SON DAKİKA

Rektörün Çakma Anketi de Uçmuş!.

Rektörün Çakma Anketi de Uçmuş!.
A- A+

Rektörün Çakma Anketi de Uçmuş!.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Aysun Bay Karabulut'un, bu göreve geldikten sonra mal varlığındaki aşırı artışla ilgili haberlerin gündeme gelmesinin ardından saatler içerisinde yaptığı organizasyonla, tanınmayan- bilinmeyen bir kuruluş tarafından, Türkiye ve KKTC'deki tüm üniversitelerin öğrencilerinin katıldığı oylamayla 'Yılın Rektörü' seçildiğine ilişkin ciddiyeti ve inandırıcılığı bulunmayan senaryoya karşın, rektörlerle ilgili 47 bin üniversite öğrencisine sorularak yapılan anketle başarılı rektörler belirlendi. Kendisinin çok başarılı olduğu iddiasındaki MTÜ rektörü bu isimler arasında yer almadı. Bu arada, MTÜ Rektörünü 'Yılın Rektörü' seçtiğini duyuran kuruluşun internet sitesinde, buna ilişkin haber ve yazıların silinmiş olduğu bildirildi.

MAL VARLIĞINDAKİ ARTIŞ HABERLERİ ÇIKINCA, ANİDEN 'YILIN REKTÖRÜ' OLUVERMİŞTİ!..

malatyahaber.com'da yer alan habere göre; Görevi süresinde 9 rektör yardımcısı, 5 genel sekreter ve onlarca daire başkanı değiştiren ve zamanının büyük bir bölümünü, ailesinin yerleşik olduğu Ankara’da geçiren, hakkındaki rektörlük görevine geldikten sonra,  üniversiteyi hiçbir yetkisi bulunmayan kocası Ercan Karabulut'la idare eden, görevinin hemen ilk iki yılında izah edemediği bir şekilde hızla zenginleştiği iddialarına yanıt veremeyen Aysun Bay Karabulut,  Ankara ve İzmir’de almış olduğu süper lüks villalara ait tapular ile sahibi oldukları 5 aracın fotoğraflarının bazı medya kuruluşlarında yayınlandığı akşam, birkaç saat sonra GESKON (Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu) adlı bir kuruluş tarafından yapılan araştırmaya göre 'Yılın Rektörü' seçildiğini duyurmuştu.

Bu kuruluşun Türkiye'deki ve KKTC'deki tüm üniversitelerde yaptığı oylamayla Aysun Bay Karabulut'un yılın rektörü seçildiği haberi, 23 Kasım 2021 tarihinde üniversitenin resmi sosyal medya hesabında “GESKON Genel Merkezi tarafından Türkiye ve KKTC üniversitelerinde öğrenciler arasında yapılan anket ve araştırmalar sonucunda @MTU_ozaledu Rektörü @abkarabulut  2020 Yılının En Başarılı Rektörü seçildi.” açıklamasıyla duyurulurken, GESKON'un internet sitesinde de buna ilişkin haber yer almıştı.

MTÜ rektörü ise sosyal medya hesabından aynı gün şu açıklamayı yapmıştı: “GESKON Genel Merkezi tarafından Türkiye ve KKTC üniversitelerinde öğrenciler arasında yapılan anketler sonucunda yılın rektörü kategorisinde @MTU_ozaledu  üniversitemizi, bizleri destekleyen gençlerimize teşekkür ediyoruz. Bu başarı hepimizin.”

OLMAYAN SEÇİM VE SONUCUNUN YER ALDIĞI HABER UÇUVERDİ!

Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımda verilen sözde yılın rektörü açıklaması GESKON’a ait web sayfası uzantısı olan https://geskon.org.tr/rektor-prof-dr-aysun-bay-karabulut-turkiyede-gencler-tarafindan-yilin-rektoru-secildi/  “linki şuanda aktif olarak bulunmuyor ve söz konusu bu paylaşımın daha sonra GESKON tarafından silindiği görüldü. Link tıklandığında sayfa da “Nothing Found / Hiçbir şey Bulunamadı” ifadesi çıkıyor.

GÖRSEL: Haberin silindiği sayfanın son halinin İngilizce ve Türkçe görüntüsü

Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımda verilen sözde yılın rektörü açıklaması GESKON’a ait web sayfası uzantısı olan https://geskon.org.tr/rektor-prof-dr-aysun-bay-karabulut-turkiyede-gencler-tarafindan-yilin-rektoru-secildi/  “linki şuanda aktif olarak bulunmuyor ve söz konusu bu paylaşımın daha sonra GESKON tarafından silindiği görüldü. Link tıklandığında sayfa da “Nothing Found / Hiçbir şey Bulunamadı” ifadesi çıkıyor Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımda verilen sözde yılın rektörü açıklaması GESKON’a ait web sayfası uzantısı olan https://geskon.org.tr/rektor-prof-dr-aysun-bay-karabulut-turkiyede-gencler-tarafindan-yilin-rektoru-secildi/  “linki şuanda aktif olarak bulunmuyor ve söz konusu bu paylaşımın daha sonra GESKON tarafından silindiği görüldü. Link tıklandığında sayfa da “Nothing Found / Hiçbir şey Bulunamadı” ifadesi çıkıyor

 

Önümüzdeki Eylül ayında 4 yıllık görev süresi dolacak olan, adının karıştığı tüm yolsuzluk, usulsüzlük ve yasadışı uygulamalara rağmen yeniden atanmak için ablası AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'la birlikte kulis çalışmalarını yoğunlaştıran, bu nedenle de haftalarca uğramadığı Malatya'ya son günlerde adeta kamp kuran, kendisiyle ilgili olumsuz düşüncelere sahip kişi ve kuruluş yöneticileriyle diyalog kurmaya çalışan, üniversitede geride kalan dönemde yaşanan olumsuzlukların kendinden kaynaklanmadığı yolunda iddialarda bulunduğu ve sorumluluğu başkalarına attığı öğrenilen rektör Aysun Bay Karabulut'un bu çabalarından olumlu dönüş alamadığı öğrenildi.

OBJEKTİF ARAŞTIRMADA YOK..

MTÜ'deki rektörlük görevi sırasında adı hızla zenginleşme, yolsuzluk, personel alımlarında usulsüzlük, yasa dışı uygulamalar, personele mobbing ve birçok skandal iddiasıyla gündeme gelen Rektör Aysun Bay Karabulut ve MTÜ, 'çakma yılın rektörü' atraksiyonunun, bu işin organizatörlerinin sitesinden dahi silinmesinin ardından, objektif ölçülerle yapılan araştırmalarda rektörün adı dahi geçmedi.

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) istatistiklerine bağlı olarak 126’sı devlet ve 73’ü vakıf olmak üzere toplamda 199 üniversitede 2021-2022 öğretim yılında öğrenim gören 47 bin 682 öğrencinin katıldığı üniversitelere ilişkin tatminkârlık düzeylerini belirlemeyi amaçladıkları çalışmanın sonuçlarını yayınlandı.

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda (TÜMA-2022) yapılan açıklamada, “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda [TÜMA-2022] öğrencilere öğrenim gördükleri üniversitenin rektörünü değerlendirmeleri amacıyla 10 maddeden oluşan “Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği” uygulanmıştır. Sonuç olarak; TÜMA-2022’de 126 devlet ve 73 vakıf olmak üzere 199 üniversitede öğrenim gören 47 bin öğrenciden öğrenim gördükleri üniversitenin rektörlerine ilişkin veri toplanmıştır. Analiz sonrasında en yüksek skorları alan ve üniversitelerinde göstermiş oldukları üstün performanslardan dolayı 3 rektör ÜniAr Altın Ödül’e; 4 rektör ÜniAr Gümüş Ödül’e; 5 rektör ÜniAr Bronz Ödül’e layık bulunmuşlardır.” denildi. Kendisinin 'çok başarılı olduğu' yolundaki iddialara karşın TÜMA Araştırmasına göre üstün performans gösteren rektörler arasında Aysun Bay Karabulut ‘doğal olarak’ bulunmuyor.

-Üniar Altın Ödül Sahiplerinin Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Mef Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz,

-Üniar Gümüş Ödül Sahiplerinin İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz,

-Üniar Bronz Ödül Sahiplerinin Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu olduğu kaydedildi.

KAYNAK: malatyahaber.com

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Aysun Bay Karabulut'un, bu göreve geldikten sonra mal varlığındaki aşırı artışla ilgili haberlerin gündeme gelmesinin ardından saatler içerisinde yaptığı organizasyonla, tanınmayan- bilinmeyen bir kuruluş tarafından, Türkiye ve KKTC'deki tüm üniversitelerin öğrencilerinin katıldığı oylamayla 'Yılın Rektörü' seçildiğine ilişkin ciddiyeti ve inandırıcılığı bulunmayan senaryoya karşın, rektörlerle ilgili 47 bin üniversite öğrencisine sorularak yapılan anketle başarılı rektörler belirlendi Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Aysun Bay Karabulut'un, bu göreve geldikten sonra mal varlığındaki aşırı artışla ilgili haberlerin gündeme gelmesinin ardından saatler içerisinde yaptığı organizasyonla, tanınmayan- bilinmeyen bir kuruluş tarafından, Türkiye ve KKTC'deki tüm üniversitelerin öğrencilerinin katıldığı oylamayla 'Yılın Rektörü' seçildiğine ilişkin ciddiyeti ve inandırıcılığı bulunmayan senaryoya karşın, rektörlerle ilgili 47 bin üniversite öğrencisine sorularak yapılan anketle başarılı rektörler belirlendi Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Aysun Bay Karabulut'un, bu göreve geldikten sonra mal varlığındaki aşırı artışla ilgili haberlerin gündeme gelmesinin ardından saatler içerisinde yaptığı organizasyonla, tanınmayan- bilinmeyen bir kuruluş tarafından, Türkiye ve KKTC'deki tüm üniversitelerin öğrencilerinin katıldığı oylamayla 'Yılın Rektörü' seçildiğine ilişkin ciddiyeti ve inandırıcılığı bulunmayan senaryoya karşın, rektörlerle ilgili 47 bin üniversite öğrencisine sorularak yapılan anketle başarılı rektörler belirlendi Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Aysun Bay Karabulut'un, bu göreve geldikten sonra mal varlığındaki aşırı artışla ilgili haberlerin gündeme gelmesinin ardından saatler içerisinde yaptığı organizasyonla, tanınmayan- bilinmeyen bir kuruluş tarafından, Türkiye ve KKTC'deki tüm üniversitelerin öğrencilerinin katıldığı oylamayla 'Yılın Rektörü' seçildiğine ilişkin ciddiyeti ve inandırıcılığı bulunmayan senaryoya karşın, rektörlerle ilgili 47 bin üniversite öğrencisine sorularak yapılan anketle başarılı rektörler belirlendi Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Aysun Bay Karabulut'un, bu göreve geldikten sonra mal varlığındaki aşırı artışla ilgili haberlerin gündeme gelmesinin ardından saatler içerisinde yaptığı organizasyonla, tanınmayan- bilinmeyen bir kuruluş tarafından, Türkiye ve KKTC'deki tüm üniversitelerin öğrencilerinin katıldığı oylamayla 'Yılın Rektörü' seçildiğine ilişkin ciddiyeti ve inandırıcılığı bulunmayan senaryoya karşın, rektörlerle ilgili 47 bin üniversite öğrencisine sorularak yapılan anketle başarılı rektörler belirlendi Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Aysun Bay Karabulut'un, bu göreve geldikten sonra mal varlığındaki aşırı artışla ilgili haberlerin gündeme gelmesinin ardından saatler içerisinde yaptığı organizasyonla, tanınmayan- bilinmeyen bir kuruluş tarafından, Türkiye ve KKTC'deki tüm üniversitelerin öğrencilerinin katıldığı oylamayla 'Yılın Rektörü' seçildiğine ilişkin ciddiyeti ve inandırıcılığı bulunmayan senaryoya karşın, rektörlerle ilgili 47 bin üniversite öğrencisine sorularak yapılan anketle başarılı rektörler belirlendi

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.