SON DAKİKA

Müdür var, mühür var, sahne var, koro yok

8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal’ın destekleri ile 1992 yılında Malatya’da kuruluşu yapılan Türk Halk Müziği Korosu’na şimdiye kadar sanatçı görevlendirmesi yada ataması yapılmadı.

Müdür var, mühür var, sahne var, koro yok
A- A+

Malatya’da 1992 yılından beri kağıt üzerinde görünen Türk Halk Müziği Korosu’na bu dönemde de sanatçı alımı yapılmadı. Koronun görünen müdürleri ise görevlendirmelerle başka illerde görev yaptılar.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre; Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce tüm orkestra, koro ve topluluklara alınacak sanatçılar için sınav başvurularının başladığı ve 16 Ekim tarihine kader devam bildirilerek, 450 sözleşmeli sanatçı alımı yapılacağı kaydedildi. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 450 sözleşmeli sanatçı alımı yapacağı korolar arasında Malatya Türk Halk Müziği Korosu bulunmuyor.  8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal’ın destekleri ile 1992 yılında Malatya’da kuruluşu yapılan Türk Halk Müziği Korosu’na şimdiye kadar sanatçı görevlendirmesi yada ataması yapılmadı ve koro çalıştırılmadı. Türk Halk Müziği Korosu Müdürlüğü için yapılan atamalar ise Malatya’ya yapılıyor, ancak görevlendirmelerle ise başka illere gönderiliyor. Koronun son müdürünün ise şu anda görevlendirme ile Ankara’da çalıştığı öğrenildi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar