DOLAR 17,3017 0.48%
EURO 17,7274 0.94%
ALTIN 968,740,64
BITCOIN 3534991,48%
Malatya
28°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samanlı, “Ulu bir komutanın yolundan gitmek bizim için bir onurdur”

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, İstanbul’un Fethi’nin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Zoru hemen başaran Yüce Türk Milleti, imkansızın da zaman aldığını tüm dünyaya göstermiştir. Yaptıklarıyla çağ kapatıp çağ açan; kudretiyle adını tarihe altın harflerle yazdıran ulu bir komutanın yolundan gitmek bizim için bir onurdur. Hilalin haça galip geldiği kutlu bir savaş sonrası İstanbul’un tüm sokaklarını ezanın sesiyle çınlatmak bizim için bir onurdur.” Dedi.

 

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı’nın İstanbul Fethi ile ilgili  mesajı şu şekilde;

 

“Her sene 29 Mayıs tarihinde dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’un fethedilişinin yıldönümünü kutluyoruz. Üç kıtayı birbirine bağlayan, etrafı denizlerle çevrili, tüm medeniyetlere ev sahipliği yapan bir şehirden bahsediyoruz. İstanbul, yüzyıllar boyunca birçok medeniyetin sahiplendiği ve birçok medeniyetin de sahip olmak için nice savaşlar verdiği ender şehirlerden birisidir.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, İstanbul’un Fethi’nin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Zoru hemen başaran Yüce Türk Milleti, imkansızın da zaman aldığını tüm dünyaya göstermiştir. Yaptıklarıyla çağ kapatıp çağ açan; kudretiyle adını tarihe altın harflerle yazdıran ulu bir komutanın yolundan gitmek bizim için bir onurdur. Hilalin haça galip geldiği kutlu bir savaş sonrası İstanbul’un tüm sokaklarını ezanın sesiyle çınlatmak bizim için bir onurdur.” Dedi.

1071 Malazgirt Meydan Savaşı sonrası Türklere kapıları açılan Anadolu toprakları, Türklerin ardı ardına gelen kahramanlıklarının da şahidi olmuştur. Şüphesiz ki; en büyük kahramanlıklardan birini, karadan gemileri yürüten Fatih Sultan Mehmet yapmıştır. Zoru hemen başaran Yüce Türk Milleti, imkansızın da zaman aldığını tüm dünyaya göstermiştir. Yaptıklarıyla çağ kapatıp çağ açan; kudretiyle adını tarihe altın harflerle yazdıran ulu bir komutanın yolundan gitmek bizim için bir onurdur. Hilalin haça galip geldiği kutlu bir savaş sonrası İstanbul’un tüm sokaklarını ezanın sesiyle çınlatmak bizim için bir onurdur. Ayasofya’yı camiye çevirmek ve orada yıllar sonra secdeye eğilmek bizim için bir onurdur.

Tam olarak 569 yıl önce dünyanın en güzel şehirlerinden biri fetholundu. Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in (sav) buyurduğu üzere; güzel bir komutanın önderliğinde güzel bir ordu tarafından fethi müjdelenen İstanbul’umuzun fethinin yıldönümü kutlu olsun.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
Web Tasarım

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.