SON DAKİKA

MHP'nin en genç milletvekili aday adayı

MHP'nin en genç milletvekili aday adayı
A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunanlar arasında 25 yaşındaki Serkan Aydındır’da bulunuyor.

Başvurusunu MHP Genel Merkezinde yapan Serkan Aydındır, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli tarafından da kabul edilerek, hayır duasını aldı. 

Serkan Aydındır, aday adaylığı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı, “9 Ocak 1998 tarihinde Malatya’da doğdum. İlk ve ortaöğretimimi doğup büyüdüğüm mahallemde bulunan Erenli İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimimi ise İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Bir senelik zorunlu yabancı dil eğitimimin ardından, İnönü Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. Üniversite yıllarımda, aldığım teorik eğitimin yanı sıra pratik anlamda da birçok siyasi görevler üstlenerek, elimdeki imkanlar doğrultusunda özellikle gençliğimizin yararına olacak ve onları bir araya getirecek projelerin hayata geçirilmesine vesile oldum. Koronavirüs döneminde ve lisans eğitimime tekabül eden süreçte, pandemi sonrasında dünyayı beklemesi muhtemel olası senaryoları (Sanayi 4.0, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka, Bitcoin) konu aldığım “Yeni Bir Çağın Eşiğinde” adlı kitabımı kaleme aldım. Siyasetçilerin hem kendilerini hem de mensubu oldukları partilerin program, görüş, düşünce ve muhtevasını sarih bir şekilde aktarabilmesinde büyük bir paya sahip olan ve vatandaşlarımızı müspet bir şekilde etkileyebilmekte büyük bir araç olan Diksiyon ve Hitabet konusunda uzun yıllar çalışmalar yaptım. MHP Malatya İl Başkanlığı sosyal medya danışmanlığı, MHP Kale İlçe Başkan Yardımcılığı ve sosyal medya sorumluluğu yanında Malatya Ülkü Ocakları İl Yöneticiliği ve danışmanlık görevlerinde bulundum. Siyasi anlamdaki gerek teorik gerek pratik çalışmalarıma devam etmekle birlikte; siyasi, sosyal ve güncel konular üzerine yazdığım ve halen yazmakta olduğum köşe yazılarım bulunmaktadır. Hali hazırda, Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü’nde Özel Kalem Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmaktayım. Siyasetin birleştirici ve bütünleştirici doğasına inanan bir genç olarak, kökü mazide ufku ise atide olan, kendisine özgü bir ülkü ve gaye ile mücehhez bir gençlikle birlikte; büyük, güçlü, Turan coğrafyasına egemen olan, küresel güçte bir Türkiye vizyonuna sahip bir şekilde çalışmayı en büyük vazife olarak görüyor ve çalışmalarımı konu ne olursa olsun, ya bir yol bulmak ya da bir yol yapmak anlayışıyla sürdürüyorum.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar