SON DAKİKA

Psikososyal Destek Hizmet grubu toplandı

Psikososyal Destek Hizmet grubu toplandı
A- A+

Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda Psikososyal Destek Hizmet grubu toplantısı düzenlendi.
İl Müdürlüğü Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Psikososyal Destek Hizmet grubunun destek çözüm ortakları olan Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü,  İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İnönü Üniversitesi ve  Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin üst düzey idarecileri katılım sağladı. 


Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen’in başkanlık yaptığı toplantıda,  Psikososyal Destek hakkında destek çözüm ortaklarına sunum yapıldı. Toplantıda ayrıca 2023 yılı yerel düzey Psikososyal Destek Hizmet grubu planı hakkında bilgi verildi. Bunun ile birlikte destek çözüm ortağı olan müdürlüklere görev ve sorumlulukları anlatılarak bundan sonraki süreçte afet ve acil durumlarda Psikososyal Destek Hizmeti sunarken tüm müdürlüklerin koordinasyon içerisinde çalışılması konusunda mutabık kalındı.


Psikososyal Destek Hizmeti toplantısıyla afet ve acil durumlarda toplumda, ailede ve bireyde herhangi bir psikolojik bozukluğun ortaya çıkmasını önlemek, toplumdaki düzenin yeniden inşaa etmek ve hayatın normale dönmesini sağlamak, afet sonrası yaşanabilecek sosyal sorunlar için çözüm odaklı müdahale yönetmeleri geliştirmek amaçlanmaktadır.
Toplantının sonunda 24 Ocak 2020’de meydana gelen Elazığ ve Malatya depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilendi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar