SON DAKİKA
Reklam

Rektör aldatmaları devam!...

Rektör aldatmaları devam!...
A- A+
Reklam

Rektör aldatmaları devam!...

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 2 Haziran günü açılışı yapılan ve bu şekilde üniversitenin resmi sosyal medyasında duyurusu yapılan sergi, sanki 8 Haziran günü yapılmış gibi sosyal medyada ve basına servis edildi. Rektör ise Ankara’da bakan ziyareti fotoğrafı paylaşınca pişti oldu.  Rektörün 8 Haziran'da açılışını yaptığı gösterilen sergiyi  Malatya Valisi Hulusi Şahin ve il protokolü 2 Haziran günü mezuniyet töreni  öncesinde gezmişti.  Rektör, 14 yıldır ekilen üniversite arazisini de şimdi ekiliyormuş gibi gösterdi. Oysa kendisinin de rektör olduğu dönemi de  kapsayan 14 yıldır o arazilerde aralıksız ekim yapılıyor. Rektörün kendi döneminden bile habersiz olduğu ortaya çıktı.

“Skandal, usulsüzlük, yolsuzluk iddiaları” ile sürekli gündeme gelen, 4 yıl içinde bilimsel bir başarı yakalayamayan Malatya Turgut Özal Üniversitesi ’de 8 Haziran Çarşamba ise başka bir skandal yaşandı.

“Üniversitemizin ürünü” diyerek tanıtımını yaptığı, ancak ruhsatı ve markası mahkeme dosyalarında  ve Türk Patent Kurumu’nda özel bir şirkete ait çıkan acı kayısı  ekstresi olan KAYISIR SKANDALI  ile de  halen gündemde bulunan  Rektör Aysun Bay Karabulut, 8 Haziran günü  Ankara’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yaptığı ziyaretin fotoğraflarını paylaştı. Malatya Turgut Özal Üniversitesi ise sosyal medya hesaplarında sanki Rektör Malatya’da bulunuyormuş gibi iki farklı etkinlik fotoğrafı ve iki farklı konuda bülten paylaştı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 2 Haziran günü açılışı yapılan ve bu şekilde üniversitenin resmi sosyal medyasında duyurusu yapılan sergi, sanki 8 Haziran günü yapılmış gibi sosyal medyada ve basına servis edildi. Rektör ise Ankara’da bakan ziyareti fotoğrafı paylaşınca pişti oldu.  Rektör, 14 yıldır ekilen üniversite arazisini de şimdi ekiliyormuş gibi gösterdi. Oysa kendisinin de rektör olduğu dönemi de  kapsayan 14 yıldır o arazilerde ekim   yapılıyor. Rektörün kendi döneminden bile habersiz olduğu ortaya çıktı.

-2 Haziran’da açılan sergi 8 Haziran’da açılmış gibi gösterildi, ama fotoğraftaki rektör Ankara’da

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin sosyal medyasında daha önce 2 Haziran saat 10.00’da açılacağı duyurulan Hüsn-i Hat sergisinin açılışı rektör Aysun Bay Karabulut tarafından  8 Haziran Çarşamba günü yapılmış gibi kamuoyuna sunularak, “Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu bünyesinde yürütülen Hüsn-i Hat kursu öğrencilerinin çalışmalarından oluşan Hüsn-i Hat mezuniyet sergisi düzenlendi.” İfadeleri iddia edildi.  Rektör ise bu paylaşım ve bülten servis edildiğinde Ankara’da bulunuyordu.

[caption id="attachment_8733" align="alignnone" width="926"]Rektörün 8 Haziran'da açılışını yaptığı gösterilen sergiyi  Malatya Valisi Hulusi Şahin ve il protokolü 2 Haziran günü mezuniyet töreni  öncesinde gezmişti. Rektörün 8 Haziran'da açılışını yaptığı gösterilen sergiyi  Malatya Valisi Hulusi Şahin ve il protokolü 2 Haziran günü mezuniyet töreni  öncesinde gezmişti. Rektör ise konuklarına 2 Haziran'da sergi hakkında bilgi veriyor. [/caption]

Rektörün 8 Haziran'da açılışını yaptığı gösterilen sergiyi  Malatya Valisi Hulusi Şahin ve il protokolü 2 Haziran günü mezuniyet töreni  öncesinde gezmişti.

 

-14 yıldır ekilen araziyi şimdi ekiliyormuş gibi anlattı

Öte yandan, Rektör Aysun Bay Karabulut, kendisi Ankara’da bulunduğu esnada 8 Haziran’da Malatya’daymış gibi ikinci bir paylaşım daha yapıldı.  Üniversitenin arazisinde buğday tarlasında fotoğraf veren Rektör Aysun Bay Karabulut’un bu fotoğraf karesi ile birlikte üniversitenin sosyal medyasında, “Üniversitemizde ülke tarımına destek amacıyla Tarım Kampüsü Ziraat Fakültesi Tarımsal Araştırma ve Uygulama Arazisinde bulunan uygun alanların tamamında tahıl üretimi yapılmaktadır.” denildi.

Üniversiteden yayınlanan bültende ise, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesinin Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda ülke tarımına destek amacıyla Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Tarım Kampüsü Ziraat Fakültesi Tarımsal Araştırma ve Uygulama Arazisinde bulunan uygun alanların tamamında tahıl üretimi yapılıyor” denilerek, sanki arazi Cumhurbaşkanlığı kararı sonrasında ekilmiş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı.

SULH CEZA HAKİMİNİN OKUYACAĞI BÖLÜM...

Oysa söz konusu arazide 14 yıldan beri, yani Eylül 2008 tarihinden itibaren İnönü Üniversitesinin Tacan Kışlasına taşınmasından beri o bölgede Ziraat Fakültesi ve Battalgazi MYO tarafından buğday, arpa, mısır, yonca ekimi yapılıyor. Ayrıca, Battalgazi kampüsünün Mayıs 2018 tarihinden itibarende Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne devredilmesini ardından da o arazilerde ekim yapılmaya devam edildi. Rektörün anlattığı gibi yeni bir kazanım ve katkı yoktur.

Rektör, önceki aylarda ise İnönü Üniversitesi döneminde yapılan seraları yine kendisi döneminde yapılmış gibi paylaşmıştı. Oysa o seralarda İnönü Üniversitesi döneminde kentteki ve bölgedeki belediyelere süs çiçeği satılarak üniversiteye ciddi kazanımlar sağlıyordu, bu üretim Aysun Bay Karabulut döneminde tamamen durdu.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 2 Haziran günü açılışı yapılan ve bu şekilde üniversitenin resmi sosyal medyasında duyurusu yapılan sergi, sanki 8 Haziran günü yapılmış gibi sosyal medyada ve basına servis edildi. Rektör ise Ankara’da bakan ziyareti fotoğrafı paylaşınca pişti oldu.  Rektör, 14 yıldır ekilen üniversite arazisini de şimdi ekiliyormuş gibi gösterdi. Oysa kendisinin de rektör olduğu dönemi de  kapsayan 14 yıldır o arazilerde ekim   yapılıyor. Rektörün kendi döneminden bile habersiz olduğu ortaya çıktı. Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 2 Haziran günü açılışı yapılan ve bu şekilde üniversitenin resmi sosyal medyasında duyurusu yapılan sergi, sanki 8 Haziran günü yapılmış gibi sosyal medyada ve basına servis edildi. Rektör ise Ankara’da bakan ziyareti fotoğrafı paylaşınca pişti oldu.  Rektör, 14 yıldır ekilen üniversite arazisini de şimdi ekiliyormuş gibi gösterdi. Oysa kendisinin de rektör olduğu dönemi de  kapsayan 14 yıldır o arazilerde ekim   yapılıyor. Rektörün kendi döneminden bile habersiz olduğu ortaya çıktı. Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 2 Haziran günü açılışı yapılan ve bu şekilde üniversitenin resmi sosyal medyasında duyurusu yapılan sergi, sanki 8 Haziran günü yapılmış gibi sosyal medyada ve basına servis edildi. Rektör ise Ankara’da bakan ziyareti fotoğrafı paylaşınca pişti oldu.  Rektör, 14 yıldır ekilen üniversite arazisini de şimdi ekiliyormuş gibi gösterdi. Oysa kendisinin de rektör olduğu dönemi de  kapsayan 14 yıldır o arazilerde ekim   yapılıyor. Rektörün kendi döneminden bile habersiz olduğu ortaya çıktı. Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 2 Haziran günü açılışı yapılan ve bu şekilde üniversitenin resmi sosyal medyasında duyurusu yapılan sergi, sanki 8 Haziran günü yapılmış gibi sosyal medyada ve basına servis edildi. Rektör ise Ankara’da bakan ziyareti fotoğrafı paylaşınca pişti oldu.  Rektör, 14 yıldır ekilen üniversite arazisini de şimdi ekiliyormuş gibi gösterdi. Oysa kendisinin de rektör olduğu dönemi de  kapsayan 14 yıldır o arazilerde ekim   yapılıyor. Rektörün kendi döneminden bile habersiz olduğu ortaya çıktı. Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 2 Haziran günü açılışı yapılan ve bu şekilde üniversitenin resmi sosyal medyasında duyurusu yapılan sergi, sanki 8 Haziran günü yapılmış gibi sosyal medyada ve basına servis edildi. Rektör ise Ankara’da bakan ziyareti fotoğrafı paylaşınca pişti oldu.  Rektör, 14 yıldır ekilen üniversite arazisini de şimdi ekiliyormuş gibi gösterdi. Oysa kendisinin de rektör olduğu dönemi de  kapsayan 14 yıldır o arazilerde ekim   yapılıyor. Rektörün kendi döneminden bile habersiz olduğu ortaya çıktı.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar