SON DAKİKA

Rektör Tebrik Etti, İlahiyatçı “Yazıklar Olsun” dedi

Rektör Tebrik Etti, İlahiyatçı “Yazıklar Olsun” dedi
A- A+

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Ateş, yayınladığı bir mesajda Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda ilk kez şampiyon olan Filenin Sultanları için, “Yarı çıplak kadınların kazandığı şampiyonluktan gurur duyar hale gelenlere veyl olsun. Hem de eşcinsel oyuncunun rol model haline getirilmesine aldırış etmeden … “  ifadelerini iddia etti. 

-Tarihinde bir ilki başardılar…

Filenin Sultanları olarak bilinen A Milli Kadın Voleybol Takımı, 3 Eylül 2023 tarihinde Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda ilk kez şampiyon oldu. Türk spor tarihinde takım sporlarında Avrupa şampiyonu olan ilk takım olarak tarihe geçen Filenin Sultanlarının bu başarısı Türkiye’de coşkuyla kutlanırken, bu başarıdan rahatsız olarak konuyu voleybolcuların giyinmelerinden dolayı yarı çıplak konumuna getiren ilahiyatçılar da ortaya çıktı. 

-Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tebriği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Eylül 2023 tarihli paylaşımında, “2023 CEV Avrupa Şampiyonu olarak hepimize büyük bir gurur yaşatan A Millî Kadın Voleybol Takımımızı, Filenin Sultanları’nı canıgönülden tebrik ediyorum” ifadelerini kaydetmişti. 

-Rektörde tebrik etmişti... 

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay,  4 Eylül 2023 tarihinde Voleybol Milli Takımı için yaptığı paylaşım ise şu şekildeydi, “2023 CEV Avrupa Şampiyonu olan "Filenin Sultanları" Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımını yürekten kutluyorum.”

-Bu ilahiyatçı ise çok rahatsız oldu ve “veyl” kelimesini kullandı…

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Ateş’in 4 Eylül 2023 tarihinde sosyal medya hesabından paylaştığı ifade şu şekilde; “Dün çıplaklıktan utanan, yüzü kızaran ve rahatsız olan, bugün ise sultanlara hakaret edercesine "Filenin Sultanları" diye nitelenen yarı çıplak kadınların kazandığı şampiyonluktan gurur duyar hale gelenlere veyl olsun. Hem de eşcinsel oyuncunun rol model haline getirilmesine aldırış etmeden... "Boş ve batıl düşünenler yüzünden bizi helak mi edeceksin?" (A'raf, 173) “  İlahiyatçının ifadesinden geçen “veyl” kelimesi, “yazıklar olsun!” şeklinde tercüme ediliyor. 

-O ilahiyatçı burada ne demek istemiş…

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Ateş’in sosyal medya hesabından 10 Ağustos 2023 tarihinde yaptığı bir paylaşımda ise şunları kaydediyor, “Bizi korkutması ve tedirgin etmesi gereken şey, depremlerden çok deprem mağdurlarının fırsatçılardan gördüğü zulüm nedeniyle adrese teslim beddualarıdır. Yeryüzündekiler birbirine merhamet etmez ise gökyüzünden merhamet beklemeye hakkımız yoktur.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

15 yorum yapılmış

 • Mehmet öz (4 ay önce)
  Abdurrahman hocama kesinlikle katılıyorum.müslüman bi ülkede islamın değerlerini ayaklar altına alarak kazanılan bi başarı ancak rezilliktir,hele eşcinsel bi sporcu bozuntusu varsa onların içinde.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • murat bey (4 ay önce)
  hoca son derece doğru demiş, toplumdaki bozulmaya işaret etmiş, yanlış örnekliğin yüceltilmesine ve gençliğin seküler bir sistemde madde perest- keyif ve zevk uğrunda mutluluk adı altında hedeflere uzanamadan yalnız ve kullanılmış halde bozulan psikolojilerine bakarsak da doğru demiş.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • İsa deniz (4 ay önce)
  Hocam doğru söylemiş canı gönülden katılıyorum yüreğine sağlık
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Yusuf (5 ay önce)
  Adam ilahiyatçı dini tedrisat görmüş öğretileri dini yaşamı öğretmek, mikrofona ne konuşmalı idi, siyasetçi ilahiyatçı gibi konuşamaz ama bir ilahiyatçı Kuran'- iceriğindekileri dışında bizleri memnun etme adına konusamazdı öğrendiklerinyle Islami yasayışı doğruları konuşmuştur.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Mert (10 ay önce)
  Sapık bir beyin spor esnasında giyilen kıyafetten yarı çıplaklık doyerek tahrik olur ! Halı saha maçında da erkeklerin bacaklarından mı tahrik olunuyor hatta kadınlar Türkiye de izlemeye gidiyor , hatta eşleri ile oturup izliyorlar . Buna ne diyeceksiniz peki ? Erkekler şort atlet her şeyi yaparken kadınlar maçta giymiş çıplaklık oluyor öyle mi ? Demiyor ki bizim gibilerin beynimizin içi bozuk !!!!
  %49
  %51
  Yanıtla
 • Utku (10 ay önce)
  Neymiş Vargas gibi birini fahri hemşerilik unvanı verilemezmiş , neymiş sonradan Malatyalı olunmazmış.. Bunları söyleyenlere bakın Malatya'-ya tek bir faydası olmadığı gibi aksine zararı olan sadece kendine Müslüman dediğimiz tiplerdir !
  %60
  %40
  Yanıtla
 • Tarık (10 ay önce)
  Ahlak bekçiliği yapan herkesin yaşam şeklini şöyle bir derinlemesine araştırın bakın ne ahlaksızlıklar çıkacaktır !
  %55
  %45
  Yanıtla
 • Seda (10 ay önce)
  Başarı sağlayan, kimseye zararı olmayan, ülkesine başarı getiren bir insanın nasıl giyinip nasıl yaşadığı sizi asla ilgilendirmez. Dinimiz de sadece kadınların ne yapıp yapmayacağını anlatan bir din değil. Kaldı ki bu anlatımlarda Allah'-ın kelamıdır size laf düşmez. Kul ile yaradan arasına giremezsiniz. Bu muhterem acaba tecavüze uğrayan küçük çocuklar içinde bir yazı yazmış mı yayınlamış mı? Bırakın bu popüler temelsiz cahil saçmalarını.
  %65
  %35
  Yanıtla
 • Kadir (10 ay önce)
  Vargas zorla birine tacizde mi bulunmuş, özendirici eylemler mi yapmış hayırdır bu ne öfke ? Ortada başarı var, tebrik edin geçin kardeşim aklınızı ortada bir çetrefilli iş varmış gibi algı yaratmayın .
  %64
  %36
  Yanıtla
 • Serdar (10 ay önce)
  Ortada bir başarı var ve kimseyi öldürmemiş, hırsızlık yapmamış, tecavüz etmemiş bir sporcu var. Tercihleri ve hatta özel hayatı bizi ilgilendirmez. Zina da haram, faiz de haram, dedikodu yapmak, yalan söylemek de günah, insan oldürmek de günah, tecavüz de günah, çocuklara cinsal istismar da günah .... peki bunları yapanlara ses çıkarılmayışının nedeni acaba kendilerinin de bunlardan birini yapıyor olmaları olabilir mi? Her kim ki Namusdan, Ahlak dan dem vuruyorsa işte kendinde bunların olmayışındandır. Asıl bu insanların hayatlarını sorgulayın ! Allah ile kul arasına girmeyin, haddinizi aşmayın !
  %70
  %30
  Yanıtla
 • mahmut (10 ay önce)
  fransız askerinin Türk kadınının başörtüsünü zorla çıkarmak isterken Sütçü İmam tarafından gebertilip, milli mücadele başlatan bi toplumdan filenin sultanlarına! neredennn nereye... Bu milleti aydınlatmak hocanın görevi, asıl sorgulanması gereken yanlışların normal ve iyi gösterilmesine sessiz kalan din adamlarıdır.
  %23
  %77
  Yanıtla
 • Mesut (10 ay önce)
  Hiç kimseyi bir inanca ve bir yaptırıma zorlayamazsınız diyen bizim dinimiz değil mi? Allah ile kul arasındadır bütün inanç, siz karışamazsınız diyen bizim dinimiz değil mi? Hz Ömer adaleti ve farklılıklara karşı duyduğu kutsal saygı bizim dinimizin bir ögesi değil mi? İyilik ve sevgiden en çok bahseden bizim dinimiz değil mi? Allah ile kula arasına nasıl girersiniz, nasıl Allah'-ın sorabileceği soruları sorarsınız? Hedef göstererek te hukuksal suçta işlemiş olmuyor musunuz? İnsanları lütfen aptal yerine koymaktan vazgeçin. Sorgulayabilen sevgi temelinde buluşabilen tek amacı iyilik olan insanların varlığından korkmayın.
  %72
  %28
  Yanıtla
 • Ömer (10 ay önce)
  Tarih boyunca böyle insanlar olmuştur. Akılları sadece kendi öğrendikleri ve kendi bildiklerini doğru sanıp radikal uçlara gitmişlerdir. Osmanlı dahil Türk toplumunun tamamında ki süreçte insanlar bütün farklılıklarına saygı duyularak ve değer verilerek bir arada yaşamış, yaşatılmıştır. Yüzyıllar boyunca Osmanlıyı ayakta tutan bu kültürel ve inançsal farklılıklarla bir arada yaşayabilmesi sağlamıştır. Farklılık zenginliktir. Geliştirir. Her farklılık diğerine bir şey öğretir ve katar, kazandırır. Gelişmek istemeyen ve cehaletten nemalanan, cehaletten çıkar elde edenler bunu istemez ve engel olmak isterler. Bu çağ öyle bir çağ değil asla amaçlarına ulaşamazlar.
  %77
  %23
  Yanıtla
 • Ferit (10 ay önce)
  Var edilen hayatı, Yaradan'-ın oluşturduğu düzeni sadece kendi ve kendi inançları doğrultusunda var sanıp böyle yorumlar yapabiliyorlar. Bu büyük cehalet. Her konu insanın gündemi olamaz. Allah ile kul arasına giremezsiniz. Allah'-ın soracağı soruları soramazsınız. Siz günah işliyorsunuz. Kendinizi KİMİN YERİNE KOYUP BÖYLE YORUMLAR YAPABİLİYORSUNUZ. Bu ülkede bütün farklılıklarımızla bir arada yaşayabiliyor ve saygılıyız birbirimize. Bizi bölmek istemekten başka bir çaba değildir bu.
  %74
  %26
  Yanıtla
 • Emine (10 ay önce)
  hangi sıfat ile kişilerin varoluşlarına dil uzatabiliyorlar.. Bu resmen şirk koşmak değil mi?. Sizi ilgilendiren konu kendinizin ne kadar iyi bir insan olduğu... Bu kadar kara cehaleti bu güzel ülkenin, güzel evlatları hak etmiyor. Ayırmak, bölmek istiyorlar. Farklılıkları ile yaratılmışsa Allah tarafından siz kimsiniz de bunu eleştiriyorsunuz. Peygamber efendimiz döneminde bütün farklılıklara saygı duyularak bir arada yaşayabilmek öğretilmişken, hangi sıfatla ahkam kesebiliyorlar akıl alır gibi değil.
  %75
  %25
  Yanıtla
Çok okunanlar