SON DAKİKA

"Mülakatları kaldıracağız, liyakati getireceğiz"

A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Adayları Enver Kiraz ve Okay Demirhan, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. 
Ziyaret esnasında açıklamada bulunan Kiraz, “Dilek, Hilan, Gölpınar, Topsöğüt, Samanköy, Şahnahan, Taştepe, Kiltepe, Melekbaba, Çarmuzu, Sarıcıoğlu, Bentbaşı, Salköprü mahallelerindeki vatandaşlar ve muhtarlarla bir araya gelen Kiraz, “Bu yaşanan depremde ben dahil, Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba, il örgütümüz, yeni göreve gelen arkadaşlarımız çok çalıştı ve her yerde vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Erkenek, Sürgü, Kurucaova ve Ören hepsi yok oldu. Ören diye bir mahalle şu an yok herkes çadırlarda, konteynerlerde yaşam mücadelesi veriyor. Doğanşehir’in neredeyse tümü yıkıldı. Otuz bin nüfusu olan bir ilçeden bahsediyoruz. Şu an da Doğanşehir’de sağlam bir tane bina yok, hepsi yıkılmış ve yıkılmak üzere.”  Dedi.
Mahalle ziyaretleri esnasında vatandaşlar tarafından dile getirilen sorunlardan bir tanesi de gençlerin işsizlik sorunu oldu.
Kiraz, “Bu iktidarı alırsak hepimizin çocuklarının geleceği garanti altında olacak, mülakatları kaldıracağız, liyakati getireceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz söz veriyoruz vatandaşlarımıza herkesin işi, aşı olacak, her aileden bir kişiye aile destek sigortası ile birlikte en az asgari ücret kadar bir destek verilecek, hep birlikte bu yoksulluktan, işsizlikten kurtulacağız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğunda aile destekleri sigortasını ilk yüz günde kuracağız ve her aileye çalışsın ya da çalışmasın asgari ücret kadar gelir girecek." ifadelerini kullandı. 
Kiraz “Bizlerde biliyoruz ki iyi gününüzde de kötü gününüzde de biz birlikteyiz. Bizler birbirimize destek olup, birlikte mücadele edip birleşe birleşe kazanacağız.” İfadelerini kullandı.

BÜLTEN 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar