SON DAKİKA

“Ne vazgeçilmez müdürlermiş ki her iki müdür de boşta bırakılmıyor”

“Ne vazgeçilmez müdürlermiş ki her iki müdür de boşta bırakılmıyor”
A- A+

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Mahkeme dosyasında ‘menfaat elde ettikleri” tespiti yer alan  önceki dönem Çevre ve Şehircilik Müdürü’nü Karaman’a, Milli  Eğitim Müdürü’nü Balıkesir’e müdür yapmak bu müdürlerin arkasındayız mesajından başka bir şey değildir.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı yazılı açıklama da, “24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından hasar gören okullar, kamu kurumları ve sivil vatandaşlara ait binaların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Malatya Valiliği YİKOB tarafından usulsüz ve ihalesiz şekilde yıkılmak istenince konu yargıya taşınmış, Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi dosyanın Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesine karar vermişti. Aralarında rüşvet alıp verme, usulsüz ihale verilmesi, resmi işlem yapılmadan yakınlara ihale verilmesi, Malatya’da aynı işi yapabilecek müteahhitler varken, başta Elazığ olmak üzere çevre illerden tespit edilen 5-6 müteahhide sürekli ihaleler verilmesi, bina yıkımı işlerinin çok büyük kısmının tek bir firmaya verilmesi gibi çok sayıda suçlamanın yer aldığı dava dosyasında, önceki dönem İl Milli Eğitim Müdürü ile yine önceki dönem Çevre ve Şehircilik Müdürü‘nün bu işlerden menfaat elde ettikleri belirtiliyor.” İfadelerini kaydetti.

Ağbaba şunları kaydetti, “Yine Malatya ismini lekeleyen bir olayla ile karşı karşıyayız. Dava dosyası incelendiğinde görülüyor ki kamunun çivisi çıkmış. Daire müdürü kamu ihalelerini hemşerilerini, arkadaşlarını zengin etme aracı olarak kullanmış. AKP’nin daire müdürleri o kadar rahat hareket ediyorlar ki, -ben ne yaparsam yapayım, başıma bir iş gelmez- diyerek hareket ediyor. Düşünün ki depremden bile rant elde etmek istiyorlar. Usulsüzlük var, rüşvet alma-verme var, menfaat ve çıkar var. Bir tek utanma yok. Cezalandırma yok.”

Ağbaba , “ Mahkeme dosyasında ‘menfaat elde ettikleri” tespiti yer alan  önceki dönem Çevre ve Şehircilik Müdürü’nü Karaman’a, Milli  Eğitim Müdürü’nü Balıkesir’e müdür yapmak bu müdürlerin arkasındayız mesajından başka bir şey değildir. Ne vazgeçilmez müdürlermiş ki her iki müdür de boşta bırakılmıyor. Bir başka koruyup kollama ise Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde karşımıza çıktı. Kurumunda 5 bin uyuşturucu hap ele geçirilen il müdürünü 4 ay boyunca defalarca gündeme getirmemize rağmen inceleme raporları bakan tarafından sümenaltı edildi. Nihayet baskılar sonucu geçtiğimiz haftalarda müdür görevden alındı. AKP, bu müdürü de kısa süre sonra bir başka şehire müdür yaparsa şaşırmamak lazım.” İfadelerini kullandı.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar