin dinimizdeki en önemli yeri hiç şüphesiz birlik ve beraberliği bizlere öğretmektir. Birbirinin hatrını gözetmek, ahvalini sormak, derdiyle hemhal olmak ve dermanında paycı olmak bu mübarek gecelerin bizlere diğer öğretileridir. Bizler de her daim bir araya geldiğimiz hemşehrilerimizle bir kez de namazda bir araya gelmenin sevincini yaşamak istiyoruz. Salih-i Amel defterlerimize nakşedilecek olan güzellikleri hep beraber idrak etmek istiyoruz. Biliyoruz ki; Allah’ın huzuruna varmak da nasip işidir.  Bu gece namazımızı Temelli Caddemizde bulunan Hacı Mustafa Sarıhan Camii’nde kılıp; selamlaştığımız hemşehrilerimize, adetimiz olduğu üzere kandil simidi ikram ettik. Hemşehrilerimize göstermiş oldukları ilgi, alaka ve sevgiden dolayı müteşekkiriz. Tekrardan herkese Hayırlı Kandiller diliyorum.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar