SON DAKİKA

Okuyucuya bilgilendirme…4 habere erişim engeli

malatyayenises.com'da şimdiye kadar yayınlanmış olan tüm yolsuzluk ve usulsüzlük haberlerine ilişkin olarak 1 tane bile suç duyurusu ve açılmış dava yoktur. Çünkü; yolsuzluk, usulsüzlük iddialarını içeren haberler hakkında suç duyurusunda bulunduklarında; onlarda biliyorlarki, resmi belgeler, resmi kurum cevapları ve resmi tanık ifadeleri dosyaya girecek ve kamuoyu bu durumu daha net görecek.

Okuyucuya bilgilendirme…4 habere erişim engeli
A- A+

Malatya 1. Sulh Ceza Hakimliği, Malatyayenises.com’da yayınlanan 4 ayrı habere erişim engeli kararı verdi. 

Şimdiye kadar yayınlanan yolsuzluk, usulsüzlük  iddialarını içeren haberleri hakkında , resmi belgelerin, resmi kurum cevaplarının ve resmi tanık ifadelerinin dosyaya girerek resmiyet kazanacağı ihtimali nedeniyle dava ve suç duyurusunda bulunmayan Öznur Çalık’ın  kız kardeşi  Aysun Bay Karabulut’un başvurusu üzerine Malatya 1. Sulh Ceza Hakimliği  malatyayenises.com’da  yayınlanan 4 ayrı habere erişim engeli getirdi. 

-Skandal ortaya çıktı, dosyada haber içerikleri bile yokmuş

Dava dosayı içeriğinde haber metinleri olmadan bir günde 62 adet habere irişim engeli verdiği skandalı ortaya çıkan Malatya 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin ardından, Malatya 1. Sulh Ceza Hakimliği, erişim engeline itiraz başvurularını cevap vermeden yeni erişim engeli kararları verdi.

Malatya 1. Sulh Ceza Hakimliği,1 Eylül 2023 tarihli kararı ile  malatyayenises.com’da 27 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanan; 

-“Aysun'un “kardeşi” alçak FETÖ terör örgütünün propaganda haberlerini uçurdu”

-“FETÖ'nün Malatya'da belini kıran operasyonu “algı”, FETÖ İl imamlarını ve mahrem imamları “hayırsever iş adamları” diye yazmış”

- Malatya 3. Sulh Ceza Hakimliği, 15 Temmuz’un alçak hainini şehit göstereni kamuoyuna anlatan haberi engelledi

-“Yalanmıydı... Sabık Rektörün kocasının MHP'liği sadece 2 gün sürmedi mi?”

başlıklı haberlere erişim engeli getirdi. 

Haberlere, haber içeriklerinde “Aysun Bay Karabulut” isminin geçmesi nedeniyle kararında erişim engeli konduğunun belirten Malatya 1. Sulh Ceza Hakimliği, “Şu an talep edenin adı geçirilerek yapılan haberlerde kamu yararı bulunmadığı,” gerekçesini öne sürdü.

Söz konusu haberlere malatyayenises.com tüm hukuki haklarını kullanacaktır. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

5 yorum yapılmış

 • Murat Ercan (8 ay önce)
  Tüm haberler doğru. Bugün siyasi saltanatları var, peki yarın adalet önünde ne yapacaklar?
  0
  0
  Yanıtla
 • Kadir (9 ay önce)
  Gerekli cezanın bir an evvel verilmesi lazım yoksa daha çok saldıracaklar böyle
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ömer (9 ay önce)
  Ömer Halisdemir gibi yiğitlerimiz çok var bu ülke de !!!!
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Salih (9 ay önce)
  Sayın editör, bakın tetikçilik yaptırdıkları bu sözde gazeteciler tümü aynı yere hizmet ediyorlar. Apaçık ortada işte !
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ahmet (9 ay önce)
  AKP ye ve MHP ye lütfen iletin. MHP başkanı sayın Devlet Bahçeli zaten Aysun Karabulutun aday adaylığını kabul etmemiş, kocası da Balçova ilçe de 2 gün kalabilmis gerçek yüzlerini bilen herkes bunlara hakkettiği muamele de bulunuyor. Yeter ki üst merciler bilsinler. Siz yazıyorsunuz ama haksız yere erişim engeli getiriyorlar lütfen bunları da iletin biz MALATYA olarak bunlar gibi ve bunları istemiyoruz !!!!
  %100
  %0
  Yanıtla
Çok okunanlar