SON DAKİKA

Muhasebecilerden Çok Ağır Sözlerle Tepki

Muhasebecilerden Çok Ağır Sözlerle Tepki
A- A+
Reklam

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serdar Böke, muhasebecilere tahsis edilen  konteynerlerin kilitlerinin kırılarak eşyalarını dışarı çıkartılmasına sert tepki göstererek, “Bu zor şartlar atından bizler hiçbir mazeret üretmeden bu konteynerleri büro olarak kullanma ve kamuya hizmet etme özverisinde bulunurken yaptığımız işin önemini bilmeyen ve anlamayan kişilerin bizleri yok saymasını kabul etmemiz mümkün değildir. Malatya cadde ve sokaklarındaki başıbozuklukları ve kayıt dışılığı görmezden gelenlerin, kaba kuvvette dayalı olarak yaptıkları bu uygulamayı mesleğimize ve Malatya’ya yapılmış bir saygısızlık olarak görüyoruz ve şiddetle kınıyoruz...”sözleri ile ağır eleştiride bulundu. 

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serdar Böke, “Bu yapılan Despotizmdir” başlıklı yazılı açıklamasında, ilgili tüm kurumlara sert tepki gösterdi. 

Böke’nin açıklaması şu şekilde; “6. Şubat depreminin ardından faal olarak faaliyette bulunan üç yüz meslek mensubunun iki yüzün üzerindeki bürosu yıkıl ve kullanılamaz hale gelmiştir. 6 Şubat tarihinden bugüne kadar bin bir güçlükler içinde faaliyetine devam ederek kamunun finansmanında devlet vergi gelirlerinin toplanması konusunda her türlü özveri ile çalışan muhasebe meslek mensuplarına verilen sözler tutulmadığı gibi depremden yaklaşık 9 ay sonra şehirden 10 km uzaklıkta kimsenin almak istemediği bir yerde altyapı ve iletişim sorunları tamamlanmamış ısınma ve güvenlik sorunları çözüme kavuşmamış bir şekilde verilen konteynerler şimdide sudan bahaneler ile elimizden alınmak istenmektedir. Yaşadığımız bu despotizm karşısında söyleyecek bir söz bulamıyoruz. Haklı ve makul hiçbir gerekçe gösterilmeden güvenlik güçleri nezaretinde konteynerlerin kapıları kırılarak içerdeki eşyalarının dışarı çıkartılması anlaşılır ve izah edilebilir bir durum değildir. Bu yapılanları mesleğimize ve bizlere yapılan bir haksızlık olarak görüyoruz ve meslek camiamız adına kınıyoruz. Bu yapılanları mazur görmemiz ve unutmamız mümkün değildir. Hiçbir kanuna ve teamüllere uymayan bu kaba kuvvet ve şiddet gösterisi birilerinin egolarını tatmin etmek için ise söyleyecek hiçbir söz bulamıyoruz. Bu zor şartlar atından bizler hiçbir mazeret üretmeden bu konteynerleri büro olarak kullanma ve kamuya hizmet etme özverisinde bulunurken yaptığımız işin önemini bilmeyen ve anlamayan kişilerin bizleri yok saymasını kabul etmemiz mümkün değildir. Malatya cadde ve sokaklarındaki başıbozuklukları ve kayıt dışılığı görmezden gelenlerin, kaba kuvvette dayalı olarak yaptıkları bu uygulamayı mesleğimize ve Malatya’ya yapılmış bir saygısızlık olarak görüyoruz ve şiddetle kınıyoruz...”

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

9 yorum yapılmış

 • smmm serdar böke (1 ay önce)
  Bu yapılan Despotizmdir. 6. Şubat depreminin ardından faal olarak faaliyette bulunan üç yüz meslek mensubunun iki yüzün üzerindeki bürosu yıkık ve kullanılamaz hale gelmiştir. 6 Şubat tarihinden bugüne kadar bin bir güçlükler içinde faaliyetine devam ederek kamunun finansmanında devlet vergi gelirlerinin toplanması konusunda her türlü özveri ile çalışan muhasebe meslek mensuplarına verilen sözler tutulmadığı gibi depremden yaklaşık 9 ay sonra şehirden 10 km uzaklıkta kimsenin almak istemediği bir yerde altyapı ve iletişim sorunları tamamlanmamış ısınma ve güvenlik sorunları çözüme kavuşmamış bir şekilde verilen işyerleri şimdide sudan bahaneler ile elimizden alınmak istenmektedir. Yaşadığımız bu despotizm karşısında söyleyecek bir söz bulamıyoruz. Haklı ve makul hiçbir gerekçe gösterilmeden güvenlik güçleri nezaretinde (Vergi Dairesinde adres değişiklik tescili yapılmış, elektrik aboneliği ve su aboneliği yapılmış ve iş merkezi yönetimine 10.aydan beri aidat ödenmiş iş yerleri), işyerlerimizin kapıları kırılarak içerdeki eşyalarının dışarı çıkartılması anlaşılır ve izah edilebilir bir durum değildir. Bu yapılanları mesleğimize ve bizlere yapılan bir haksızlık olarak görüyoruz ve meslek camiamız adına kınıyoruz. Bu yapılanları mazur görmemiz ve unutmamız mümkün değildir. Hiçbir kanuna ve teamüllere uymayan bu kaba kuvvet ve şiddet gösterisi birilerinin egolarını tatmin etmek için ise söyleyecek hiçbir söz bulamıyoruz. Bu zor şartlar altında bizler hiçbir mazeret üretmeden bu konteynerleri büro olarak kullanma ve kamuya hizmet etme özverisinde bulunurken yaptığımız işin önemini bilmeyen ve anlamayan kişilerin bizleri yok saymasını kabul etmemiz mümkün değildir. Malatya cadde ve sokaklarındaki başıbozuklukları ve kayıt dışılığı görmezden gelenlerin, kaba kuvvete dayalı olarak yaptıkları bu uygulamayı mesleğimize ve Malatya’ya yapılmış bir saygısızlık olarak görüyoruz ve şiddetle kınıyoruz... Serdar BÖKE Malatya SMMMO Başkanı
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Hakan ASLANGİRAY (1 ay önce)
  Bi çekin ellerinizi üzerimizden de işimizi yapalım. Nedir bu sürekli bir baskın bir baskın bıktık usandık artık.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • YazıklarOlsun (1 ay önce)
  Şehrin her sorununu çözdüler bir tek ofisine gelmeyen muhasebecilerin kapı kilidini kırıp eşyalarını dışarı atmak eksik kaldı sanki yazıklar olsun bu idarecilere terbiyesizler memleket batmış gitmiş her köşesi ayrı sorun kimsenin umurunda değil bu işin içinde başka birşey var birilerine söz falan vermişlerdir ki zorla boşaltıyorlar oradaki dükkanları
  %100
  %0
  Yanıtla
 • seher kamer (1 ay önce)
  Altyapısında problemler var. elektrik tesisatları tamamen yanlış döşenmiş,lavabolar arızalı. problem bu kadar çok iken .öncelikle valiliğin yapan firmayı denetlemesi yaptığı işlerin tam ve doğru yapılmışmı kısmına kafa yorması gerekiyor ,mali müşavirler yeniden bir düzen kurma ve bu düzeni kurarkende malatya esnafının işlerini takip etmekte iken yapılanlar çok yanlış.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • İbrahim (1 ay önce)
  Ben böyle bir saygısızlık görmedim. Dünya çapında en kıymetli mesleklerden olan Mali müşavirlik mesleğini icra edenlere bu yapılanlar çok büyük saygısızlık. Eksikleri ve alt yapısı sıkıntılı bir konteyner iş merkezi yapıp teslim ediyorsunuz. Meslektaşlarım sıkıntılarla uğraşıyor, düzen kurmakta zorlanıyor. Valilik de gelip konteyner anahtarını kırıp yeni anahtar takıp içerisindeki eşyaları alıp götürüyor. Bu emri veren kim ise hemen bu mesleğe yaptığı nezaketsizliği ve teslim edilen yerlerin eksiklerini gidersinler. Ondan sonra konteynere sahip çıksınlar. Bizler ekonominin can damarı olan muhasebe sisteminin tekrar Malatya da kurmak için uğraşırken, kamu kurumlarına vermemiz gereken beyan ve bildirimleri mücbir sebep kapsamında uzatmak için uğraşıp, kısa süreli mücbir sebep uzattırmışken, bu kısa süreyi de bu saçma sapan şeylerden dolayı zamanımızı çalmayın.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ramazan Demir (1 ay önce)
  Bizler saat 8 akşam 17 çalışacak olsaydık memur olurduk...Valilik yada baska bir kurum bizim patronunuz değil ....Oda Başkanımız ve yönetimi bu süreçte her türlü çabayı harcarken Valilik yada başka kurumların bize zorluk çıkarması kabul edile bilir değil....Bizler Devlet adına çalışan ve karşılığını alamayan güzide bir mesleği ...Zor süreçlerde dahi icra etmeye çalışıyoruz...Lütfen bize köstek olmayın destek olun..
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Saliha Selçuk (1 ay önce)
  Depremzede kime denir? Depremzede sayılmamız için daha ne gibi aşamalardan geçmemiz gerekiyor? Bizlerin makina değil bu zorluklarla kendi kendine mücadele etmek zorunda bırakılan insanlar olduğumuzu ne zaman fakedecek ve bu farkındalığınızı bizlere hissettirip, karşımızda değil yanımızda yer alacaksınız. Hala sabırla bu hayalin gerçekleşmesini bekliyoruz.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Gökmen Açıkgöz (1 ay önce)
  Yapılan bu haksızlık karşısında söylecek bir şey bulamıyorum
  %100
  %0
  Yanıtla
 • ddd (1 ay önce)
  Yazıklar olsun Mali Müşavirlere verilen değere bak Hem şehrin dışına at hemde sonra 3-5 kişi gelmedi diye eşyasını at. yazık yazık Oda Yönetimen saygı duyun
  %100
  %0
  Yanıtla
Reklam
Çok okunanlar