SON DAKİKA

Prof. Dr. İbrahim Gezer, Büyükşehire Bağımsız Aday Oluyor

Prof. Dr. İbrahim Gezer, Büyükşehire Bağımsız Aday Oluyor
A- A+
Reklam

Prof. Dr. İbrahim Gezer, 31 Mart Yerel seçimlerinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacak.

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi, DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer’in 31 Mart yerel seçim süreci kapasında görevlerinde istifa ederek, Malatya Bağımsız Belediye Bakan Adayı olacağı öğrenildi. 

Prof. Dr. Gezer’in bağımsız adaylık süreci çalışmalarını sürdürdüğü, 21 Ocak Pazar günü saat 14.00'de Kongre ve Kültür Merkezinde adaylığını, yol haritasını ve Malatya vizyonunu kamuoyu ile paylaşacağı bildirildi. 

İBRAHİM GEZER KİMDİR?

1965 Malatya Akçadağ doğumlu İbrahim Gezer, İlk ve orta öğrenimini Malatya'da; yükseköğrenimini Atatürk Üniversitesinde; Yüksek Lisansını Yüzüncü Yıl Üniversitesinde; Doktorasını ise Selçuk Üniversitesinde tamamladı. Post Doktora için TÜBİTAK bursuyla İngiltere'de bulundu.

İhtisas alanının yanı sıra Akademik ve Teknik Eğitim, Yönetim ve Organizasyon, Sivil Toplum ve Sosyal Girişimcilik, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma gibi alanlarda çok sayıda proje yürüttü. 5 kitap, 15 araştırma raporu ve 100'ü aşkın araştırma makalesi yayımlandı. 

2005 yılında bir grup arkadaşıyla birlikte kısa adı BİLSAM olan "Bilgi Yolu Eğitim, Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezini" kurdu ve burada çok sayıda proje gerçekleştirdi. Bu kapsamda 2009'da "Kurtuba Akademi"; 2010'da "İbn-i Haldun Sosyal Araştırmalar Merkezi"; 2011'de "BİLSAM Yayınları"; 2015'de "BİLSAM Kültür", 2017'de ise "Muhacir Akademi" ve "Dilkent Akademi"nin kuruluş çalışmalarını yürüttü.   

Malatya kamuoyunun entelektüel gelişimine yaptığı katkılardan dolayı 2011 yılında İnönü Üniversitesi Senatosu tarafından "Üstün Hizmet Başarı Belgesiy"le ödüllendirildi.   

2011 ve 2013 yıllarında iki kez Fırat Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na seçildi ve 4 yıl süren bu görevi sırasında ajans bölgesi olan Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinde bölgesel kalkınmaya katkı amaçlı çok sayıda proje gerçekleştirdi. 

Deva Partisi Kurucularındandır. 

İnönü Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünde öğretim üyeliği yapan Gezer, evli ve iki çocuk babasıdır.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar