SON DAKİKA

MTÜ'de 3 fakülte hariç, diğer fakülte ve programlar da 1. sınıflar uzaktan eğitim görecek

MTÜ'de 3 fakülte hariç, diğer fakülte ve programlar da 1. sınıflar uzaktan eğitim görecek
A- A+

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde (MTÜ)  Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Tıp Fakültesi hariç, diğer program ve bölümlerde 1. Sınıflar uzaktan eğitim görecek.

MTÜ Rektörlüğünden yapılan  duyuruya göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi Senatosu’nda 6 Şubat tarihli depremler neticesinde üniversiteye ait fiziki yapıların durumu, akademik-idari personel ile öğrencilerin başta barınma olmak üzere karşılaşabilecekleri olası sorunlar göz önünde bulundurularak bölüm ve program başkanlarının da görüşleri doğrultusunda 2023-2024 Akademik Yılı Güz Yarıyıl’ında eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirildiği kaydedildi. 

Alınan karara göre; Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Tıp Fakültesi 1. Sınıf öğrencileri  yüz yüze, diğer tüm fakülte ve meslek yüksekokullarının 1. Sınıf öğrencileri uzaktan eğitim görecekler.  

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde tezli programlar da ders dönemi uzaktan eğitimle, tez ve proje dönemi ise yüzyüze, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde tezsiz programlar da ise ders ve proje döneminin uzaktan eğitimle yapılması da kararlaştırıldı. 

Akçadağ, Arapgir, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Yeşilyurt ve Kale Meslek Yüksek Okulları ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sivil Havacılık Yüksek Okulu, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi’nin 1. Sınıf öğrencileri uzaktan eğitim görecekler. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar