SON DAKİKA

Prof. Dr. Elif Apohan, İyi Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı oldu

Prof. Dr. Elif Apohan, İyi Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı oldu
A- A+

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Apohan, İyi Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı oldu.

Malatyalı olan ve İnönü Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Elif Apohan, “Toplumsal sorunları çözmenin en etkili yolunun da siyaset bilimi olduğunu düşünüyorum. İşte bu şiarla aktif siyasette rol almam gerektiğini düşündüm” dedi.

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Apohan, milletvekili aday adaylığı ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “İnönü Üniversitesi biyoloji öğretmenliği mezunuyum. Aynı üniveriste de biyoloji bölümünde profesör olarak görev yapmaktayım. Bölümümle ilgili pek çok bilimsel faaliyette bulundum, yönetimsel anlamda da ciddi deneyimlerim olmuştur. Bilim insanlığı, topluma , ülkeye ve dünyaya karşı en duyarlı olan meslek gruplarının başında gelmektedir. Toplumsal sorunları çözmenin en etkili yolunun da siyaset bilimi olduğunu düşünüyorum. İşte bu şiarla aktif siyasette rol almam gerektiğini düşündüm. Şu an için Ülkemizde ne yazık ki ciddi bir adalet yoksunluğu, üretim noksanlığı ve milli gelir dağılımında büyük bir uçurum hali mevcuttur. Mevcut iktidarın ivmelendirdiği Neoliberal politikalar, milyonlarca yoksulu daha yoksul, bir avuç zengini ise daha zengin duruma getirmiştir. Bilimsel ve analitik düşünce yozlaşmış, liyakatsiz kadrolaşmalar sonucunda üniversiteler, modern ve global dünyanın gereksinimlerini karşılamaktan ve düşünce üretmekten yoksun duruma düşürülmüşlerdir.  Ne yazık ki Dünya sosyoekonomik sıralamasında bir alt lige düşen ülkemiz, insan ve kadın hakları konusunda da aynı akıbete uğramak tehlikesiyle karşı karşıyadır.  Bir akademisyen, bir Türk kadını olarak üyesi olduğum partimle birlikte, bu kötü gidişata son vermek ve ülkemizi hakkettiği iyi seviyeye çıkarmak için siyasette aktif rol almaya karar verdim. Bu konuda, siyasi faaliyetlerimi en iyi şekilde icra edeceğimi düşündüğüm yüce meclisimizin bir üyesi olmak için İYİ partiden milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Yolumuz büyük Atatürk’ün yolu, özütümüz ise bu toplumu ayrılmaz bir şekilde birbirine kenetlediğini düşündüğüm ruh ve değerlerdir.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar