SON DAKİKA

MTÜ'de “Kişiye özel sertifikalı alım dönemi” sona erdi!..

MTÜ'de  “Kişiye özel sertifikalı alım dönemi” sona erdi!..
A- A+

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) kuruluşunun 4'üncü yıl geride kalırken, rektör değiştikten sonra ilk defa özel koşullar ve üniversitenin kendi bünyesinde açtığı kurslarda belli sayıda kişi ya da kişilere verdiği bilinen ve başka örneği de olmayan sertifika istenmeden, genel koşulların geçerli olduğu, koşulları tutan herkesin başvurabileceği ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacak. Adaylar için KPSS sıralaması esas alınacak. 

Eski rektör Aysun Bay Karabulut'un tamamen kişisel ve adrese teslim alım yapabilmek için düzenlediği özel koşullu personel alım ihalelerine karşın, yeni rektör Prof.Dr. Recep Bentli'nin göreve gelmesiyle, 4 yılda 'anormal' uygulamalara sahne olan MTÜ'de normale dönüş başladı. Üniversite tarafından 15 Aralık günkü Resmi Gazete'de yayınlatılan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre üniversitede istihdam edilmek üzere 4/B’li 43 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.

Adayların , 15 gün içinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekiyor. 

MTÜ tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; Lisans mezunu 5 büro personeli, ön lisans mezunu 4 aşçı (Destek personeli), ön lisans mezunu 5 destek personeli (Bahçe bakımı), ön lisans mezunu 2 şoför (Destek personeli), lisans mezunu 1 hemşire, 15’i kadın olmak üzere 23 güvenlik ve koruma görevlisi, lisans mezunu 1 kütüphaneci, ön lisans mezunu 1 grafiker, lisans mezunu 1 programcı olmak üzere 43 sözleşmeli personel alınacak. Tüm adaylardan KPSS’den en az 60 puan almış olma şartı isteniyor.

İlanda, “Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2022 KPSS Lisans,2022 KPSS-Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmak. Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmayacaktır. KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak asıl ve yedek adaylar belirlenecektir.” denildi. 

Yeniden aday olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikinci dönem için rektörlüğe atanmayan, hakkındaki yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını şimdiye kadar yalanlamayan, rektörlük döneminde kişisel mal varlığının arttığı, Malatya, Ankara ve İzmir’de lüks villalar aldığına dair haberlere de doyurucu yanıt veremeyen eski rektör Aysun Bay Karabulut’un  Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü döneminde önce üniversite bünyesinde kurs düzenlenmiş gibi sertifika verildiği, ardından sadece bu sertifikaları alanların girebileceği koşulların yer aldığı personel alım ilanları da çok ciddi iddialara yol açmıştı.

BELGE-1

Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021 Yıl Faaliyet Raporuna göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında “Trikolojiye Giriş Kursu” ile “Nütrisyon ve Saç Sağlığı Kursu” düzenlendiği iddia ediliyor. 

MTÜ 2021 Yılı Faaliyet Raporunda; Trikolojiye Giriş Kursu’nun 2 gün düzenlendiği ve 5 kişinin katıldığı, Nütrisyon ve Saç Sağlığı Kursu’nun ise 2 gün düzenlendiği ve 5 kişinin katıldığı iddia ediliyor. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 23 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Elemanı Alım İlanı’nda Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetler Programına alınacak olan 4 derece “Öğretim Görevlisi” için aranan nitelikler arasında “Trikolojiye Giriş ile Nütrisyon ve Saç Sağlığı Sertifikalarına sahip olmak” şartları bulunuyor.  İlanda Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında düzenlenen 2 kursta verilen 2 sertifika da ilanda istenen sertifikalar arasında yer alıyor.

BELGE – 2

Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021 Yıl Faaliyet Raporuna göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında “Güzellik ve Saç Bakım Hizmetlerinde Bulaşıcı Hastalıklar ve Hijyen Kursu” düzenlendiği ileri sürülüyor. 

MTÜ 2021 Yılı Faaliyet Raporunda; “Güzellik ve Saç Bakım Hizmetlerinde Bulaşıcı Hastalıklar ve Hijyen Kursu”nun 3 gün düzenlendiği ve 5 kişinin katıldığı iddia ediliyor. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 23 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Elemanı Alım İlanı’nda Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetler Programına alınacak olan 6 derece “Öğretim Görevlisi” için aranan nitelikler arasında “Güzellik ve saç bakım hizmetlerinde bulaşıcı hastalıklar ve

Hijyen sertifikasına sahip olmak.” İstenen sertifika arasında yer alıyor. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında düzenlendiği iddia edilen 1 kursta verilen 1 sertifika ilanda istene sertifika arasında yer alıyor.

BELGE -3

Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021 Yıl Faaliyet Raporuna göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında Meyve Bahçelerinde Gübreleme Kursu ile Kapalı Tohumlu Bitkilerin Yetiştiriciliği Kursu düzenlendiği iddia ediliyor. 

MTÜ 2021 Yılı Faaliyet Raporunda Meyve Bahçelerinde Gübreleme Kursu’nun 6 gün ve 5 kişinin katıldığı, Kapalı Tohumlu Bitkilerin Yetiştiriciliği Kursu’nun ise 5 gün yapıldığı ve 5 kişinin katıldığı ileri sürülüyor. 

İŞKUR web sayfasında yayınlanan ilana göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere sürekli kadroda KPSS şartsız 5 Bahçe Bakım Elemanı alınacağı belirtiliyor ve son başvuru süresinin ise 19 Kasım 2021 tarihi olduğu belirtiliyor. Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları ise 00006406762 ve 00006407199 şeklinde veriliyor. 

 Adaylardan aranan şartlar arasında “Kapalı Tohumlu Bitkilerin Yetiştiriciliği sertifikası sahibi olmak.  Meyve Bahçelerinde Gübreleme Sertifikası sahibi olmak.” sertifikalarına sahip olma şartı bulunuyor. İstenen her iki sertifika da Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından düzenlenen kursta verilen sertifikayı kapsıyor. 

BELGE-4

Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021 Yıl Faaliyet Raporuna göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında “Cam Seramik Endüstrisi Temel İş Güvenliği Kursu” düzenlendiği ileri sürülüyor.

MTÜ 2021 Yılı Faaliyet Raporunda; Cam Seramik Endüstrisi Temel İş Güvenliği Kursu’nun 1 gün düzenlendiği ve 5 kişinin katıldığı belirtiliyor. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 30 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Elemanı Alım İlan’ında 5. Sırada Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu Malzeme ve

Malzeme İşleme Teknolojiler Bölümü Endüstriyel Cam ve Seramik Programına 4. ve 6. Derecede alınacak Öğretim Görevlisi için istenen nitelikler arasında, “Cam Seramik Endüstrisi Temel İş Güveliği

Kursu sertifikasına sahip olmak.” şartı bulunuyor. Söz konusu sertifika üniversitenin düzenlediği kursta verilen sertifikayı kapsıyor. Alınan iki öğretim görevlisi içinde aynı sertifika istenmiş.

BELGE-5

Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021 Yıl Faaliyet Raporuna göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında, “Sanayi Tipi Kenevir Yetiştiriciliği Kursu” ve “Kapalı ortam çalışanlarına yönelik biyolojik ve kimyasal güvenlik kursu” düzenlendiği iddia ediliyor.

MTÜ 2021 Yılı Faaliyet Raporunda; “Sanayi Tipi Kenevir Yetiştiriciliği Kursu”nun 2 gün düzenlendiği ve 5 kişinin katıldığı, “Kapalı ortam çalışanlarına yönelik biyolojik ve kimyasal güvenlik Kursu”nun ise 2 gün düzenlendiği ve 11 kişinin katıldığı belirtiliyor. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 18 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve  toplum 19  kişilik 4-B  sözleşmeli memur  alımını kapsayan “Sözleşmeli Personel Alım İlanı”nda 1 sıra no da yer alan “1 tekniker” için istenen belgeler arasında “Sanayi Tipi Kenevir Yetiştiriciliği Kursu Sertifikasına Sahip Olmak.”  “Kapalı ortam çalışanlarına yönelik biyolojik ve kimyasal güvenlik kursu sertifikasına sahip olmak.” şartları isteniyor.  Her iki belgede üniversitenin düzenlediği kursta verilen sertifikaları kapsıyor.

BELGE-6

Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021 Yıl Faaliyet Raporuna göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında, “Kapalı ortam çalışanlarına yönelik biyolojik ve kimyasal güvenlik kursu” düzenlendiği iddia ediliyor.

MTÜ 2021 Yılı Faaliyet Raporunda; “Kapalı ortam çalışanlarına yönelik biyolojik ve kimyasal güvenlik Kursu”nun ise 2 gün düzenlendiği ve 11 kişinin katıldığı belirtiliyor. Üniversitenin 18 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan sözleşmeli personel alımında 11 kadro için bu sertifika isteniyor. 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 18 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve toplum 19 kişilik 4-B sözleşmeli memur alımını kapsayan “Sözleşmeli Personel Alım İlanı”nda 3 sıra noda ki, “10 Destek personeli (Temizlik)” için istenen belgeler arasında, “Kapalı ortam çalışanlarına yönelik biyolojik ve kimyasal güvenlik kursu sertifikasına sahip olmak.” Şartı aranıyor. İstenen bu belge üniversitenin düzenlemiş olduğu kursta verilen sertifikayı kapsıyor. 

BELGE-7

Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021 Yıl Faaliyet Raporuna göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında, “Güvenlik Görevlilerine Yönelik Risk, Kriz ve Afet Yönetim Kursu” düzenlendiği belirtiliyor.

MTÜ 2021 Yılı Faaliyet Raporunda; “Güvenlik Görevlilerine Yönelik Risk, Kriz ve Afet Yönetim Kursu”nun 2 gün düzenlendiği ve 5 kişinin katıldığı belirtiliyor.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 18 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve toplum 19 kişilik 4-B sözleşmeli memur alımını kapsayan “Sözleşmeli Personel Alım İlanı”ndaki 2 sıra nolu “1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)” için, 4 sıra nolu “1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)” için ve 10 sıra nolu “1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)” için istenen belgeler arasında “Güvenlik Görevlilerine Yönelik Risk, Kriz ve Afet Yönetim Kursu Sertifikasına Sahip Olmak” şartı isteniyor. Söz konusu sertifika üniversitenin düzenlemiş olduğu kursta verilen sertifikayı kapsıyor. 

BELGE-8

Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021 Yıl Faaliyet Raporuna göre; Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-SEM) tarafından 2021 yılında  “İş Dünyasında Örgütsel Davranış, Stres Yönetimi ve Liderlik Kursu” düzenlendiği aktarılıyor.

MTÜ 2021 Yılı Faaliyet Raporunda; İş Dünyasında Örgütsel Davranış, Stres Yönetimi ve Liderlik Kursu”nun 2 gün yapıldığı ve 5 kişinin katıldığı belirtiliyor.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 18 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve toplum 19 kişilik 4-B sözleşmeli memur alımını kapsayan “Sözleşmeli Personel Alım İlanı”ndaki 5, 6, 7, 8 ve 9  sıra noda ki “5 Büro Personeli” için istenen belgeler arasında “İş Dünyasında Örgütsel Davranış, Stres Yönetimi ve Liderlik Kursu Sertifikasına Sahip Olmak” şartı bulunuyor. Söz konusu sertifika üniversitenin düzenlemiş olduğu kursta verilen sertifikayı kapsıyor. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar