SON DAKİKA

Prof. Dr. Hasan Pakdemir, İYİ Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Prof. Dr. Hasan Pakdemir, İYİ Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu
A- A+

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Hasan Pekdemir, İYİ Parti’den Milletvekilli aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Prof.Dr. Pekdemir, “Ülkenin ve Malatya’mızın yaralarını iyi insanlar saracak” dedi.

14 Mayıs Milletvekilliği Genel Seçimlerinden aday adayı olabilmek için Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevinden istifa eden ve  parti genel merkezinde başvuru dosyasını sunan Prof.Dr. Hasan Pekdemir, uzun süredir ekonomik açıdan işlerin iyi gitmediği ülkede, son felaketler karşısında da yaşanan çaresizliğe İYİ Parti iktidarının çare olacağını ifade etti. Prof.Dr. Pekdemir, “ Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılardan kurtulması için İyi insanların iktidarda olmasına ihtiyacı var. Türkiye sevdalısı güçlü  kadrolara sahip İYİ Parti’nin bir neferi olmaktan ve bu çatı altında ülkeme-şehrime hizmet vermekten  onur duyacağım. Zor bir dönemde , sorumluluğu yüksek zorlu bir göreve talibim.  Ülkenin ve Malatya’mızın yaralarını iyi insanlar saracak. Bugüne kadar sağlık alanında hizmet etmekten onur duyduğum Malatya’nın yeniden ayağa kalkması ve yine Türkiye’nin ‘eşi bulunmaz’ şehri olduğu günlere en hızlı şekilde dönmesi için sorumluluk almaya hazırım. “şeklinde konuştu.

Prof.Dr. Hasan Pekdemir’in  çalışmaları uzun yıllara süren ve Türkiye’nin sağlık politikalarına katkı sağlamayı hedeflediği ,” SAĞLIK SİSTEMİMİZİN TEMEL SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ” başlıklı dosyasının İYİ Parti tarafından değerlendirileceği de öğrenildi.

PROF.DR HASAN PEKDEMİR KİMDİR?

1969 yılında Malatya’nın Akçadağ İlçesi Kozluca köyünde doğan Prof.Dr. Hasan Pekdemir, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2000’li yılların başında Malatya SSK Hastanesi’nde  Kardiyoloji uzmanı olarak göreve başladı. 2000-2005 yılları arasında Mersin Üniversitesi  Tıp Fakültesi’nde, 2005-2008 yılları arasında Antalya An-deva Hayat Hastanesi ve 2008-2009 yılları arasında ise Antalya Medical Park Hastanesi’nde görev yaptı.

2009 yılından sonra Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Anabilim dalında görev yapan ve 2017 ‘den itibaren Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüten Prof.Dr. Pekdemir, Doğu ve güneydoğu Anadolu Bölgesine hitap eden Turgut Özal Tıp Merkezinde yaklaşık 40.000’in üzerinde koroner anjiyografi, kalp pili, kalp kapağı değişimi, periferik arter hastalığı tedavisi, ritim bozukluğunun ablasyonla tedavisi gibi benzeri operasyonlar gerçekleştirdi. Yurtdışı eğitimlere katılarak dünyada yeni uygulanmaya başlayan TAVI (ameliyatsız kalp kapağı değişimi) gibi çeşitli uygulamaları Türkiye ve bölgemizde ilk defa gerçekleştiren hekimlerden biri olmakla beraber, bu işlemleri öğrenmeyi talep eden meslektaşlarına da eğitim verdi..

Malatya hassasiyeti ile öne çıkan Prof.Dr. Hasan Pekdemir, bir çok sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde de yer alarak önemli hizmetlerde bulunmuştur.

Çok sayıda yurt dışı ve yurt içi yayınları da bulunan Prof.Dr. Pekdemir, evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar