SON DAKİKA

O başkanın konuşması tekrar gündem de, “Milyonluk daire sahibi ile kiracı aynı ateşte ısındı”

"Bak Allah ne yaptı, deprem bölgesinde 4 milyon TL’ye Malatya’da daire alan kardeşimle, kiracıyı o yıkılan binanın başında yanan ateşte birlikte ısıttı. Ne farkı kaldı?”

O başkanın konuşması tekrar gündem de, “Milyonluk daire sahibi ile kiracı aynı ateşte ısındı”
A- A+

Sivas’ın Gürün Belediye Başkanı Nami Çitftçi’nin 6 Şubat depremlerinin ardından katıldığı bir televizyon programında yapmış olduğu açıklamadaki deprem fırsatçılarına ağır ifadelerle tepki gösterdiği ifadeler tekrar gündeme geldi. Özellikle kira artışlarına sert tepki gösteren Çiftçi, konuşmasında, “Eğer sen o paranın, o pulun, o dairenin sayesinde hayır duası alamıyorsan, mezara da götüremeyeceksin zaten. Bak Allah ne yaptı, deprem bölgesinde 4 milyon TL’ye Malatya’da daire alan kardeşimle, kiracıyı o yıkılan binanın başında yanan ateşte birlikte ısıttı.  Ne farkı kaldı?” ifadeleri de yer alıyor.

Gürün Belediye Başkanı Nami Çitftçi’nin 6 Şubat depremlerinin ardından bir televizyon yayınında yaptığı açıklamalar sosyal medyada tekrar gündeme geldi. 

-Deprem fırsatçılarına sert tepkiler 

Gürün Belediye Başkanı Nami Çitftçi konuşmasında, “Eğer benim param varsa, benim pulum var ise, benim makamım mevkim var ise, benim  şanım ve şerefim  var ise bugün ortaya koyacağım. Bugün o paradan hayır hasenat kazanacağım. Bugün o makamdan hayır duası almaya çalışacağım. Bugün o şan ve şereften ortaya bir irade koyacağı ki hayır duası alabileyim. Senin ne hakkın var Gürün gibi bir yerde bir meskene 5 bin TL kira istemeye? Burası İstanbul mu oldu, burası Ankara mı oldu? Yok öyle bir şey. 5 bin TL istediğin sürece başına kalksın evin. Değil 5 yıl, 15 yıl kalsa o eve bir tane kiracı sokturmam. Benim evsiz kalan kardeşimi başımı soktuğum evime alırım, senin evini 5 bin TL kiralatmam. Böyle bir şey olur mu ya? Senin paran olsa, ne olur pulum olsa ne olur?” ifadelerini kaydediyor. 

-“ Bak Allah ne yaptı, deprem bölgesinde 4 milyon TL’ye Malatya’da daire alan kardeşimle, kiracıyı o yıkılan binanın başında yanan ateşte birlikte ısıttı”

Gürün Belediye Başkanı Nami Çitftçi konuşmasının devamında şunları söylüyor, “Bugün o iradeyi ortaya koyamıyorsan, dün deprem öncesi 2 bin 500 TL olan ev bugün de 2500 TL diyemiyorsan, veya da 2 bin  TL diyemiyorsan senin paran olsa ne olur? Senin kat kat yat olsa ne olur? Allah bir ömür bize vermiş, ikinci ömrü yaşayamayacağız sonumuz toprak. Allah gani gani rahmet eylesin, her gün ilçemizde cenaze oluyor, gidiyoruz. Elimizle toprağa veriyoruz, paramız olsa ne olur, pulumuz olsa ne olur? Eğer sen o paranın, o pulun, o dairenin sayesinde hayır duası alamıyorsan, mezara da götüremeyeceksin zaten. Bak Allah ne yaptı, deprem bölgesinde 4 milyon TL’ye Malatya’da daire alan kardeşimle, kiracıyı o yıkılan binanın başında yanan ateşte birlikte ısıttı.  Ne farkı kaldı? Elhamdülillah, Müslümanız, inanıyoruz. Paranın, pulun müptelası olduğumuz gün, makamın mevkinin müptelası olduğumuz gün, öbür dünyaya ne götüreceğiz ya.  Allah, paranın, pulun, makamın müptelası olan kullarından eylemesin. Allah bir servet nasip ettiyse, o servet üzerinden, o ev üzerinden, o işyeri üzerinden hayır duası almayı nasip eylesin.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar