SON DAKİKA

Samanlı: "Sosyal Devlet anlayışından asla taviz vermeyeceğiz"

Samanlı:
A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Samanlı, "Bizler yüzyıllardır var olan ve günümüze değin aktarıla gelmiş olan Türk Töresinin bizlere tembih ettiği ‘Sosyal Devlet’ anlayışından asla taviz vermeyeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm Engelli kardeşlerimize ve dostlarımıza kapımız sonuna kadar açık. Şunu iyi bilsinler ki; her türlü imkanı seferber etmek için bizler burada, bir telefon kadar yakınız.”  dedi.

 

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı'nın Dünya Engelliler Günü Mesajı şu şekilde:

 

ENGEL, BİZİM İÇİN ENGEL DEĞİL

 

“ Hayatın her anında bizler birer engelli adayıyız. Bu yadsınmaz gerçeğe yüz dönmeden yaşayan her bir vatandaşımız, empati kurarak karşısındaki her bir engelli kardeşimize gereken tevazuyu göstermekle mükelleftir. Yarınından hiçbir zaman haberdar olamayacak olan insanoğlu için bu mükellefiyet elzemdir.

 

Engel, bizim için engel değil. Yaşanan bazı fiziki sorunları ve ihtiyaçları el birliği ile bertaraf etmek hepimizin elindeki bir durum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak; bu konuya istinaden gerek yurt genelinde gerekse Malatya genelinde bu hususta elimizden geldiği kadarıyla hassasiyet gösteriyoruz.

 

Bizler Milliyetçi Hareket’in dava adamları olarak diyoruz ki; gerçek engel insanların zihninde, zihniyetindedir. Bu yüzden yapmamız gereken öncelikli iş; bu zihniyeti ehlileştirmek daha sonra da tüm engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak adımlar atmak olmalıdır. Öncelikli görevimiz köhneleşmiş zihniyetlerdeki engelleri kaldırmaktır. Bu hastalıklı zihniyetin, çevreye saçtığı tüm olumsuz yansımaları da el birliği ile bertaraf etmektir.

 

YARA DEĞİL; YARA BANDI OLABİLMELİ

 

Hiçbir zaman adaletini sorgulayamayacağımız hayatın, şartlarını da sorgulayacak durumda değiliz. Bazı insanların hayattaki görevleri, sorumlulukları, yükleri çok farklı olabiliyor. Yapıcı olmak ve insani bir tavır takınabilmek; dert değil derman olabilmek, yara değil; yara bandı olabilmek bizlerin elindeki kolaylaştırıcı etkenlerdir.

 

Bizler yüzyıllardır var olan ve günümüze değin aktarıla gelmiş olan Türk Töresinin bizlere tembih ettiği ‘Sosyal Devlet’ anlayışından asla taviz vermeyeceğiz. Hiçbir kardeşimizin mağduriyet yaşamasına ve toplumdan soyutlanmasına müsaade etmeyeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm Engelli kardeşlerimize ve dostlarımıza kapımız sonuna kadar açık. Şunu iyi bilsinler ki; her türlü imkanı seferber etmek için bizler burada, bir telefon kadar yakınız. Tüm engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Günü’nü kutlarım.”

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar